PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@system42 i @TvrtkoPTT:
Nemojte misliti kako drukam na dolje obzirom. Jedino sto radim je da iznosim svoje misljenje nakon sto sam probao staviti emocije na stranu i ukljuciti razum. A govorim iskljucivo o kratkorocnim investitorima koji nemaju strpljenja cekati tjednima/mjesecima/godinama da se nesto desi. Onaj tko se pomamio jutros misleci da ce moci shortati na brzinu, sigurno se nije usrecio.
Osim o zainteresiranosti PTKM za kupnji Transadijinog udjela u luci Šibenik, nema nekih bitnih vijesti koje bi gurale dionicu tako brzo prema gore kako je krenula jutros. Meni se nekako cini je realnije ocekivati blagu stagnaciju do objave neke bitne vijesti ili do izvjesca koje ako bude pozitivno (sto i sam ocekujem) bi trebalo pogurati cijenu za jednu stepenicu vise.
I drago mi je sto su ljudi poceli uvidjati potencijal ove firme, sto ocito nisu mogli uvidjeti kad je bila i po 56-200 kn pa se sada grizu.



@system42
i @TvrtkoPTT:
Nemojte misliti kako drukam na dolje obzirom. Jedino sto radim je da iznosim svoje misljenje nakon sto sam probao staviti emocije na stranu i ukljuciti razum. A govorim iskljucivo o kratkorocnim investitorima koji nemaju strpljenja cekati tjednima/mjesecima/godinama da se nesto desi. Onaj tko se pomamio jutros misleci da ce moci shortati na brzinu, sigurno se nije usrecio.
Osim o zainteresiranosti PTKM za kupnji Transadijinog udjela u luci Šibenik, nema nekih bitnih vijesti koje bi gurale dionicu tako brzo prema gore kako je krenula jutros. Meni se nekako cini je realnije ocekivati blagu stagnaciju do objave neke bitne vijesti ili do izvjesca koje ako bude pozitivno (sto i sam ocekujem) bi trebalo pogurati cijenu za jednu stepenicu vise.
I drago mi je sto su ljudi poceli uvidjati potencijal ove firme, sto ocito nisu mogli uvidjeti kad je bila i po 56-200 kn pa se sada grizu.


Stalker, dobro govoriš… ali kako sam kažeš, velika opasnost za one koji su danas kupili po 320 i nije tako velika, zar ne…? Treba se malo strpiti.

Naravno da su se trejderi danas preračunali, ali opet je nekome dobro, recimo onima koji su prodali po 320 a kupili po 311… ali čak je i danas do kraja dana vrlo vjerojatan povratak na 315-320…

Kako bilo da bilo, PTKM nikako ne bi trebalo gledati na dnevnoj razini.

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Volio bih da sam u krivu, al’ cini mi se da ce plakati oni koji su kupovali jutros.

Naravno da ce plakati svi koji su kupovali ovih dana i koji će kupovati po ovim cjenama.želje su jedno a realnost sasvim nešto drugo a realnost je 150 kn.naravno ako uzmemo u obzir trenutno stanje u gospodarstvu.nema niti jednog razloga za rast osim špekulacija a to nemože dugo trajati.



Volio bih da sam u krivu, al’ cini mi se da ce plakati oni koji su kupovali jutros.

Naravno da ce plakati svi koji su kupovali ovih dana i koji će kupovati po ovim cjenama.želje su jedno a realnost sasvim nešto drugo a realnost je 150 kn.naravno ako uzmemo u obzir trenutno stanje u gospodarstvu.nema niti jednog razloga za rast osim špekulacija a to nemože dugo trajati.
[/quote]

Komentare daju ljudi koji nisu bili niti blizu ove teme kada je ptkm bila 150 i niže… onda bi realnost bila 100…

A tek da je bio u ptkm dok je ptkm bila na 60kn…



Volio bih da sam u krivu, al’ cini mi se da ce plakati oni koji su kupovali jutros.

Naravno da ce plakati svi koji su kupovali ovih dana i koji će kupovati po ovim cjenama.želje su jedno a realnost sasvim nešto drugo a realnost je 150 kn.naravno ako uzmemo u obzir trenutno stanje u gospodarstvu.nema niti jednog razloga za rast osim špekulacija a to nemože dugo trajati.
[/quote]

a cijena gnojiva? preračuna ih u kunama….i nećeš vjerovati, ali na vrhuncu su…a rastu cijena gnojica izgleda nije još kraj…. vrh u SAD-u je bio na oko 800-900 dolara (tada je tečaj EUR/USD bio 1.60…sada je Egipat na 650 a tečaj EUR/USD 1.31….
preračunaj si malo koliko je to u kunama…

jedni i isti "marketingarji"
na ovojo strani…

[shocked]

pa jeste.cijena kutinskog gnojiva je duplo veća od knkurencije i zato su im skladišta puna i nemaju kome prodati a i najavili su da će im dobit pasti za 80%. to su stvarno dobri razlozi za rast dionice.a rusa nigdje ni traga ni glasa.pa prije će oni kupiti tvornicu u Srbiji.


pa jeste.cijena kutinskog gnojiva je duplo veća od knkurencije i zato su im skladišta puna i nemaju kome prodati a i najavili su da će im dobit pasti za 80%. to su stvarno dobri razlozi za rast dionice.a rusa nigdje ni traga ni glasa.pa prije će oni kupiti tvornicu u Srbiji.

a joj…pa ako je tako, ako nemaju kome prodati onda ćeš možda i ti ostati bez posla….???
jesu li to radnici odlučili krenuti u dokup? [lol]

HaoRen imaš stotku i [thumbsup]

marcello

Ma joj taj rory je smjesan lik. pazi on "je pricao s Klausom koji kaze da od prodaje nema nista"..A tko je Klaus ..koliko % on ima dionica, ja ga u TOP 10 uopće ne vidim ? Klaus je nitko i ništa ako se gleda s pogleda koliko ima prava išta odlučivati o tome ima li ili nema prodaje jer nema nikakvo vlasništvo nad PTKM…Sad ćemo vidjeti 1Q, ako bude negativan mislim da je cijeloj Kutini jasno što slijedi inaće im prijeti da kroz par godina postanu novi grad slučaj kao što je Sisak trenutno.

Meni se Klaus inaće zamjerio zajedno s njegovim kolegama kada je onako bahato odbio dati mandat na raspolaganje vladi, nije mi jasno kako XY vec tada ako ne i prije nije vidio o kakvom se cojveku radi..A mozda se XY ipak potajno nadao bit frend s Klausom, pa se iznendio isto ko sto su se iznendili likovi koji su pokusali biti frendovi s XYom, a sada pisu clanke protiv njega, ista prica drugi akteri. .

U doba kada je onako bahato odbio zahtjev vlade Klaus je pokazao da on misli kako je ovo idalje Juga i da on ima garantirano dozivotno mjesto u NO..Isreno se nadam da ce ga na sljedecoj GS XY uz pomoc fondova nnogirati iz NO, znam da bih ja odmah dao punomoc za tako nesto.

P.S
rory ak je tak PTKM tak losa tvrtka kao sto ti pricas, a navodno si insader, onda di češ boljeg argumenta nego da vas ljepo prodamo dok za vas još nešto možemo dobiti, jer očito vi gledate samo kako uništiti tvrtku (recimo tako što umjesto da radite i zarađujete za nas dioničare,ali i za vaše plaće vi pišete po forumima na internetu). takvi radnici tvrtci očito nisu potrebni i vi dobro znate da bi privatni vlasnik prvo takve ljenčine otpustio ukoliko bi htio da tvornica napreduje, zato se i bunite ovdje 😀

...

slice si dnevni grafovi danas i jucer.ujutro rast pa zaravnavanje.sma 20 je fina potpora..jucer je na otvaranju raslo pa zaravnalo na oko 305 a danas otvorilo 15kn iznad.sutra ako se nastavi trend rasta,a u trendu rasta jesmo,mogli bi otvorit na 325-330 [smiley]
itd…. [cool]


slice si dnevni grafovi danas i jucer.ujutro rast pa zaravnavanje.sma 20 je fina potpora..jucer je na otvaranju raslo pa zaravnalo na oko 305 a danas otvorilo 15kn iznad.sutra ako se nastavi trend rasta,a u trendu rasta jesmo,mogli bi otvorit na 325-330 [smiley]
itd…. [cool]

Onda ja jedva čekam petak :)))

...

New Report

Close