PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Approved in 2009, the project cost €395 million and has created 80.5 kilometers of pipeline in Croatia and 210 kilometers in Hungary.. Plinacro, teamed up with MOL subsidiary FGSZ as its Hungarian partner, contributed €75 million to the project costs.
http://www.bbj.hu/business/gas-pipeline-between-croatia-and-hungary-is-now-operational_59329

pa to su velike investicije…395 milijuna Eura nije mala stvar…i vjerujem da oni koji su to gradili imaju interes da pune plin ide "punim cijevima" non-stop…bez obzira na smjer…Mađarima je sigurno interes da postoji LNG terminal na jadranu i da uvoze plin, a nama također da postoji mogućnost uvoza….Imaju Rusi sve to na umu…


@keko77
: pošto je činjenica, tj. fakat da je Yari trebalo 400 milijuna EURA da napravi kapacitet za proizvodnju ureje od 500.000 tona godišnje, očekujem da će aprecijacijski pritisci tjerati cijenu dionice prema gore, naravno, uz pretpostavku da je tržište efikasno i racionalno, što naravno ne mora da bude slučaj:).
http://www.yara.com/doc/38652_Financialreport2011.pdf
http://img651.imageshack.us/img651/9933/400eura.png


Čačić demantirao 90 % napisa novinara o privatizaciji državnih firmi, Petrokemije i potvrdio nezvanično- manipulacije s cijenom Petrokemije.

Izvor?

Mislim da ovdje igru preuzimaju igraci na koje piskaranja po forumima nemaju utjecaja. Neki koji ovdje nisu bili odavno ili nisu bili uopce prilicno su se aktivirali a da nam nisu ni spomenuli imaju li ijednu dionicu Petrokemije a kamoli kada su je stekli.
Bilo kako bilo, ako im je to bas toliko zadovoljstvo, samo naprijed. [thumbsup]


A jel to gnjojivo u Americi jeftinije nego u Europi? Ako jest, zašto ga ne prodaju u Europu, a ako nije, zašto bi plaćali prijevoz do Europe? Amerika je uvoznik plina, a očekuje se da tek 2015. postati izvoznik. A i kad postane, koliko će ga izvoziti? Koliko će izvoziti gnojiva, dovoljno da se zatvore EU tvornice? Ne razumijem zašto onda Rusi kupuju tvornicu usred nekakve Blegije, ili zašto se uopće kupuju tvornice u Rumunjskoj, zašto bilo gdje u Europi uopće povećavaju proizvodne kapacitete?

Zašto se sve te tvornice jednostavno ne pozatvaraju?

Jel mi možete to objasniti? Sretan Uskrs.

US je uvoznik plina jos uvijek, kao cijelina sjeverna amerika nije ni uvoznik ni izvoznik.

Nije jeftinije jer ga imaju manjak. Ali ce vremenom sa dodavanjem kapaciteta imati visak pa ce izvoziti. I CF i Agrium agresivno povecavaju kapacitete u sjevernoj americi. Pokusala je i Yara ali nisu uspjeli kupiti Terra Nitrogen.

Agrium je kupio tvornicu u Rumunjskoj samo radi trzista. Ustvari kupio je Talijansku tvrku Cereal Toscana koja se bavi prodajom poljoprivrednih svari, a oni su bili vlasnici te proizvodnje u Rumunjskoj. Koliko znam ta tvornica nije radila od pocetka godine jer im je bilo preskupo proizvoditi tamo. Kada im dodje on-line ekspanzija u Egiptu u drugoj polovici godine vjerojatno ce to zatvoriti.

Ni ja ne razumijem zasto Rusi kupuju tvornicu u Belgiji. Eurochem je sa tih 700 milijuna kupio kompletnu operaciju u Antwerpu, ali i pola operacije u Francuskoj. Evo sto kazu:

Dmitry Strezhnev, CEO of EuroChem, commented “With the acquisition of BASF’s fertilizer complex in Antwerp, EuroChem will be gaining high-quality production assets with superior logistics that provide it with further geographical diversification and significantly improve its proximity to European customers. The same would be true for the 50% share of PEC-Rhin. This is in line with our strategy to increase our share in the global fertilizer industry through both organic expansion and targeted acquisitions. We are also pleased to become BASF’s long-term industrial partner on the integrated Antwerp site.”

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.vecernji.hr/vijesti/kasapovic-stozere-obranu-poduzeca-treba-zabraniti-clanak-394932

ne piše jeli kasapović ima dionice ali sigurno ima kad ovako druka za privatizacija

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ide u privatizaciju,predsjednik vlade je to javno potvrdio..

Nevjerovatno je kako se ovdje podcjenjuje ruska pamet i moć. Šta mislite da ti ljudi i dalje žive u komunizmu od prije 40-50 godina. Te zašto kupuju po Belgiji, zašto bi kupili Kutinu, zašto bi povećali kapacitete. Pa ti ljudi svaki dan pale hrpe plina na bušotinama a ovako će ga prebaciti u nove potrošaće koji uz to još rade umjetan gnoj.Čim šalju GAZPROM na Kutinu znači da im je interes strahovit. Samo na plinu mogu u Kutini uzeti godišnje od 70-100 milja EUR-a. Svejedno je da li će to uzeti Ruska država kroz carinu ili Gazprom direktno. Tata Putin sve kontrolira, a niti ljudi oko njega nisu baš lajbeki. Gledajte malo u budućnost a ne stalno u prošlost. Znaju dobro da mi moramo povećati proizvodnju hrane i da imamo potencijala za to, znaju da smo prije rata duplo više gnojiva trošili nego sada i da to nije održivo. Gdje su još Srbi sa svojom poljoprivredom, a da ostala naša tržišta i ne spominjem. YARA se trese pred njihovom silom, nitko ne može danas platiti što oni mogu. Istina je da Rusi danas nisu tehnički na nivou Norvežana, ali za koju godinu poješće ih samo tako.Ako dignu kapacitete u Kutini možda će YARA morati zatvoriti pogon u Italiji. Kad je PHOSAGRO krenu na POTASH svi su se tresli. Nama sirotanovićima preostaje samo savez sa njima i iz toga nastaje korist nezamisliva većini stanovnika ove propale države. Ovo je kao da Mesi i Ronaldo zajedno dođu u Dinamo ili Hajduk i još nam plate za to. S njima bi i ovi naši bogci osvojili Ligu prvaka. Tako i mi s Rusima možemo napraviti velike stvari. Navijajte svi da to tako bude jer alternative naprosto nema. Kunta Kinte je gospodin za ono šta nama slijedi ako se ne opametimo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Nevjerovatno je kako se ovdje podcjenjuje ruska pamet i moć. Šta mislite da ti ljudi i dalje žive u komunizmu od prije 40-50 godina. Te zašto kupuju po Belgiji, zašto bi kupili Kutinu, zašto bi povećali kapacitete. Pa ti ljudi svaki dan pale hrpe plina na bušotinama a ovako će ga prebaciti u nove potrošaće koji uz to još rade umjetan gnoj.

Ovo nije istina. Ruske, a pogotovo Gazpromove rezerve opadaju. To nadoknadjuju kupnjom prirodnog plina od Turkemenistana i Kazahstana. Isljucivo svojom proizvodnjom ne bi mogli podmiriti potrebe kupaca. Oko 10% Gazpromovog prometa je cista preprodaja i taj postotak zadnjih godina raste.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pokušao sam pronaći podatak koliko radnika je zaposleno u spomenutim BASF-ovim postrojenjima za proizvodnju gnojiva.

Tj. našao sam

http://www.basf.com/group/pressrelease/P-12-205

http://www.bloomberg.com/news/2011-09-27/basf-picks-eurochem-over-yara-in-947-million-fertilizer-sale.html

"BASF, based in Ludwigshafen, Germany, expects to close the deal by the first quarter, it said in a statement today. About 330 workers at a site in Antwerp, Belgium, will move to EuroChem, as will 190 employees at a French joint venture. The transaction marks the third-largest acquisition of an agricultural chemicals company announced this year."

Mika, i INA pali plin. Ali ne prirodni već naftni.

http://www.fkit.unizg.hr/_download/repository/Vidovic_NPP_2_prirodni_plin_LNG_LPG_CNG_%5BCompatibility_Mode%5D.pdf

Ovo je malo starijeg datuma, ali mislim da se nije puno toga promijenilo. Ako Rusima padaju rezerve onda su su svi drugi još gori bokci. Moguće je i da plin bježi iz Rusije podzemnim tunelima. Posebno vidite koliko se plina godišnje spalilo. Rusi nikoga ne puštaju na svoje platforme ali zna se da se gomile plina spale. Neki dan je bilo i na HTV-u o tome. Posebno se pali po Nigeriji i Rusiji.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

TOP NEWS UREA oko 670 fob dolara po toni vani ……. što znači 3859 Kn bez PDV-a………….
Povećanje se desilo od prošlog tjedna kada je cijena bila oko 540 dolara po toni…. 24 posto povećanja samo za tjedan dana
Sada ptkm treba izvoziti svu količinu što ima plasirati u izvoz 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

… kao prvo dobro jutro,
kao drugo vidim da se radi i treća smjena u humanitarne svrhe, altruizam i nesanica
svaka čast u tri. četiri ujutro pisati bez veze da članak izađe u jutarnjem izdanju za svaku pohvalu
bome ja sam spavao ko mali zeko u gnijezdu !!!
http://www.youtube.com/watch?v=s7kdJ1YjBkQ

vrijeme radnje 03:24 – 03:34
Coupe
E da, nije baš da nam je privatizacija PTKM u interesu kao naciji :

Za svakog radnika kojeg tamošnji potencijalni novi vlasnik otpusti , a otpusili bi barem pola ako ne i dvije trećine, nacija će morati snositi troškove doprinosa, ranije mirovine, socijalnog itd.
A ni njima to baš nije u interesu.
Zauzvrat bi Hrvatska dobila šta – ? FRišku figu, obojeno jaje za Usrks i par ćuškica od RUsa, i normalno skupili bi još 50ak odličnih Hrvatica za svoje jahte po Jadranu na ljeto .. Dobit bi čupali van, poreza bi se manje plaćalo nego ga PTKM plaća sad, sve skupa pušiona , ovo je u interesu jedino dioničarima i to ako Rusi budu gluplji nego ikada do sada, pa (pre)plate više od milijardu kuna za čitavu kompaniju. Što je teško izvedivo pored toliko radnika.
Zašto bi država uopće prodavala kompaniju koja tako lijepo zbrinjava 2500 obitelji u Kutini i još radi masnu dobit od prošle godine ?

PA to nema nikakvog smisla, al baš nikakvog .. Prije će Badel prodavati nego PTKM .. Bilo tko da kupi da bi zadržao toliki broj radnika a funkcionirao kao kapitalist a ne socijalist (Jbg Rusi su u smislu Eurokrema ipak kapitalisti profiteri, njat socijalni radnici) – morao bi uložiti par sto miliona eura da to proširi pošteno.

E sad, jel bi vi u investiciju koja zahtjeva od vas da zadržite 1500 radnika viška i uložite još par sto miliona eura da možete efikasno prihodovati i iskoristiti svakog radnika na kapitlistički – po meni brutalan ali realan naćin – u startu još caltali premiju na Book VALue, ili bi pak tražili Državu neki popust ?

Eto, u tom grmu leži zec. A ove šuplje priče da ulaze "malo jači igrači" dok je sav promet više manje očito pretakanje iz šupljeg u prazno bi ja objesio mačku o rep već lagano, a promjene u TOP 10 vec tjednima nikakve skoro .

Ili naručite još članaka, nema druge thumbsup

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close