PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Inače zna se da za ptkm ima ponuda, a sada što su mnogi kockari i traderi njihova stvar 🙂

Pozzdrav kolega !

Imate li neki link na izvor ovakve informacije, gdje bi se to moglo malo detaljnije prouciti, da ima ponuda i ako znate jos mozda tko je sve predao iste ponude ?

Zahvaljujem i srdacan pozdrav ! [thumbsup]
[/quote]

EBRD


A neki dan kada sam se iskrcao na 330 i pisao da je vrijeme za kapitalizaciju dobiti većina me "popljuvala". Istina odmah sutra je cijena otišla i do 380, ali svi smo znali što slijedi nakon toga.
Nije umijeće kupiti neku dionicu, daleko veća umjetnost je odrediti tajming za prodaju.
Normalno da je teško ili skoro nemoguće prodati na samome vrhu, ali ne kapitalizirati zaradu u keš, kada svi signali ukazuju da je vrijeme za to je čista pohlepa koja uvijek rezultira gubitkom.
I sutra slijedi daljni prekrcaj odavde u građevinare, malo pojačaniji. Iako cijena PTKM neće ispod 250 garant, čak bih bio slobodan prognozirati da bi i 270 bilo apsolutno dno.
Zaradio je samo onaj tko je pretvorio papiriće u kuniće, ostali su ostali sa papirićima i virtualnom zaradom u mislima. Pozdrav!

u koje to gradjevinare se krcalo? mislis i sutra slijedi daljna navlakusa u gradjevinare… [lol] (citaj-njegove gradjevinare:ingr i igh) [shocked]

Mišljenja sam da tužbe i nisu najbolja riješenja za ovakove situacije, jer tu se još uvjek ništa nezna, oni koji su pokrenuli lavinu glasova o privatizaciji još uvijek to mogu i napraviti.

I za misli sad da se tvoja tužba nađe tamo na sudu, a ovdije stvari krenu drugačijim tokom, mislim da se ljudi nebi smjeli dati navući na investiranje na temelju glasina.

Jer vjerujem da svatko ovdje zna definiciju investiranja koja glasi: "Investicija je operacija, koja nakon temeljite analize, obećava sigurnu glavnicu i primjeren prinos". A sve ostalo su špekulativna ulaganja.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Po meni je ok prodati dio kad mislis da ce se trziste okrenuti prema dolje. Ali prodati cijelu ovu poziciju je za mene preveliki rizik. Jedna vijest i ovo moze opet gore. A pogoditi sam vrh ili dno. Tko to moze?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Po meni je ok prodati dio kad mislis da ce se trziste okrenuti prema dolje. Ali prodati cijelu ovu poziciju je za mene preveliki rizik. Jedna vijest i ovo moze opet gore. A pogoditi sam vrh ili dno. Tko to moze?!

onaj tko prati TA dnevne i minutne grafove ,sentiment i kolicine …
npr danas je zatvoren gap na 295-300 bas me zanima sto ce biti sutra… [rolleyes]



A neki dan kada sam se iskrcao na 330 i pisao da je vrijeme za kapitalizaciju dobiti većina me "popljuvala". Istina odmah sutra je cijena otišla i do 380, ali svi smo znali što slijedi nakon toga.
Nije umijeće kupiti neku dionicu, daleko veća umjetnost je odrediti tajming za prodaju.
Normalno da je teško ili skoro nemoguće prodati na samome vrhu, ali ne kapitalizirati zaradu u keš, kada svi signali ukazuju da je vrijeme za to je čista pohlepa koja uvijek rezultira gubitkom.
I sutra slijedi daljni prekrcaj odavde u građevinare, malo pojačaniji. Iako cijena PTKM neće ispod 250 garant, čak bih bio slobodan prognozirati da bi i 270 bilo apsolutno dno.
Zaradio je samo onaj tko je pretvorio papiriće u kuniće, ostali su ostali sa papirićima i virtualnom zaradom u mislima. Pozdrav!

ne čudi me što si prodao ali me čudi i žao mi je što nisi prodao po 380 …
jer jako volim generale poslije bitke…
a ja da sam znao tajming za prodaju sigurno bih prodao po 380.. ali kako to ne znam, čekat ću da ponovo dođe do 380… ali nisam siguran da ću i tada prodati…
[/quote]

koji generali poslije bitka obojca smo još prošli tjedan rekli da smo prodali i da čekomo pad nisam ni ja prodo na 380 ko če pogodit vrh
čekanje opet na 380 je jako riskatno ko zna dal če se petrokemija prodat ove godine ako se ne proda i promjeni se vlast il druge okolnosti mogu proči godine dok ne dođe na 380 kuna ostačeš zarobljen u dionici
nemoj gledat malog ulagača on svoju igru igra frajer ima preko 100000 dionica više nego što polovica forumaša ima kuna za trgovanje na burza on može čekat godinama da se dogoditi privatizacija al kad se dogodi i nek bude po 700 kuna dionica frajer če dignuti 10 miljona eura a ti sebe uspoređuješ šta imaš 1000 il 2000 komada uzmi lovu i odi dalje
vidiš kolko je jaka prodaja očekivo sam da če obrana izdržat na 300 kuna….
[bye]

ovo nije nagovor na prodaju kupnju ili bavljenje dionicama petrokemije

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora



Po meni je ok prodati dio kad mislis da ce se trziste okrenuti prema dolje. Ali prodati cijelu ovu poziciju je za mene preveliki rizik. Jedna vijest i ovo moze opet gore. A pogoditi sam vrh ili dno. Tko to moze?!

onaj tko prati TA dnevne i minutne grafove ,sentiment i kolicine …
npr danas je zatvoren gap na 295-300 bas me zanima sto ce biti sutra… [rolleyes]
[/quote]

Hoces reci da si kupio na 200 i prodao na 380?

Iako se slazem da TA moze pomoci. Ovdje je i nakon popunjavanja gapa (a ovaj gap je nastao i dijelom zbog tehnicke greske na ZSE kad je trgovanje zaustavljeno sat vremena ranije ) cijena kliznula ispod. Sto predvidas za sutra?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

nisi ti ništa kupio [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



A neki dan kada sam se iskrcao na 330 i pisao da je vrijeme za kapitalizaciju dobiti većina me "popljuvala". Istina odmah sutra je cijena otišla i do 380, ali svi smo znali što slijedi nakon toga.
Nije umijeće kupiti neku dionicu, daleko veća umjetnost je odrediti tajming za prodaju.
Normalno da je teško ili skoro nemoguće prodati na samome vrhu, ali ne kapitalizirati zaradu u keš, kada svi signali ukazuju da je vrijeme za to je čista pohlepa koja uvijek rezultira gubitkom.
I sutra slijedi daljni prekrcaj odavde u građevinare, malo pojačaniji. Iako cijena PTKM neće ispod 250 garant, čak bih bio slobodan prognozirati da bi i 270 bilo apsolutno dno.
Zaradio je samo onaj tko je pretvorio papiriće u kuniće, ostali su ostali sa papirićima i virtualnom zaradom u mislima. Pozdrav!

u koje to gradjevinare se krcalo? mislis i sutra slijedi daljna navlakusa u gradjevinare… [lol] (citaj-njegove gradjevinare:ingr i igh) [shocked]
[/quote]
Upravo tako! U Ingru su se zadnjih dana ukrcavali mudri, polako i neprimijetno. Danas je bio malo veći promet nego prošlih dana, što je i rezultiralo porastom cijene. Uglavnom zadnja cijena Ingre danas je daleko veća od prosjeka po kojem sam se ukrcao zadnjih dana sa novcem iz PTKM.
Tamo tek slijedi pravi rast slijedećih dana, a ovdje "tavorenje". To će Vam biti malo jasnije kroz naredne dane. Ekipa je ovdje odradila svoj posao, i sada se vraća na stare pozicije gdje je bila, i to po nižoj cijeni od one po kojoj je izlazila.

nači jeli onda prošao druk na dolje, pa idemo opet gore???


Mišljenja sam da tužbe i nisu najbolja riješenja za ovakove situacije, jer tu se još uvjek ništa nezna, oni koji su pokrenuli lavinu glasova o privatizaciji još uvijek to mogu i napraviti.

I za misli sad da se tvoja tužba nađe tamo na sudu, a ovdije stvari krenu drugačijim tokom, mislim da se ljudi nebi smjeli dati navući na investiranje na temelju glasina.

Jer vjerujem da svatko ovdje zna definiciju investiranja koja glasi: "Investicija je operacija, koja nakon temeljite analize, obećava sigurnu glavnicu i primjeren prinos". A sve ostalo su špekulativna ulaganja.

Ako ovo nije slučaj za tužbu ja ne znam šta je. Prouči malo zakone, a posebno ovaj koji se odnosni na tržišta kapitala, pa ces vidjeti da je ovo vrhunski slučaj za pokretanje sudskih tužbi za naknadu štete na temelju neutemeljenih Izjava Vlade da se ova kompanija prodaju na način koji je potencijalne investitore naveo da misle da se prodaje već za par dana i posebno zbog izjava medija o svim mogucim kupcima a koji u medijima svojih domicilnih zemalja nisu pokazali niti najmanji interes. No postoji jedan veliki problem ovdje – kako će mali špekulantni tužiti Vladu ? [lol] [thumbsup]

Žao mi je gledati koliko je ljudi ostalo ovdje navučeno, ali za sve imate zahvaliti sebi – jer ste bili naivni i pop .. ili priče bez listanja ruskih dnevnih novina, ili konktatiranja jedne Yare putem email-a za press/PR a to se vjerovali ili ne – moze, ili recimo onaj Neftekhim koj su čak neki naši "igrači" zakucali u objavu putem onog http://www.jamestown.org-a : pa mislim koji je to medij uopce, Jamestown … ???

EVO VAM LINK :

http://sibur.com/contacts/

Lijepo im se obratite i pitajte ih da li su u ovom trenutku zainteresirani za kupnju hrvatske Petrokemije, i da li su vec poslali ponudu .. Ali nemojte poslije pričati da je neki "jal" spustio cijenu dionice jer nije . Lijepo provjerite prije da li priča drži vodu ili ne. Ja osobno da sam bacao po 50 000 kn i više u ove dionice na iznimno skupih 364 kn i preko , bih barem prije nazvao ovu kompaniju i pitao ih o čemu je riječ i je li doista kupuju našu Petrokemijsku industriju …

Jal je spustio cijenu .. ma dajte ljudi molim vas, netko vas je opelješio za 5 i više miliona kuna kolektivno i sami ste si krivi kad placate 1.5BV-a usred krize a bez natječaja na AUDIO

VAŽNO:
Prema Zakonu RH svaka tvrtka pa i državni udjel vrijedniji od 100 000 000 kn ne može se nuditi putem javnog natječaja bez prethodne Oduke Vlade RH na sjednici Vlade , o istome

Eto, a vi pišite i dalje o jalu i da je pet forumaša srušilo PTKM 30 % .. Super, onda 5eroci drugih nece biti ni najmanji problem ju sutra vratiti na 350 kn ?

[thumbsup

P.S. Javite i nama, da udjemo na vrijeme, inače smo na BID-u na 190 kn [wink]

Kressho

Prati tko promjene u top 10, ima li novosti?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close