PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Haoren –kužim !moraš i ti mene malkoc jer ja nisam pisao riječnikom za diplomski rad …
već u efektu,zdravo seljački da većina može shvatit moju misao …
…da ne duljim … [thumbsup]

POKRET OTPORA

A ovo? Šta bi tu sve moglo biti u 200 ugovora….?

"……Rusija preko "offseta" hrvatskim tvrtkama nudi 200 gospodarskih ugovora koji su spremni za potpisivanje, a ukupna im je vrijednost, kao što je ranije navedeno, milijardu eura……."

http://www.poslovni.hr/vijesti/rusi-nasim-posrnulim-tvrtkama-nude-poslove-vrijedne-i-do-milijardu-eura-202562.aspx

marcello


tromjesječni prosjek 280 i pomalo raste
izlaze mali prometi od prije tri mjeseca po cijeni cca 200 i ulaze veći po zadnjim cjenama
u prosjeku se još uvijek zarađuje
xy mora trejdati na ovako visokim cijenama,njemu je dovoljno da pokrije proviziju,bitno je da
trgovanjem podigne prosjek
njegov porez može biti jako velik jer ostvaruje visoki rast,a bio bi i veći ako ne trejda
on jednostavno to treba raditi u cjeloj Barceloni i imati prosječni ulaz što veći
uvođenjem poreza na kapitalnu dobit već 2013.inters svih je da ulaz bude što veći
recimo ako imate 100 dionica petre po 200 preporučio bih vam da je prodate i kupite na istoj cijeni
jer ćete izgubiti proviziju,a ostvariti 100 kn po dinici potencijalnog poreznog bonusa ako to odradite na 300
naravno da u ovoj transakciji nije zabranjenoi i nešto zaraditi tj prodati skuplje ,a kupiti jeftinije
I zato u trejdanju xv može ostvariti dvostruku korist tj.razliku u cijeni kratkoročno i dugoročno poresko rasterečenje i zato ga treba slijediti
razlika je jedino u tome što on to treba raditi stalno dok je njegov prosjećni ulaz značajno niži od
zadnje cijene,a vi to trebate napraviti jedamput tj prodaš i kupiš svoju malu količinu jer toiti postepeno i dugoročno ,dakle postaje MM.


ajde to pojasni malo suvislije-kadd se uvodi porez,od kad do kad treba izaci pa ponovo uci …

Haoren,sad kad sam ponovno pročitao moj monolog …istina malo je ofrlje napisan ,,ali sam točno napisao "koliko JA znam"-znači govorim činjenice samo u svoje ime .Iako sam trebao napisati i"skoro
sve " u državnom vlasništvu…okay ,ponavljam bilo je u efektu…

Međutim cacic kad je išao u Rusiju nije govorio u svoje ime nego "MI ĆEMO PONUDITI…",
ptkm ,privatizacijska priča teška nekloiko stotina mil.eura!
Govorio je kao predstavnik vlade takodj i u njihovo ime ,a na kraju se vlada tj pred.vlade Milanović ogradio od te priče …da ne prepiisujem ponovno…
POANTA .:
Meni bezimenom forumašu(malom investitoru) tražiš greške ,a teški lapsus podprecijednika vlade se nisi usudio komentirat…dapače podržavaš ga,činjenicom da si i nadokupio na cca 275kn
Toliko o pravici ! [thumbsup]

POKRET OTPORA

ovo je fenomen:iphone/ajfon se pojavio na forumu ne kao ostali drukeri za (rast ili) pad dionice nego kao druker (ili mozda pod krinkom? )protiv privatizacije u kombu sa drukanjem na toboznje lose stanje u firmi [rolleyes]
mislim da je ovo za istrazivacki rad kakvog sociologa
[lol]

ljudi,on uziva u vasoj paznji… [lol]

Prvo, nadokupio sam po 267 ne 275 🙂 i to sam nadokupio 15% ..U odnoPTKM koju sada imam, ostalih 85% kupljeno je na 165-180kn (kupovao sam malo po malo ne odjednom)…

Mene ne zanima što je Čačić rekao, uostalom ta nitko od njih nije ni spomenuO PTKM, moj stav je ZA privatizaciju od kada sam ušao u PTKM iako to nije jedini razlog mog ulaska . Moj stav je da je realna cijena PTKM već sada opravdana fundementima no istina je da je taj rast potaknut špekulacijama o privatizaciji no pitaš li se zašto onda trenutno sada i stoji na toj razini, a nije nazd na 200kn?

Meni tvoj stav nije jasam pa bi bio zahvalan da ga objasnis..Dakle jos kada je PTKM bila na 180kn si pisao kako tvornica nevalja, kako je zaostala , kako dionica vrijedi 80kn itd..E sada ako je tvornica tako losa kao sto kazes, zasto ju onda ne prodati dok se još nešto može dobiti i dok ne propadne (to bi bilo u sklau s tvojim stavom)..

No ne tvoj stav je suprotan i sada si postao "branioc prava radnika" te pocinjes spominjati Kinu u kontekstu "pa tamo je sve drzavno (a nije) zasto mi moramo bi tpametni pa privatizirati"? Znaci li to da ti zelis da PTKM prodapne, da se zatvori, a radnici dobiju otkaz (jer sto drugo sljedi ako je tako losa kako pises, a opet ju ne zelimo prodati da ju netko pretvori u konkurentnu onda jedino moze sljediti propast)…Iskreno ne razumijem pa ako mozes pojasni pliz

U jednom se slazem s tobom, a to je da je opasno kupovati PTKM po 350kn i slicnim cijenama ako se samo nadamo privatizaciji no gledaj spekulanti su takvi kakvi su, ta onis u kupovali i INGR po 12 samo zato "jer je 3 dana rasla, pa će i 4ti dan isto rasti"…ne mozes takve spasiti od samih sebe…

...



tromjesječni prosjek 280 i pomalo raste
izlaze mali prometi od prije tri mjeseca po cijeni cca 200 i ulaze veći po zadnjim cjenama
u prosjeku se još uvijek zarađuje
xy mora trejdati na ovako visokim cijenama,njemu je dovoljno da pokrije proviziju,bitno je da
trgovanjem podigne prosjek
njegov porez može biti jako velik jer ostvaruje visoki rast,a bio bi i veći ako ne trejda
on jednostavno to treba raditi u cjeloj Barceloni i imati prosječni ulaz što veći
uvođenjem poreza na kapitalnu dobit već 2013.inters svih je da ulaz bude što veći
recimo ako imate 100 dionica petre po 200 preporučio bih vam da je prodate i kupite na istoj cijeni
jer ćete izgubiti proviziju,a ostvariti 100 kn po dinici potencijalnog poreznog bonusa ako to odradite na 300
naravno da u ovoj transakciji nije zabranjenoi i nešto zaraditi tj prodati skuplje ,a kupiti jeftinije
I zato u trejdanju xv može ostvariti dvostruku korist tj.razliku u cijeni kratkoročno i dugoročno poresko rasterečenje i zato ga treba slijediti
razlika je jedino u tome što on to treba raditi stalno dok je njegov prosjećni ulaz značajno niži od
zadnje cijene,a vi to trebate napraviti jedamput tj prodaš i kupiš svoju malu količinu jer toiti postepeno i dugoročno ,dakle postaje MM.


ajde to pojasni malo suvislije-kadd se uvodi porez,od kad do kad treba izaci pa ponovo uci …
[/quote]
Porez na kapitalnu dobit se vjerovatno uvodi od početka 2013.vjerovatno će biti isto kao i u poslovnim
subjektimaj 20%.
Pitanje je koja će biti početna obračunska cijena.
Da li će to biti prosječna cijena ulaza,neka prosječna cijena trgovanja,zadnja cijena trgovanja sam Bog će znati,ali pošteno bi bilo da obračunska cijena bude prosjećna cijena ulaza.
I zato bi svaki investitor trebao voditi računa da njegove dionice sa kojima dočeka 31.12.2012.imaju
što veću zadnju cijenu i prosjećnu cijenu.
Kod Petrokemije koja je bila na ATH trebalo je iskoristiti priliku i okrenuti sve /prodaj -kupi/na preko 350,naročito oni koji su imali jako nizak prosječni ulaz.Ali ni sada nije kasno.Ako ste dugoročni a cijena ide gore uvijek možete okrenuti još jeda đir.Ako padne i prodate u 2013.ostvariti ćete poresku olakšicu iz gubitka.

http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=176

Još 4 dana.

marcello


http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=176

Još 4 dana.


Upis komercijalnih zapisa PETROKEMIJE d.d. godišnja kamatna stopa od 6,75% do 7,00% za HRK.

Navedeni kalendar važnih događaja je lijepo vidit ali se "skupo zadužuju" i dalje, naime komercijalni zapisi su lani bili na razini 8,5% – 9% sada nude od 6,75% do 7,00% godišnju kamatnu stopu.

Po meni PTKM-r-a, bi trebala napraviti dokapitalizaciju od strane strateškog partnera ili postojećih dioničara osim države(kao LKPC-r-a). Možda i neka druga varijanta ali moraju nekako smanjiti zaduživanje na kamatnu stopu od 3% do 5 % godišnje, možda preko HBOR-a ili neki drugi način.

Nemam dionice PTKM-r-a, čisto informativnog karaktera je moj post i smatram da tvrtke u Hrvatskoj moraju smanjivati zaduživanje, napraviti dokapitalizacije ili doći do jeftinijeg kapitala, puno je plaćati 7% za proizvodnu tvrtku koja izvozi a HBOR nudi jeftinije kredite(3-4%) za izvoznike ili sam tako pročitao u tisku.

Štednja je mudrost trošenja.

nino potpuno si u pravu, več se par puta povlačilo pitanje zašto se PTKM skupo kratkoročno zadužuje umjesto da digne dugoročni kredit kod HABORa po mnogo manjoj kamatnoj stopi…Ovo je neki deal između PBZa i PTKM koji se svake godine ponavlja te mislim da nije nikako dobar za PTKM.

Zanimljivo zašto se Klaus ne raspita malo oko toga koliko je bio energičan oko privatizacije…Bolje da se tih 3-4% ušteđenih na kamatama da radnicima kroz povišicu,a ne bankarima !

...



http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=176

Još 4 dana.


Upis komercijalnih zapisa PETROKEMIJE d.d. godišnja kamatna stopa od 6,75% do 7,00% za HRK.

Navedeni kalendar važnih događaja je lijepo vidit ali se "skupo zadužuju" i dalje, naime komercijalni zapisi su lani bili na razini 8,5% – 9% sada nude od 6,75% do 7,00% godišnju kamatnu stopu.

Po meni PTKM-r-a, bi trebala napraviti dokapitalizaciju od strane strateškog partnera ili postojećih dioničara osim države(kao LKPC-r-a). Možda i neka druga varijanta ali moraju nekako smanjiti zaduživanje na kamatnu stopu od 3% do 5 % godišnje, možda preko HBOR-a ili neki drugi način.

Nemam dionice PTKM-r-a, čisto informativnog karaktera je moj post i smatram da tvrtke u Hrvatskoj moraju smanjivati zaduživanje, napraviti dokapitalizacije ili doći do jeftinijeg kapitala, puno je plaćati 7% za proizvodnu tvrtku koja izvozi a HBOR nudi jeftinije kredite(3-4%) za izvoznike ili sam tako pročitao u tisku.
[/quote]

Netočno, kolega. Prošle godine u svibnju su bili isti uvjeti kao i ove godine, raspon od 6,75-7,00% (nisam znao da su objavili ponudu za ovogodišnji upis, hvala na info). Definitivno sam očekivao da ove godine neće biti upisa KZ jer je kamata dosta visoka a koliko sam vidio, krediti se mogu dobiti i povoljnije (čak i od poslovnih banaka, ne samo HBOR-a). možda zbog nekog razloga petrokemija inzistira na kratkoročnom zaduživanju umjesto dugoročnog? ali ako i je to razlog, zašto ne idu s nižom stopom za KZ?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close