PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.bne.eu/story3450/INTERVIEW_Croatias_activist_investor

šta će reć na ovo onaj koji je kupio na 380


http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=77499

..izgleda da Rusi stvarno nisu daleko 🙂 Ide Čačić redom, PTKM je ostavio kao šećer na kraju, da ušminka ove dubioze oko brodogradnje..

kad će prodavati PTKM još se ne zna….ali obzirom na preuzete obveze brodogradilišta u državni proračun, država će morati pod hitno pronaći novi keš tj. nešto prodati, a vidjet ćemo što? možda i PTKM, sve je moguće kad voda dođe do grla, pogotovo ako je točna Čačićeva procjena da da PTKM mogu dobiti parsto milijuna EUR (nekoliko milijardi kuna) [rolleyes]

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

…evo kako to rade "mali" ulagači !!!

kao što sam i pisao jučer. ima perioda kad su trgovci kukavice, a onda polude. kupuju – prodaju kako dalmatinci kažu na refule !

..molim i druga mišljenja o navedenom ? [thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Sve ove zelje i prognoze kamo ce cijena podsjetile me na jedan vic.

Fizičar svakog tjedna ide u slastičarnicu i naručuje sladoled za sebe,a zatim nudi jedan praznom
mjestu za stolom pored njega.
Ovo se nastavljalo neko vrijeme dok konačno vlasnik ga ne upita što to radi.
Čovjek reče, "Pa, ja sam fizičar, a kvantna mehanika nas uči da je moguće da se materija iznad ovog stola spontano pretvori u prelijepu ženu koja bi mogla prihvatiti ponudu i zaljubiti se u mene."
Vlasnik reče onda, "Pa, dosta slobodnih, lijepih žena dolazi ovdje svaki dan. Zašto onda ne kupiš jedan sladoled jednoj od njih, i da se neka zaljubi u tebe?"
A fizičar reče, "Da, ali kakve su šanse da se to dogodi?"

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sve ove zelje i prognoze kamo ce cijena podsjetile me na jedan vic.

Fizičar svakog tjedna ide u slastičarnicu i naručuje sladoled za sebe,a zatim nudi jedan praznom
mjestu za stolom pored njega.
Ovo se nastavljalo neko vrijeme dok konačno vlasnik ga ne upita što to radi.
Čovjek reče, "Pa, ja sam fizičar, a kvantna mehanika nas uči da je moguće da se materija iznad ovog stola spontano pretvori u prelijepu ženu koja bi mogla prihvatiti ponudu i zaljubiti se u mene."
Vlasnik reče onda, "Pa, dosta slobodnih, lijepih žena dolazi ovdje svaki dan. Zašto onda ne kupiš jedan sladoled jednoj od njih, i da se neka zaljubi u tebe?"
A fizičar reče, "Da, ali kakve su šanse da se to dogodi?"

… dobar vic, ali ovdje odlučuje druga strana "znanosti" ekonomija, a ne fizika !!! i ja se ne zanosim da ovo što mi ovdje piskaramo na one koji odlučuju ovdje ili na nekoj drugoj dionici.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Danas u novinama članak cacic s rusima pregovara kupnju migova …za uzvrat dobivamo milodare ,opet trese hrvatsku javnost s glupostima , ah taj čovjek će nas upropastit!
On kao da još živi u 90-tim i prespavao naš ulazak u NATO!(možda misli i daje još TITO živ!)
Čovjek pobrkao strane ,a bogani i još puno toga … [bye]

POKRET OTPORA


Danas u novinama članak cacic s rusima pregovara kupnju migova …za uzvrat dobivamo milodare ,opet trese hrvatsku javnost s glupostima , ah taj čovjek će nas upropastit!
On kao da još živi u 90-tim i prespavao naš ulazak u NATO!(možda misli i daje još TITO živ!)
Čovjek pobrkao strane ,a bogani i još puno toga … [bye]

… kolega nemojte se vi ponašati ko pokojni tito.jedino je on mogao pregovarati sa svima i o svemu, tko se bunio imao je izbor ćorka ili metak. Legitimno izabaran i imenovan član Vlade za koju ja nisam glasao i sad on ne smije pregovarati i kontaktirati sa poslovnim ljudima iz svijeta biznisa i politike. Ma vidi molim te. Mene više brinu oni satanci po restoranima gdje se igra "fantoma" pa se želje pišu na papirićima. E moj kolega to nas treba brinuti…. pusti nek čovjek radi svoj posao, a ako bude kao njegovi prethodnici, onda mu vadi đigeru !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



http://www.bne.eu/story3450/INTERVIEW_Croatias_activist_investor

šta će reć na ovo onaj koji je kupio na 380
[/quote]

evo transakcije koju navodiš !!! Pa baš i nije neka količina !!!!!
545 10:32 380,00 6 2.280,00
546 10:32 380,00 84 31.920,00

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Čemu panika? Ja u plusu 30 posto. 🙂

Tromjesećni prosjek je 277 kn.Dakle,još uvijek jučerašnji prodavaći i kupci/trejderi/prosječno u dobitku.
Jučerašnji prosjek 291.
Dakle,još uvijek u dobitku cca 3 do 4% prosjećno nakon plaćenih brokerskih provizija.
Ako vama nije panika jer ste u plusu 30 %,nekome je vatra jer je u velikom minusu.
Ima jedan problem što se u ovakvim situacijama najčešće dogodi da velika riba jede malu,tj.veliki
špekulanti su izlazili ,a mali uglavnom gube.
I normalno da se postavlja pitanje,da li će ovo ići još dole?
Dodatni problem je što gospodin xy gubi vjerodostojnost i sljedbenici ga napuštaju pa su jučer
sve njegove dionice tonule.Ipostavlja se pitanje da li je došlo vrijeme da mirovinci koje je s razlogom
blatio uzvrate udarac i počnu prodavati PTKM.Kakva bi tek tada nastupila bježanija.
A nemojte zaboraviti da su mirovinci gotovo pa uništili sva mala financijska društva kao FIMU,AUREUS.VICTORIA.Radi ćega.Smrdili su velikom kapitalu.A smrdi im i xy i možda je ovo prilika da ga se
dotuče.




http://www.bne.eu/story3450/INTERVIEW_Croatias_activist_investor

šta će reć na ovo onaj koji je kupio na 380
[/quote]

evo transakcije koju navodiš !!! Pa baš i nije neka količina !!!!!
545 10:32 380,00 6 2.280,00
546 10:32 380,00 84 31.920,00

[/quote]

…mene više "brinu" oni što su prodali po 200,00 , kod njih je opasna vlaga u podrumu !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

dakle Bakić ušao na 150 i kupio 4 posto, a sad želi to puta 4, da pitam forumaše pa koliko to vrijedi stvarno


Danas u novinama članak cacic s rusima pregovara kupnju migova …za uzvrat dobivamo milodare ,opet trese hrvatsku javnost s glupostima , ah taj čovjek će nas upropastit!
On kao da još živi u 90-tim i prespavao naš ulazak u NATO!(možda misli i daje još TITO živ!)
Čovjek pobrkao strane ,a bogani i još puno toga … [bye]

Rusi umjesto da budu kupci, postaju prodavaći… tj. Čačić umjesto da izbori/ugovori neku konkretnu prodaju…, izborio rusku ponudu da kupimo njihove Migove… hmm… ili će biti neka trampa…? mi njima npr. PTKM ili sl. … , a oni i nama eskadrilu MIG-29…. što li će naš Nato savez na to reći…?
http://www.poslovni.hr/vijesti/rusi-cacicu-ponudili-migove-201725.aspx

New Report

Close