PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da trenutno imamo malo paradoksalnu situaciju na ovoj dionici.

Ako pretpostavimo da je sav ovaj rast iskljucivo rezultat ocekivanja privatizacije, te da nije fundementalno potkrepljen (iako je moje misljenje da po rezultatima 2011 je ova cijena opravdana bez obzira na privatizaciju).

Uglavnom ako uzmemo gornju pretpostavku onda bi cijena PTKM u slucaju negativnog kvartala mogla znacajno proasti (jer se izbija zadnji argument prozivnicima protiv privatizacije i ocito je da se mroa ici po partnera koji moze osigurati jeftiniji plin), dok bi u slucaju pozitivnog kvartala cijena mogla pasti (jer eto radimo s dobiti , zasto bi nas prodavali?)…

Sve u svemu paradoks 🙂

...


Da ali je špranca skoka ostala ista.
Političarski štosevi preko kojih se cijena naglo digla i sad slijedi dugo toplo ljeto i distribucija momentum playerima.
Već viđeno bezbroj puta.

Pa evo, recimo, viđeno je i na CROS-u. Nakon najava privatizacije cijena je skočila cca 50% i ostala tamo gdje jest, dakle nije pala. A tako će biti i sve dok se ne raspiše natječaj.

Što se pak tiče KSST-a, prodaja nije uspjela iz nekoliko razloga, ovim redoslijedom:

1) poljoprivredno zemljište nije prenamijenjeno u građevinsko, iako se prodavalo po cijeni građevinskog
2) budućeg investitora tražilo se da zadrži sve radnike, od kojih je cca 80% viška
3) početna cijena bila je previsoka

Sam natječaj raspisan je, sada je vidljivo, kako bi se stekao dojam da Vlada kao nešto radi u gospodarstvu, a što je još važnije, da se umili sindikalcima.

S druge strane, PTKM je 2011. godinu završila u povijesnom plusu, a privatizacija, bolje rečeno potragama za strateškim partnerom, pokrenuta je bez znanja sindikalaca.

Tom prilikom Čačić je čak izrekao povijesnu rečenicu da sindikalci nisu vlasnici firme, što je prilično jasno određenje ekonomske politike novopečene vlade.


Mislim da trenutno imamo malo paradoksalnu situaciju na ovoj dionici.

Ako pretpostavimo da je sav ovaj rast iskljucivo rezultat ocekivanja privatizacije, te da nije fundementalno potkrepljen (iako je moje misljenje da po rezultatima 2011 je ova cijena opravdana bez obzira na privatizaciju).

Uglavnom ako uzmemo gornju pretpostavku onda bi cijena PTKM u slucaju negativnog kvartala mogla znacajno proasti (jer se izbija zadnji argument prozivnicima protiv privatizacije i ocito je da se mroa ici po partnera koji moze osigurati jeftiniji plin), dok bi u slucaju pozitivnog kvartala cijena mogla pasti (jer eto radimo s dobiti , zasto bi nas prodavali?)…

Sve u svemu paradoks 🙂

Misilm da je još "paradoksalnije" (za neke…) od ovog tvog viđenja paradoksa. Kojima nam je jasno, nema parodoksa.

Morate znati i koliko PTKM vrijedi i bez privatizacije, a potom koliko vijedi u privatizaciji i koliko je ona vjerojatna i koliko tu vjerojatnost povećava činjenica prvog negativnog kvartala a kolika je razlika utjecaja pozitivnog drugog kvartala na cijenu privatizacije i vjerojatnost te privatizacije (mislim da tada negativno utjecati na vjerojatnost teeško da može).

Dakle stvar bi tako gledano itekako bila i paroksalnija nego si ti to opisao! 😉



Mislim da trenutno imamo malo paradoksalnu situaciju na ovoj dionici.

Ako pretpostavimo da je sav ovaj rast iskljucivo rezultat ocekivanja privatizacije, te da nije fundementalno potkrepljen (iako je moje misljenje da po rezultatima 2011 je ova cijena opravdana bez obzira na privatizaciju).

Uglavnom ako uzmemo gornju pretpostavku onda bi cijena PTKM u slucaju negativnog kvartala mogla znacajno proasti (jer se izbija zadnji argument prozivnicima protiv privatizacije i ocito je da se mroa ici po partnera koji moze osigurati jeftiniji plin), dok bi u slucaju pozitivnog kvartala cijena mogla pasti (jer eto radimo s dobiti , zasto bi nas prodavali?)…

Sve u svemu paradoks 🙂

Misilm da je još "paradoksalnije" (za neke…) od ovog tvog viđenja paradoksa. Kojima nam je jasno, nema parodoksa.

Morate znati i koliko PTKM vrijedi i bez privatizacije, a potom koliko vijedi u privatizaciji i koliko je ona vjerojatna i koliko tu vjerojatnost povećava činjenica prvog negativnog kvartala a kolika je razlika utjecaja pozitivnog drugog kvartala na cijenu privatizacije i vjerojatnost te privatizacije (mislim da tada negativno utjecati na vjerojatnost teeško da može).

Dakle stvar bi tako gledano itekako bila i paroksalnija nego si ti to opisao! 😉
[/quote]
Koliko po tebi vrijedi, daj nam reci jer je poznato da voliš davati preporuke

cim se tu toliko filozofira o ne/profitabilnosti po kvartalima,stanju zaliha i sl. to samo pokazuje KOLIKO je potrebna privatizacija i strateski ulagac a s time i koliko je vjerojatnije da ce do toga morati doci[yawn]

Čovjek …je ovdje ulupao milione ,da ne kažem koje postotke i sad radi što bi u državi rekli "na crno"
ili u fušu kako već hočete …(hanfa pala na ispitu..)
Diže si prosijek ulaza s ostatkom … love ,malo vas navuče pa se iskrca i tako konstantno…
radi na perfidan način u svoju korist i pokojeg "parazita ",naravno koristeči se svime… što je kod nas u "pravnoj državi" dozvoljeno …(opa)!?
Naravno ovdje ima podosta svojih "papagaja"…neki ponavljaju stalno iste brojke ,neki se stalno čude koji je to veliki kupac,a nažalost ima i onih s 2-3 kune i htjeli bi da im nešto naraste 5-6 tisuća puta …
Mene još nije uvjerio da je baš on spasitelj ptkm i da če on svojim agresivnim marketingom uspijet …privatizirat ptkm,više mi liči da bi htio "spasit"svoju lovu…!
[thumbsup]

POKRET OTPORA

Prođe i sat vremena a dionica ni trc ni mrc Kaj se čeka


Koliko po tebi vrijedi, daj nam reci jer je poznato da voliš davati preporuke

Reći koliko nešto vrijedi nije preporuka! 😉 Ja ne znam kako će se cijena kretati, niti tvrdim da sam ja u pravu glede svoje procjene vrijednosti, ali mogu reći koja je moja procjena, i to sam valjda već i rekao negdje. Obzirom na ove razne varijable (razne scenarije itd.) sve moje procijene se tu kreću negdje između 4 i 6 milijardi kn u slučaju sinergije sa globalnom kompanijom (mada njima subjektivno vrijedi uvjeren sam i više, bliže nekoj zamjenskoj vrijednosti postrojenja, tj. i malo iznad nje, ali ne bi htjeli baš toliko platiti, oni isto sigurno da žele neku “maržu sigurnosti” i znaju koliko vrijedi drugima pa se kao u svakoj trgovini nalazi negdje između…), a u slučaju nastavka samostalnog rada je stvar daleko izazovnija, ali mislim da i u tom slučaju je neka srednja procjena oko bar 2-3 milijarde, ali može i manje i više, tu je velika "disperzija", jako ovisi o tome kako bi se tada upravljalo (koliko brzo bi se prešlo na profesionalno upravljanje, bez utjecaja politike, sindikata i sl.).

Moje procjene su moja privatna stvar, subjektivna naravno, ne znam kada i u kojoj mjeri će se cijene uskladiti sa mojim procjenama vrijednosti ukoliko su one ispravne, pa naravno da ne dajem nikakve preporuke za kupnju ili prodaju.

Preporuke daju samo oni koji nemaju pojma o dionicama (ili to moraju jer im je to posao). Ja nekada možda nisam imao pojma, nekada sam bio klinac kojemu je to sve novo i zanimljivo, i dalje mi je zanimljivo ali ne tako novo. Sada sam ipak na višem intelektualnom nivou od toga. Nadam se da ćeš i ti za koju godinu doći na taj nivou – samo se primi knjige, kao i ja, kao i svi mi!


Čovjek …je ovdje ulupao milione ,da ne kažem koje postotke i sad radi što bi u državi rekli "na crno"

Podsjećaš me na momka koji je ostavio curu, koja je pak našla boljeg momka, pa je ti kao stari momak sada stalkaš, a njega treširaš gdje stigneš. U ovom slučaju prikladna mjera zabrane pristupa na 50 metara zvala bi se baniranje.



Koliko po tebi vrijedi, daj nam reci jer je poznato da voliš davati preporuke

Reći koliko nešto vrijedi nije preporuka! 😉 Ja ne znam kako će se cijena kretati, niti tvrdim da sam ja u pravu glede svoje procjene vrijednosti, ali mogu reći koja je moja procjena, i to sam valjda već i rekao negdje. Obzirom na ove razne varijable (razne scenarije itd.) sve moje procijene se tu kreću negdje između 4 i 6 milijardi kn u slučaju sinergije sa globalnom kompanijom, a u slučaju nastavka samostalnog rada je stvar daleko izazovnija, ali mislim da i u tom slučaju je neka srednja procjena oko bar 2-3 milijarde, ali može i manje i više, tu je velika "disperzija", jako ovisi o tome kako bi se tada upravljalo (koliko brzo bi se prešlo na profesionalno upravljanje, bez utjecaja politike, sindikata i sl.).

Moje procjene su moja privatna stvar, subjektivna naravno, ne znam kada i u kojoj mjeri će se cijene uskladiti sa mojim procjenama vrijednosti ukoliko su one ispravne, pa naravno da ne dajem nikakve preporuke za kupnju ili prodaju.

Preporuke daju samo oni koji nemaju pojma o dionicama (ili to moraju jer im je to posao). Ja nekada možda nisam imao pojma, nekada sam bio klinac kojemu je to sve novo i zanimljivo, i dalje mi je zanimljivo ali ne tako novo. Sada sam ipak na višem intelektualnom nivou od toga. Nadam se da ćeš i ti za koju godinu doći na taj nivou – samo se primi knjige, kao i ja, kao i svi mi!
[/quote]

PTKM vrijedi isto kao što je vrijedila i "Željezara Sisak" prije privatizacije …
ne trebaš pročitat previše knjiga da bi znao kolika joj je danas vrijednost …

POKRET OTPORA



Čovjek …je ovdje ulupao milione ,da ne kažem koje postotke i sad radi što bi u državi rekli "na crno"

Podsjećaš me na momka koji je ostavio curu, koja je pak našla boljeg momka, pa je ti kao stari momak sada stalkaš, a njega treširaš gdje stigneš. U ovom slučaju prikladna mjera zabrane pristupa na 50 metara zvala bi se baniranje.
[/quote]

A ti mene podsječaš na momka koji na tvom xy forumu stalno ,ali stalno blati Klausa ,izgleda da mu je KLAUS opako stao na žulj… [thumbsup]

POKRET OTPORA




Koliko po tebi vrijedi, daj nam reci jer je poznato da voliš davati preporuke

Reći koliko nešto vrijedi nije preporuka! 😉 Ja ne znam kako će se cijena kretati, niti tvrdim da sam ja u pravu glede svoje procjene vrijednosti, ali mogu reći koja je moja procjena, i to sam valjda već i rekao negdje. Obzirom na ove razne varijable (razne scenarije itd.) sve moje procijene se tu kreću negdje između 4 i 6 milijardi kn u slučaju sinergije sa globalnom kompanijom, a u slučaju nastavka samostalnog rada je stvar daleko izazovnija, ali mislim da i u tom slučaju je neka srednja procjena oko bar 2-3 milijarde, ali može i manje i više, tu je velika "disperzija", jako ovisi o tome kako bi se tada upravljalo (koliko brzo bi se prešlo na profesionalno upravljanje, bez utjecaja politike, sindikata i sl.).

Moje procjene su moja privatna stvar, subjektivna naravno, ne znam kada i u kojoj mjeri će se cijene uskladiti sa mojim procjenama vrijednosti ukoliko su one ispravne, pa naravno da ne dajem nikakve preporuke za kupnju ili prodaju.

Preporuke daju samo oni koji nemaju pojma o dionicama (ili to moraju jer im je to posao). Ja nekada možda nisam imao pojma, nekada sam bio klinac kojemu je to sve novo i zanimljivo, i dalje mi je zanimljivo ali ne tako novo. Sada sam ipak na višem intelektualnom nivou od toga. Nadam se da ćeš i ti za koju godinu doći na taj nivou – samo se primi knjige, kao i ja, kao i svi mi!
[/quote]

PTKM vrijedi isto kao što je vrijedila i "Željezara Sisak" prije privatizacije …
ne trebaš pročitat previše knjiga da bi znao kolika joj je danas vrijednost …
[/quote]

… greda je u tome da pročitaš prave knjige, ovo mi liči na Emil i detektivi…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close