PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mišljenja sam da tužbe i nisu najbolja riješenja za ovakove situacije, jer tu se još uvjek ništa nezna, oni koji su pokrenuli lavinu glasova o privatizaciji još uvijek to mogu i napraviti.

I za misli sad da se tvoja tužba nađe tamo na sudu, a ovdije stvari krenu drugačijim tokom, mislim da se ljudi nebi smjeli dati navući na investiranje na temelju glasina.

Jer vjerujem da svatko ovdje zna definiciju investiranja koja glasi: "Investicija je operacija, koja nakon temeljite analize, obećava sigurnu glavnicu i primjeren prinos". A sve ostalo su špekulativna ulaganja.

Ako ovo nije slučaj za tužbu ja ne znam šta je. Prouči malo zakone, a posebno ovaj koji se odnosni na tržišta kapitala, pa ces vidjeti da je ovo vrhunski slučaj za pokretanje sudskih tužbi za naknadu štete na temelju neutemeljenih Izjava Vlade da se ova kompanija prodaju na način koji je potencijalne investitore naveo da misle da se prodaje već za par dana i posebno zbog izjava medija o svim mogucim kupcima a koji u medijima svojih domicilnih zemalja nisu pokazali niti najmanji interes. No postoji jedan veliki problem ovdje – kako će mali špekulantni tužiti Vladu ? [lol] [thumbsup]

Žao mi je gledati koliko je ljudi ostalo ovdje navučeno, ali za sve imate zahvaliti sebi – jer ste bili naivni i pop .. ili priče bez listanja ruskih dnevnih novina, ili konktatiranja jedne Yare putem email-a za press/PR a to se vjerovali ili ne – moze, ili recimo onaj Neftekhim koj su čak neki naši "igrači" zakucali u objavu putem onog http://www.jamestown.org-a : pa mislim koji je to medij uopce, Jamestown … ???

EVO VAM LINK :

http://sibur.com/contacts/

Lijepo im se obratite i pitajte ih da li su u ovom trenutku zainteresirani za kupnju hrvatske Petrokemije, i da li su vec poslali ponudu .. Ali nemojte poslije pričati da je neki "jal" spustio cijenu dionice jer nije . Lijepo provjerite prije da li priča drži vodu ili ne. Ja osobno da sam bacao po 50 000 kn i više u ove dionice na iznimno skupih 364 kn i preko , bih barem prije nazvao ovu kompaniju i pitao ih o čemu je riječ i je li doista kupuju našu Petrokemijsku industriju …

Jal je spustio cijenu .. ma dajte ljudi molim vas, netko vas je opelješio za 5 i više miliona kuna kolektivno i sami ste si krivi kad placate 1.5BV-a usred krize a bez natječaja na AUDIO

VAŽNO:
Prema Zakonu RH svaka tvrtka pa i državni udjel vrijedniji od 100 000 000 kn ne može se nuditi putem javnog natječaja bez prethodne Oduke Vlade RH na sjednici Vlade , o istome

Eto, a vi pišite i dalje o jalu i da je pet forumaša srušilo PTKM 30 % .. Super, onda 5eroci drugih nece biti ni najmanji problem ju sutra vratiti na 350 kn ?

[thumbsup

P.S. Javite i nama, da udjemo na vrijeme, inače smo na BID-u na 190 kn [wink]
[/quote]
ali ti nemaš ptkm… pa čemu sve ovo…???
ja je imam, na sreću…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Eto, a vi pišite i dalje o jalu i da je pet forumaša srušilo PTKM 30 % ..

E moj Dr……, pardon Plejboj, ako ti nisi jalan onda ne znam tko je, pa evo čak i taj postotak kojega stvatko zna izračunati ti si kadar krivotvoriti. Što onda dalje reći na tvoje **********, pardon post.

Čak i onih par dionica koje su kupljene na privremenom ATH (380 kn) su sa zadnjom cijenom danas u ovih par dana korekcije u minusu 22,55 %, dakle čak i tih par dionica su daleko od tih tvojih 30 %, da ne govorimo ostalo/prosjek itd.

A oni koji su kupovali nedavno po 200-injak kn su i nakon ove sveopće globalne, prenaglašeno lokalne, i "profit-taking" konkretne korekcije još uvijek svemu tome usprksos u svega par tjedana u plusu od 40-ak %!!!!!

Tehničari bi rekli zdrava korekcija. Ali neke jal toliko pere da bi umjesto od zdravlja mogli popucati po šavovima od te svoje silne zlobe koju prosipaju ovdje nam svaki Božji dan, i onda se još usude reći da nisu jalni, valjda misle ne gledamo ih u oči, ne vidimo ih preko ovoga, ali kad tad će se sami pogledati u oči u zrcalu, i baš me zanima kakav će im to biti doživljaj.

Ljudi ne budite takvi! Pa vi radite stvari koje se ne bi posramili niti najgori teroristi. Tolike ste već (inače i snažne, hrabre, velike) ljude preplašili svojim negativnostima, da su zadnjih dana očito isprodavali cijelo čudo ovih dionica (neki su to i skrušeno priznali i rekli da ste ih zaplašili svojim pisanjem), i sada ispada obzirom na ovu cijenu kao da ste ih "natjerali" na "dobru stvar" špekulantski gledano. Ali ako se ovo brzo okrene, i ti ljudi ne uspiju ponovno kupiti po istim cijenama, trajno ste ih oštetili. Da ne govorimo koliko su već oštećeni ovi što su propustili ovih dosadašnjih 40-ak % rasta, oni su već i prema trenutnim cijenama jako oštečeni oportuno gledajući. Ne znam kakvi ste vi to ljudi!

* Važeći podaci za uredovni dan 11.04.2012 .
skračeni petak /volumen 4.259/ prosječna 336,73/ promjena 0,24%

5. BK ND 109.769 3,29 +1000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 29.771 0,89 +2000

nadasve interesantno…5. i 9. u petak pokupovali 70,4% od ukupnog volumena


@GandaIf
, možda je ovo odgovor na tvoje pitanje…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


* Važeći podaci za uredovni dan 11.04.2012 .
skračeni petak /volumen 4.259/ prosječna 336,73/ promjena 0,24%

5. BK ND 109.769 3,29 +1000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 29.771 0,89 +2000

nadasve interesantno…5. i 9. u petak pokupovali 70,4% od ukupnog volumena


@GandaIf
, možda je ovo odgovor na tvoje pitanje…


Valjda četvrtak.

Gospodine lynx…a jeste Li vi svijesni koliko je ljudi kupilo ptkm po cijenama iznad 350 kn…ocito niste. A njih ti nije zao sto Su ponukani raznim natpisima i drukanjima kako je "opasno biti van petrokemije" kupovali po tim cijenama i pogubili hrpu para….tajodjer te ne smeta svakodnevno drukanje na pad ht a a tisuce malih ljudi i umirovljenika, branitelja ima ht…


* Važeći podaci za uredovni dan 11.04.2012 .
skračeni petak /volumen 4.259/ prosječna 336,73/ promjena 0,24%

5. BK ND 109.769 3,29 +1000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 29.771 0,89 +2000

nadasve interesantno…5. i 9. u petak pokupovali 70,4% od ukupnog volumena


@GandaIf
, možda je ovo odgovor na tvoje pitanje…

jasno se ovdje vidi tko su mali….mali nemaju skrbnički, osim ako nije bloger i na skrbničkom…
oni koji misle da treba tužiti vladu ili hanfu, varaju se…sve je jasno rečeno, Odluka o privatizaciji nije donešena, ali je svima jasno da će do nje doći…ukoliko do nje ne dođu tada vjerujem da postoje opravdane osnove za tužbu (navlačenje Čačića, loše komuniciranje itd…)-u taj scenarij ne vjerujem.

Razlog pada je što su svi kratkoročni očigledno, i zatvaraju "dobitonosne pozicije"…kako bi se na hrvatskom reklo…sve je to legalno, to je njihova odluka…računice su jasne i jasno pokazuju koliko treba novaca za napraviti ovakvu firmu…dugoročni investitori će biti sigurno nagrađeni….a mali koji nemaju živaca to je njihov problem…


@ridjobradi
: oni koji su prodali su na gubitku…oni koji su kupili po 380 imaju šanse da budu na dobitku, a to ako oni prodaju to je njihova stvar ne HANFE ili nekog treceg.

Gosp. Ridjobradi pa što ako su kupili po 350 KN, ako im je tada bila jeftinia onda je sada još jeftinija! Kratkoročna cijena ne predstavlja problem ako je očekivana znatno veća….dakle današnji pad i eventualni kroz nadolazeće dane je samo prilika više, jer strpljivima ulaz po 350 sigurno nije gubitak! Ne razumijem zašto gledate da su izgubili, kad je igra tek počela?

Zoran Milanović: Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju, no partneri mogu ući u priču

Premijer Milanović je odgovorio i na pitanje zašto se najavljuje prodaja državnih poduzeća koja posluju s dobiti. – Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju. Nakon niza godina gubitaka, sada posluje s dobitkom. Izgleda da je jedini način da u priču uđu partneri – počeo je Milanović dodajući:

– Država nema stotine milijardi eura za investicije u poduzeća u svojem vlasništvu. Država mora ostati prisutna kao kontrolor u svim poduzećima koja su nam strateški važna, no potrebni su nam strateški privatni partneri. Meni kao političaru ništa ne znači da imenujemo NO-e i uprave jer se tu događaju pogreške. Radije bih da imamo privatne strateške partnere koji dijele iste ciljeve.

S tim u skladu, kazao je, zadnji je interes punjenje proračuna te dodao da zbog toga ni jedna dionica neće biti prodana.

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic…ricu/ar-31071/


Zoran Milanović: Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju, no partneri mogu ući u priču

Premijer Milanović je odgovorio i na pitanje zašto se najavljuje prodaja državnih poduzeća koja posluju s dobiti. – Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju. Nakon niza godina gubitaka, sada posluje s dobitkom. Izgleda da je jedini način da u priču uđu partneri – počeo je Milanović dodajući:

– Država nema stotine milijardi eura za investicije u poduzeća u svojem vlasništvu. Država mora ostati prisutna kao kontrolor u svim poduzećima koja su nam strateški važna, no potrebni su nam strateški privatni partneri. Meni kao političaru ništa ne znači da imenujemo NO-e i uprave jer se tu događaju pogreške. Radije bih da imamo privatne strateške partnere koji dijele iste ciljeve.

S tim u skladu, kazao je, zadnji je interes punjenje proračuna te dodao da zbog toga ni jedna dionica neće biti prodana.

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic…ricu/ar-31071/

uf, loše….neće ovdje još dugo vremena biti privatizacije, previše se zakuhalo da bi to sad moglo ići….možda iduće godine [yawn]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


Zoran Milanović: Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju, no partneri mogu ući u priču

Premijer Milanović je odgovorio i na pitanje zašto se najavljuje prodaja državnih poduzeća koja posluju s dobiti. – Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju. Nakon niza godina gubitaka, sada posluje s dobitkom. Izgleda da je jedini način da u priču uđu partneri – počeo je Milanović dodajući:

– Država nema stotine milijardi eura za investicije u poduzeća u svojem vlasništvu. Država mora ostati prisutna kao kontrolor u svim poduzećima koja su nam strateški važna, no potrebni su nam strateški privatni partneri. Meni kao političaru ništa ne znači da imenujemo NO-e i uprave jer se tu događaju pogreške. Radije bih da imamo privatne strateške partnere koji dijele iste ciljeve.

S tim u skladu, kazao je, zadnji je interes punjenje proračuna te dodao da zbog toga ni jedna dionica neće biti prodana.

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic…ricu/ar-31071/

Koji si ti druker…

ERROR No. 404

Nažalost pokušavate pristupiti nepostojećem sadržaju,
provjerite ispravnost Vašeg URL-a.

[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Zoran Milanović: Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju, no partneri mogu ući u priču

Premijer Milanović je odgovorio i na pitanje zašto se najavljuje prodaja državnih poduzeća koja posluju s dobiti. – Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju. Nakon niza godina gubitaka, sada posluje s dobitkom. Izgleda da je jedini način da u priču uđu partneri – počeo je Milanović dodajući:

– Država nema stotine milijardi eura za investicije u poduzeća u svojem vlasništvu. Država mora ostati prisutna kao kontrolor u svim poduzećima koja su nam strateški važna, no potrebni su nam strateški privatni partneri. Meni kao političaru ništa ne znači da imenujemo NO-e i uprave jer se tu događaju pogreške. Radije bih da imamo privatne strateške partnere koji dijele iste ciljeve.

S tim u skladu, kazao je, zadnji je interes punjenje proračuna te dodao da zbog toga ni jedna dionica neće biti prodana.

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic…ricu/ar-31071/

Koji si ti druker…

ERROR No. 404

Nažalost pokušavate pristupiti nepostojećem sadržaju,
provjerite ispravnost Vašeg URL-a.

[bye]
[/quote]

Prenosim isti tekst s drugog linka: http://limun.hr/main.aspx?id=803018

valentine,
Tekst je od 02.04. i autentičan je, samo tebi nešto drugo ne radi:

PETROKEMIJA Zoran Milanović: Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju, no partneri mogu ući u priču Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 02.04.2012. – 13:15:52

ZAGREB – Premijer Milanović je odgovorio i na pitanje zašto se najavljuje prodaja državnih poduzeća koja posluju s dobiti. – Nitko nije rekao da će Vlada prodavati Petrokemiju. Nakon niza godina gubitaka, sada posluje s dobitkom. Izgleda da je jedini način da u priču uđu partneri – počeo je Milanović dodajući:

– Država nema stotine milijardi eura za investicije u poduzeća u svojem vlasništvu. Država mora ostati prisutna kao kontrolor u svim poduzećima koja su nam strateški važna, no potrebni su nam strateški privatni partneri. Meni kao političaru ništa ne znači da imenujemo NO-e i uprave jer se tu događaju pogreške. Radije bih da imamo privatne strateške partnere koji dijele iste ciljeve.

S tim u skladu, kazao je, zadnji je interes punjenje proračuna te dodao da zbog toga ni jedna dionica neće biti prodana. Zato je, naglašava, nužno dovođenje privatnog partnera u takva poduzeća.
Da su sve banke hrvatske, a ne strane opet je pitanje bi li imale dovoljno kapitala i bi li izbjegle krizu i bi li bile u stanju zaduživati se išta jeftinije na stranom tržištu – nastavio je premijer"

Možda radi ovaj link:

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic-nitko-nije-rekao-da-ce-vlada-prodavati-petrokemiju-no-partneri-mogu-uci-u-pricu/ar-31071/

Ukratko, dionice može kupovati bilo koji investitor od dioničara ali država ne će prodavati dionice RADI PUNJENJA PRORAČUNA. To ne znači da ne će prodavati……iz drugih razloga.Sve jasno!

marcello

New Report

Close