PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neki misle da su ljudi glupi i ludi i da neznaju računati, vrijeme torbarenja je prošlo 🙂

Očito i mnogima udara BV koja nema veze s trenutačnom vrijednošću PTKM, za BV od PTKM danas u svijetu ne možeš napraviti niti 1/10 kapaciteta u PTKM što ima. Dakle ako bi PTKM htjela napraviti oko 130 000 tona pogon urea gnojiva morala bi platiti oko 130 milijuna Eura, dakle a BV cijele tvornice je oko samo mali pogon od Urea gnojiva, a PTKM ima pogon za UREU oko 550 tisuća tona,
NPK gnojiva oko 600 tisuća tona i ostatak, KAN, ukupni kapacitet oko 1,35 milijuna tona tko želi neka računa……..


1. NPK tona /godišnje 600 000
2. UREA 46% tona/godišnje 400 000
3. KAN 27% tona /godišnje 350 000

http://www2.hgk.hr/izvoznici/izvoznik.asp?mbr=3674223

Ipak je efikasnija nego po prospektu 🙂 jer godišnje proizvode oko 1,260 milijuna tona gnojiva

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

* Važeći podaci za uredovni dan 10.04.2012 .

9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 27.771 0,83 Skrb. račun -2.214
10. PBZ D.D. (02535697732) 23.867 0,71 Skrb. račun – 200

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

dobra je cijena, mora se malo trejdat [wink]


čini mi se da ipak ima kičme kod naših novinara i da nisu svi kukavice!
bravo gospodine Rinkovac!!

http://www.business.hr/ulaganja/reagiranje-romana-rinkovca-bakic-je-sistematski-ispustio-dijelove-mojih-preporuka

a bilo bi dobro da HANFA malo pretrese trgovinu, naročito skrbničkih računa.

Nije problem u kičmi nego ovaj novinar očito nije na njegovom platnom spisku .

Možda se sada napokon dogovore ?

Hanfa, djelatnici iz Hanfe imaju premale plaće da bi radili svoj posao, te njihov posao se svodi na primanju male plaće.

Znate ono; plaće su im male, ali primanja dostatna !





Ljudi može li tko prokomentirati trenutnu ponudu i potražnju na ovoj dionici.

kupnja je 7 232 dionica a prodaja 15 457 dionica a pazi ovo na zvečevo kupnja je 2 818 a prodaja 1 013 dionica

trend je padajući za petrokemiju i ako sutra bude obranjena kota 300 prekosutra neće jer ima puno i previše koji hoče izači dok je vrijeme
ja ne znam šta čekaju ostali ako bude privatizacije biče i budemo opet ušli sad treba iskoristiti prilike na drugim dionicama meni su u fokusu zvečevo vatreks i FMPS

ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica koje sam spomenuo u postu
[/quote]
ispravak navoda, trend je uzlazni…
ali nemam ništa protiv da ti u ovoj korekciji prodaš ptkm i uletiš u Zvečevo ili Varteks…
ali problem je što ti nemaš PTKM …!
[/quote]

problem što nemam čađaru [shocked] ja sam čađaru prodo još prošli tjedan na puno većim razinama nego gdje je sada i da sad hoču kupit mogu za iste pare kupit više dionica a šta imaš ti
[/quote]
ja imam istu količinu dionica koju sam imao prošli tjedan, i pretprošli, i onaj iza…
mijenja mi se samo vrijednost tih dionica koja je iz tjedna u tjedan sve veća… [wink]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

ja danas uzeo malo…kontam si da će na kraju ipak morati u privatizaciju i to uskoro jer proračun nam je u gabuli, a PTKM treba modernizaciju da može nastaviti širenje i jači plasman proizvoda u regiju

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica



čini mi se da ipak ima kičme kod naših novinara i da nisu svi kukavice!
bravo gospodine Rinkovac!!

http://www.business.hr/ulaganja/reagiranje-romana-rinkovca-bakic-je-sistematski-ispustio-dijelove-mojih-preporuka

a bilo bi dobro da HANFA malo pretrese trgovinu, naročito skrbničkih računa.

Nije problem u kičmi nego ovaj novinar očito nije na njegovom platnom spisku .

Možda se sada napokon dogovore ?

Hanfa, djelatnici iz Hanfe imaju premale plaće da bi radili svoj posao, te njihov posao se svodi na primanju male plaće.

Znate ono; plaće su im male, ali primanja dostatna !
[/quote]

Da mi je vidit na čijem platnom spisku su dušebrižnici na ovoj dionici…

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

nisu samo Rusi i Norvežani u pitanje nego i Židovi.

U dvodnevni posjet Hrvatskoj večeras stiže jedan od najimućnijih i najutjecajnijih američko-izraelskih poslovnih ljudi u svijetu. Riječ je o Itshaku Tshuvi, vlasniku hotela "Plaza" u New Yorku te naftnih i plinskih polja na obalama Izraela.
http://www.vecernji.hr/biznis/vlasnik-hotela-plaza-new-yorku-izraelskih-naftnih-polja-stize-rh-clanak-396822






Ljudi može li tko prokomentirati trenutnu ponudu i potražnju na ovoj dionici.

kupnja je 7 232 dionica a prodaja 15 457 dionica a pazi ovo na zvečevo kupnja je 2 818 a prodaja 1 013 dionica

trend je padajući za petrokemiju i ako sutra bude obranjena kota 300 prekosutra neće jer ima puno i previše koji hoče izači dok je vrijeme
ja ne znam šta čekaju ostali ako bude privatizacije biče i budemo opet ušli sad treba iskoristiti prilike na drugim dionicama meni su u fokusu zvečevo vatreks i FMPS

ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica koje sam spomenuo u postu
[/quote]
ispravak navoda, trend je uzlazni…
ali nemam ništa protiv da ti u ovoj korekciji prodaš ptkm i uletiš u Zvečevo ili Varteks…
ali problem je što ti nemaš PTKM …!
[/quote]

problem što nemam čađaru [shocked] ja sam čađaru prodo još prošli tjedan na puno većim razinama nego gdje je sada i da sad hoču kupit mogu za iste pare kupit više dionica a šta imaš ti
[/quote]
ja imam istu količinu dionica koju sam imao prošli tjedan, i pretprošli, i onaj iza…
mijenja mi se samo vrijednost tih dionica koja je iz tjedna u tjedan sve veća… [wink]
[/quote]

kako ti je vrijednost dionica iz tjedna u tjedan veća ako su prošli tjedan vrjedile 380-350-335 a danas več 315 kuna [shocked]
da si prodo prošli tjedan i ušo u nove brzorastuće dionice bio bi u plusu ohoho a ovak šipak
bez novih vjesti ovo če past debelo ispod 300 kuna ne zaboravimo da je prije nekolko nedjelja bilo na 180 kuna… [undecid]

ovo nije poziv na prodaju ili kupnju dionica petrokemije

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Može mi netko suvislo objasnit zašto nismo na 400 kad je tu potencijal a novci nisu problem?
Nije vrag da je riječ o čistoj špekulaciji? A?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

@ludjak: čeka se službena Odluka Vlade o privatizaciji…nestrpljivi iskaču a neki akumuliraju-prometi su impozanti.


nisu samo Rusi i Norvežani u pitanje nego i Židovi.

U dvodnevni posjet Hrvatskoj večeras stiže jedan od najimućnijih i najutjecajnijih američko-izraelskih poslovnih ljudi u svijetu. Riječ je o Itshaku Tshuvi, vlasniku hotela "Plaza" u New Yorku te naftnih i plinskih polja na obalama Izraela.
http://www.vecernji.hr/biznis/vlasnik-hotela-plaza-new-yorku-izraelskih-naftnih-polja-stize-rh-clanak-396822

Je, je i Papa je najavio dolazak, ali više neznam dali u RH ili Petrokemiju direktno …..

New Report

Close