PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajfone, daj nam objasni što znači pad BDP-a za prihode državnog proračuna?

Ne znam ti ja to objasnit ,upravo čekam novo izdanje "bisera cacica" da mi da poduke ,vidim da on "barata" tim postocima kao iz rukava jedino ga ebe predznak ,malo je u plusu, pa malo u minusu
ma,oprostit ćemo mu ,kao da je to bitno…

POKRET OTPORA


pa ako netko preuzme sigurno ću ostati bez posla i zato smo mi protiv tj, cjela KT.

Pa ti opet pises za vrijeme radnog vremena ! Normalno da takvi zasluzuju otkaz te da se zaposle novi, sposobni radnici koji nece zlorabiti prostore tvrtke i surfati raznim internet forumima nego če raditi !

...


samo kažem ako netko preuzme otpustit će bar polovicu ljudi a nikom u KT to nije u interesu.da li ću dobiti ja ili netko drugi to ne znam ali mnogi hoće.a vas boli briga što bi par hiljada ljudi ostalo bez kruha vama je bitna samo vaša zarada.

OK a sad razmisi kaj ce se dogoditi ako vas Vlada ne proda nekom KVALITETNOM vlasniku, koji ima novaca za uloziti u modernizaciju tvornice i koji vam moze pomoci nabaviti jeftiniji plin i time povecati konkurentnost tvornice..Razmisli sto ce se onda dogoditi kroz par godina kada ova tvornica sa kako i sam kazes "tehnologija koja je bila zastarjela jos prije 40godina" postane nekonkurentna i nedaj bože ode u stečaj..Misliš li da tada nećeš dobiti otkaz? Mislipš da ćeš idalje onda moći biti na internetu umjesto raditi?

Pa vama samima je u interesu da se PTKM proda KVALITETNOM vlasniku (ne muljatorima) koji moze ulzoiti u tvornicu,jedino je to nacin da se osigura posao i tvojoj djeci no ona vjerojatno nece moci surfati po internetu umjesto raditi.

...


samo kažem ako netko preuzme otpustit će bar polovicu ljudi a nikom u KT to nije u interesu.da li ću dobiti ja ili netko drugi to ne znam ali mnogi hoće.a vas boli briga što bi par hiljada ljudi ostalo bez kruha vama je bitna samo vaša zarada.

Argumentacija ti je na nivou osobnog vozača načelnika općine Mrduša Donja (i pravopis ti je na toj razini).
Dok sam ne shvatiš kako to što govoriš neme veze s vezom – ja ti ne mogu pomoći.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

HaoRen, 18.04.2012. u 13:05
on je protiv privatizacije a druka da firma lose stoji…a nis samo trebamo mailat cacicu to sto pise i da vidis privatizacije dok si reko keks LOL

Presmjesno, piše u stilu "mi smo toliko loši da tko bi nas normalan htio kupiti"…Da imam takvo mišljenje o tvrtki u kojoj radim zapitao sam se "ako smo toliko loši da nas nitko ne može kupiti,koliko će ta tvrtka uopće još preživjeti? Ako smo toliko nekonkurentni i ako nam je gnojivo toliko preskupo, te skladišta puna kada će vlasnik odlučiti zatvoriti tvornicu i kad ćemo svi dobiti otkaz?"

Ili se oni idalje nadalju da u ovoj državi postoji još budala koje će bacati državni novac u bunar kao što su radili s brodogradilištima (a opet pogledajmo gdje su ta brodogradilista danas !). Ako je tako kako on piše onda mu definitivno sljedi otkaz i zatvaranje tvornice ukoliko se ne proda kvalitetnom novom vlasniku..Ta kome treba tvrka koja nevalja, a on piše kao da je PTKM najgora tvornica gnojiva na svjetu!

...



pa ako netko preuzme sigurno ću ostati bez posla i zato smo mi protiv tj, cjela KT.

Pa ti opet pises za vrijeme radnog vremena ! Normalno da takvi zasluzuju otkaz te da se zaposle novi, sposobni radnici koji nece zlorabiti prostore tvrtke i surfati raznim internet forumima nego če raditi !

[/quote]
samo da znaš radimo u smjenama. sasvim je normalno da smo protiv prodaje jer dobro znamo šta se dogodilo žejlezari koju su bili preuzeli Rusi.mi imamo u prosjeku 1 paket od 106 dionica,i da ode na 700 kn to nam puno ne znači. ako neko preuzme i otpusti sigurno 1500 ljudi ili zatvori komplet i napravi skladište to je već tragedija za cijelu KT.siguran sam da će država dobro razmisliti da li joj trebaju blokade autoputa usred sezona.ali na svu sreću kupaca nema.


Prođe i sat vremena a dionica ni trc ni mrc Kaj se čeka

obicno kad je tako i kad cijena stagnira slijedi veci rast.mislim da je samo pitanje trenutka i dali ce rasti jace u jednom naletu ili po malo


samo da znaš radimo u smjenama. sasvim je normalno da smo protiv prodaje jer dobro znamo šta se dogodilo žejlezari koju su bili preuzeli Rusi.mi imamo u prosjeku 1 paket od 106 dionica,i da ode na 700 kn to nam puno ne znači. ako neko preuzme i otpusti sigurno 1500 ljudi ili zatvori komplet i napravi skladište to je već tragedija za cijelu KT.siguran sam da će država dobro razmisliti da li joj trebaju blokade autoputa usred sezona.ali na svu sreću kupaca nema.

A što ako krenu u privatizaciju poslje sezone, a ne usred sezone? Uostalom "blokada autoputa" nije ništa što 2-3marice nemogu rješiti , tko ste vi uopće da možete prijetiti ikakvim blokiranjima i određivati vlanisku što da radi sa svojim dionicama? Vi imate glas u skladu s svojim udjelom u vlasnistvu, to sto ste radnici tamo ništa ne znači

Nego gle vidim da si jedan od preplašenih radnika , a ne druker kako sam u početku mislio pa ću odgovoriti u mirnijem tonu.

Odgovori mi na ovo pitanje: Ukoliko je tvornica toliko zastarjela koliko pričaš, njeno gnojivo nekonkurentno cijenom zbog previsoke cijene plina i ukoliko je unutar tvornice toliko loše koliko pričaš koja je odna bolja opcija za vas radnike i cijelu kutinu

1. Prodati tvornicu KVALITETNOM vlasniku/dakle ne muljatoru, i ne napraviti pljacku umjesto privatizacije u stilu HDZa). Dakle kvalitetno odraditi prodaju, pazljivo dogovoriti uvjete privatizacie i dovesti nekoga tko ima novaca (jer država nema) za modernizaciju tvornice i tko vam može osigurati jeftiniji plinte tako povečati konkurentnost.

2. Ne prodati tvornicu nastaviti raditi s zastarjelom tehnologijom, ovisiti o skupom plinu i nepovoljnim plinskim ugovorima, riskirati dolazak nove lude vlasti u stilu prosle HDZove i postavljanje novog Mesariča.Ukoliko je tvrtka tako zastarjela kao što pričaš ne misliš li da je onda samo pitanje vreremena kada če ista u stečaj , a vi sti na burzu ukoliko se nešto hizno ne učini?

KOje je po tebi rješenje situacije…Ako kažeš dokapitalizacija ja ću te odmah pitati onda "ok a tko će dati kapital?" jer drzava te milijune sigunro nema, a ni mirovicni nisu bas zainteresirani za PTKM (sami su to izjavili)

...

Kakve veze ima koliko gnojiva izlazi iz tvornice kad ona nije profitabilna?
To je napokon shvatio i bloger pa sad otvoreno piše o tome, a što je do prije nekog vremena izbjegavao.




pa ako netko preuzme sigurno ću ostati bez posla i zato smo mi protiv tj, cjela KT.

Pa ti opet pises za vrijeme radnog vremena ! Normalno da takvi zasluzuju otkaz te da se zaposle novi, sposobni radnici koji nece zlorabiti prostore tvrtke i surfati raznim internet forumima nego če raditi !

[/quote]
samo da znaš radimo u smjenama. sasvim je normalno da smo protiv prodaje jer dobro znamo šta se dogodilo žejlezari koju su bili preuzeli Rusi.mi imamo u prosjeku 1 paket od 106 dionica,i da ode na 700 kn to nam puno ne znači. ako neko preuzme i otpusti sigurno 1500 ljudi ili zatvori komplet i napravi skladište to je već tragedija za cijelu KT.siguran sam da će država dobro razmisliti da li joj trebaju blokade autoputa usred sezona.ali na svu sreću kupaca nema.
[/quote]

Ako vas ima 1500 viska nagradno pitanje je zasto vam se odmah ne podijele otkazi i ostvari više miljijunska usteda. Problem vecine privatizacije u RH je bio sto su sindikati u ugovore ugarali stavku o zadrzavanju zaposlenih. Bolje je otupstit visak pa da ovi koji ostanu rade i stvaraju novu vrijednost nego da svi skupa propadnete godinu, dvije kasnije.

Slicno vam je i s ovim mjerama ministra koji smanjuje upravu za 10000 ljudi na nacin da ih s jednih drzavnih jasli prebacuje na druge. Bolje dat otkaz 10000 najmladjih ljudi koji imaju sanse na se zaposle ili pokrenu svoj biznis, a ovih 10000 ministrovih ce i tako za 2-5 godina otici prirodnim odljevom i otvorit mjesta za nove.

Kupite ili nabavite jednu malu knjizicu "Reinzenjering tvrtke" pa procitajte kako se radi restrukturiranje i ozivljavanje mrtvaca.

Nije bolest sve što boli

rory moraš znati da tvornice kapaciteta petrokemije vani rade sa oko 1000-1500 ljudi što znači da sve preko toga vjerojatno opterečuje tvornicu. a za višak radnika i opterečenje je isključivo kriva politika koja to mora znati a nije otvorila alternativu u kutini da zbrine višak radnika (a imala je vremena). iako po meni ako prošire kapacitete na 2mil tona što je realno i više nego neki misle komotno mogu ostati svi radnici.i ne brini se neće vas ugasiti. a što se tiče tehnologije yara je 1996 kupila dvije tvornice u italiji(ravena i neznam koja je druga)i još i danas normalno rade a koje imaju tehnologiju iz 1950-1960. a tad je i petrica pokrenuta.
pozdrav i tko nije siguran neka ne kupuje prije službene obajave vlade.



samo da znaš radimo u smjenama. sasvim je normalno da smo protiv prodaje jer dobro znamo šta se dogodilo žejlezari koju su bili preuzeli Rusi.mi imamo u prosjeku 1 paket od 106 dionica,i da ode na 700 kn to nam puno ne znači. ako neko preuzme i otpusti sigurno 1500 ljudi ili zatvori komplet i napravi skladište to je već tragedija za cijelu KT.siguran sam da će država dobro razmisliti da li joj trebaju blokade autoputa usred sezona.ali na svu sreću kupaca nema.

A što ako krenu u privatizaciju poslje sezone, a ne usred sezone? Uostalom "blokada autoputa" nije ništa što 2-3marice nemogu rješiti , tko ste vi uopće da možete prijetiti ikakvim blokiranjima i određivati vlanisku što da radi sa svojim dionicama? Vi imate glas u skladu s svojim udjelom u vlasnistvu, to sto ste radnici tamo ništa ne znači

Nego gle vidim da si jedan od preplašenih radnika , a ne druker kako sam u početku mislio pa ću odgovoriti u mirnijem tonu.

Odgovori mi na ovo pitanje: Ukoliko je tvornica toliko zastarjela koliko pričaš, njeno gnojivo nekonkurentno cijenom zbog previsoke cijene plina i ukoliko je unutar tvornice toliko loše koliko pričaš koja je odna bolja opcija za vas radnike i cijelu kutinu

1. Prodati tvornicu KVALITETNOM vlasniku/dakle ne muljatoru, i ne napraviti pljacku umjesto privatizacije u stilu HDZa). Dakle kvalitetno odraditi prodaju, pazljivo dogovoriti uvjete privatizacie i dovesti nekoga tko ima novaca (jer država nema) za modernizaciju tvornice i tko vam može osigurati jeftiniji plinte tako povečati konkurentnost.

2. Ne prodati tvornicu nastaviti raditi s zastarjelom tehnologijom, ovisiti o skupom plinu i nepovoljnim plinskim ugovorima, riskirati dolazak nove lude vlasti u stilu prosle HDZove i postavljanje novog Mesariča.Ukoliko je tvrtka tako zastarjela kao što pričaš ne misliš li da je onda samo pitanje vreremena kada če ista u stečaj , a vi sti na burzu ukoliko se nešto hizno ne učini?

KOje je po tebi rješenje situacije…Ako kažeš dokapitalizacija ja ću te odmah pitati onda "ok a tko će dati kapital?" jer drzava te milijune sigunro nema, a ni mirovicni nisu bas zainteresirani za PTKM (sami su to izjavili)
[/quote]

Mirovinci su itekako zainteresirani za dokapitalizaciju,naravno po manjoj cijeni!
Tko će izgubiti ako se dogodi dokap po cca 80 kuna ?
Samo ti i špekulanti…a dugoročno to ode opet gore… [thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close