PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Fino su vas pričekali na bidu. E kupci, koji ste vi naivci. Pa dionica vam ide natrag na 200 kn.
a Atpl 340 kn..smiješno da bolje ne može biti. [shocked]

smiješno je tvoje drukanje na 200 kn… [lol]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Svi vi koji ste trenutno u dionicama možete ljubit ruke dotičnoj osobi xy,jer je on jedini razlog zašto je dionica na cca 300kn…
[thumbsup]

misliš, razlog što nije pala na nominalu… ?

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Svi vi koji ste trenutno u dionicama možete ljubit ruke dotičnoj osobi xy,jer je on jedini razlog zašto je dionica na cca 300kn…
[thumbsup]

Ma ja se svaki dan 3 puta pomolim da nam xy ima što više novaca, bogatstva i dionica. [pray] [pray] [pray]

… Zar svima nama nije u interesu rast vrijednosti dionica na našem TK ????

Uvijek je jadno kad netko navija za pad bilo koje dionice, pogotovo ako je ne posjeduje…
Još nešto, ovo je tema o ptkm a ne tema za osobna razračunavanja s nekakvim xy…

Produktivne postove je korisno čitati, a ima ih jako puno na ovom forumu, međutim, ima tipova koji kad se uhvate jedne teme, lupaju po njoj iako nemaju što pametno napisati…

Razumio bih da od toga imaju nekakve koristi, bez obzira na moralnost takve koristi, ali nikada neću razumjeti pisanje iz čiste zlobe…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Što je ovo danas? Opet neki jadni promet! Mogao bih se kladiti da bi se pri nekim drugim cijenama opet vratili multimilijunski prometi!

Valjda su neki još uvijek uplašeni ili se nadaju da s uplašeni oni drugi pa se nadmudruju.
Kada se kupci i prodavači pokušavaju nadmudrivati, igrati igru "čeličnih živaca", tada na burzi prometa: NEMA.

Kada jedni i drugi odluče normalno trgovati, kada imamo i neke špekulante i sl. činitelje likvidnosti evo nam odmah prava trgovina i veća šansa za manifestiranje "efikasnosti" tržišta.

Nadam se da će se uskoro početi ovdje opet ozbiljnije trgovati, jer likvidnost je ne samo prilika većim investitorima za izvršavati svoje proizvoljno velike investicijske odluke, nego i svima nama stvar koja povećava šansu bržeg iskazivanja vrijednosti u obliku tekućih tržišnih cijena. A premda mi "dugoročni investitori" ne marimo puno za te stvari, uvijek je zgodno i ugodno vidjeti vrijednost i tako manifestiranu, da ne kažem "materijaliziranu".

Efikasnost tržišta je ideal kojemu se teži, koji je “svima” (tj. općedruštveno) na korist. Nadam se da će nam tržište s vremenom početi pokazivati veću razinu efikasnosti! (premda i tu vrijedi ono… "pazi što si želiš", jer što bismo mi "value investitori" da su tržišta stalno efikasna :rotfl:)

Ali kako god, tržište koliko bilo ili ne bilo efikasno, "barem otprilike i kroz duži vremenski period", jasno je da "mora" reflektirati vrijednost, baš u skladu sa: "In the short run the market is a voting machine. In the long run it’s a weighing machine."


Što je ovo danas? Opet neki jadni promet! Mogao bih se kladiti da bi se pri nekim drugim cijenama opet vratili multimilijunski prometi!

slažem se, oko 200 kn bili bi milijunski prometi. sad na 300 kn je preskupo!

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

Što se tiče u vezi rezultata PTKM će objaviti svoje rezultate 27.04.još tjedan dana 🙂 Bolji rezultati podižu cijenu privatizacije, a lošiji ubrzavaju 🙂 win win situacija

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Što se tiče u vezi rezultata PTKM će objaviti svoje rezultate 27.04.još tjedan dana 🙂 Bolji rezultati podižu cijenu privatizacije, a lošiji ubrzavaju 🙂 win win situacija

ti si napisao da očekuješ cca 80 milijuna kn dobiti, budemo vidjeli.
http://www.poslovni.hr/forum/ptkm-petrokemija-dd-608-pg2860.aspx#post1261013

Vrlo dobar članak ,mogao bi se nadovezat kao jedan u nizu argumenata Klausu,radnicima i inim ..koji se s razlogom plaše za svoju budučnost

http://hr.seebiz.eu/makroekonomija/stiglitz-radnici-zaraduju-manje-nego-1968-kapitalizam-koristi-samo-uskom-krugu-ljudi/ar-32675/

tko u ovoj državi dođe na vlast morao bi znati stvarati nove vrijednosti..ali ne rasprodajom postojećih…za pokrivanje rupa u proračunu..!

Tko od ministara tupi da je država loš vlasnik morao bi odma dati ostavku,jer dotični očito nema niti "jaja"niti znanja da preuzme odgovornost…a nije došao niti s dobrim namjerama ( osim preuzimanja love na tajne račune …)
Ako nije sposoban uspiješno vodit desetke državnih tvrtki ,,,ne vidim razlog zašto je prihvatio funkciju ministra ,mogao je recimo prodavati burek

Po njihovoj "lopovskoj logici "ni jedna tvornica u Kini nije profitabilna …! koliko ja znam tamo su sve u državnom vlasništvu …a nama se zamisli ništa ne isplati!?
Neć e ova naša jadna zemlja naprijed dok god ne otvorimo "GOLI OTOK"-samo za političare -evo može prvi sana…,pa nadalje ima ih na stotine…!
U suprotnom doživit ćemo da ćemo biti roblje u ovoj državi ,gdje šačica novopečenih kapitalista uživa na "zlatnom otoku"i smije nam se …

POKRET OTPORA

Po njihovoj "lopovskoj logici "ni jedna tvornica u Kini nije profitabilna …! koliko ja znam tamo su sve u državnom vlasništvu …a nama se zamisli ništa ne isplati!?

O pa kako sam ovaj biser uspio propustiti….Daj se čovjeće prestani blamirati i pisati stvari oko kojih pojma nemaš…Kakvo državno vlasništvo tvornica u Kini???? Uspjeh Kine i leži na tome da su se odrekli državnog vlasništva kakvo se promovira u HR i državnog upravljanja ekonomijom te otvorili svjetskom kapitalu…Jedino komunističko obilježje u Kini je to što vlada jedna partija osim toga Kina je potpuno kapitalistička zemlja trenutno ! Ne znaš ni o HR, no bitno da pišeš o Kini o kojoj takoder nista neznas..nema veze bitno da se piše 😀

...

tromjesječni prosjek 280 i pomalo raste
izlaze mali prometi od prije tri mjeseca po cijeni cca 200 i ulaze veći po zadnjim cjenama
u prosjeku se još uvijek zarađuje
xy mora trejdati na ovako visokim cijenama,njemu je dovoljno da pokrije proviziju,bitno je da
trgovanjem podigne prosjek
njegov porez može biti jako velik jer ostvaruje visoki rast,a bio bi i veći ako ne trejda
on jednostavno to treba raditi u cjeloj Barceloni i imati prosječni ulaz što veći
uvođenjem poreza na kapitalnu dobit već 2013.inters svih je da ulaz bude što veći
recimo ako imate 100 dionica petre po 200 preporučio bih vam da je prodate i kupite na istoj cijeni
jer ćete izgubiti proviziju,a ostvariti 100 kn po dinici potencijalnog poreznog bonusa ako to odradite na 300
naravno da u ovoj transakciji nije zabranjenoi i nešto zaraditi tj prodati skuplje ,a kupiti jeftinije
I zato u trejdanju xv može ostvariti dvostruku korist tj.razliku u cijeni kratkoročno i dugoročno poresko rasterečenje i zato ga treba slijediti
razlika je jedino u tome što on to treba raditi stalno dok je njegov prosjećni ulaz značajno niži od
zadnje cijene,a vi to trebate napraviti jedamput tj prodaš i kupiš svoju malu količinu jer toiti postepeno i dugoročno ,dakle postaje MM.

Alfone ta ja živim u Kini valjda znam što pričam, a ti se idalje blamiraš….

Ono što si ti napisao je "po njima ni jedna tvornica u Kini nije profitabilna …! koliko ja znam tamo su sve u državnom vlasništvu …a nama se zamisli ništa ne isplati!"

Zao mi je sto idalje ne shvacas koliko je ovo netočna i suluda tvrdnja. Tamo nije bilo pretvorbe POSTOJECIH drzavnh tvrtki prije 20g u privatne . Ta naravno da nije bilo jer kada je Den Xiaoping zapčinjao veliku revoluciju (koja traje i dan danas), Kina nije imala niti 1% onoga što danas ima !!! 99.9% tvornica i tvrtki koje sada generiraju kineski rast i koje tvore drzavnu ekonomiju su PRIVATNE. Primjeti sada to sto si ti napisao "da su sve tvornice tamo drzavne" je li ti sad jasno zašto sam pao sa stolice od smjeha kad sam pročitao taj komentar…

Pogledaj sad ponovno sto si napisao, i pazi sada sljedeće..NAJVECA kineska tvrtka Huawei je privatna, osnovala ju je privatna osoba možeš kupiti njene dionice n burzi ako želiš…Ako imaš 10 000eur i ti možeš doći ovdje i osnovati tvrtku i ona je TVOJE vlasništvo ne državno i možeš raditi što god želiš s njom..Dakle tu nema ni D od drzavnog vlasnistva koje si ti spomenuo "jer su sve tvornice u kini drzavne".FOXCONN tvornica koja ima preko 200 000zaposlenika i koji proizvode Apple i Asus proizvode je PRIVATNA ..Trebam li nabrajati dalje?

Takoder ne možeš dodati ovo svoje "a nama se ništa ne isplati" jer ne možeš jednostavno uspoređivati HR i Kinu to je ne moguce pogotovo ljude. Prvo kinezi su naspram Hrvata beskonačno mnogo marljiviji i mnogo više se trude i RADE. Kod nas čovjeu ponudiš da dođe raditi i stiće iskustvo, a ti mu platis malu naknadu ali mu platis mirovinsko i zdrastveno i oni se bune da je to "izrabljivanje" i radije sjede doma u gube Bogu dane. Ovdje ljudi rade što god im ponudiš ako im treba novac, a ne sjede doma i čekaju da im s neba padne savršen posao.. Jednostavno tržišne okolnosti u Kini i u HR su mnogo drugačije, da ne pričam o tome kako Kina može dobiti jeftiniju sirovinu i energiju nego HR koje su ključne za konkurentnu proizvodnju ! HR treba razvijati PAMET I IDEJE a onda samo dati kinezima ili indijcima da to proizvedu jer sama ideja ima mnogo veču dodatnu vrijednost nego prozivodnja.

Evo ti primjer ovoga gore opisanog o marljivim kinezima.. Nedavno sam se vratio s EXPOa u Hong Kongu i Guangzhou s 30kg kataloga raznih tvrtki..Ovdje u gradu gdje živim dao sam u jedan print shop to sve skenirati i radili su to 3dana te sam skeniranje platio oko 200kn ili nešto manje ne sječam se točno…Da dođem pred burzu rada i ponudim 100kn/dnevno da to netko skenira, sortira i posloži u PDFove kako ja želim vjerujem da bi jako teško našao nekoga tko bi to htio, a i ako bi našao taj bi vjerojatno gledao kako da to skeniranje produži na 7-8dana i pobere više novaca. Na ulici imaš ljude koji umjesto da prose (ima i prosjaka da se razumijemo) sjede na ulici s šivačom mašinom i krpaju odjeću kome treba..Krpanje hlaća platio sam 0.8kn ili ti 80lipa !

Razumiješ sada zašto ne možeš uspoređivati 2 tako dijametralno suprotna svijeta i govoriti "kak se Kinezima isplati, a nama ne?".

...

New Report

Close