PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A ne znam jel sam fulao. Pise 700 milijuna maraka za 51 posto drzavnog udjela ( ne za 100%). Probajte ponovo izracunati. 😀

e u tom slučaju…onda nisi…nisam čitao članak….mislio sam da su davali za cijelu tvornicu a ne za 51% drzavnog udjela…ž

tim bolje…znači prije 14 godina 1600 kuna su davali….pa lijepo lijepo…ja mislim da je to isto, odnosno sigurno još i bolja i modernija tvornica nego tada….ne vidim ikakvog razloga zašto bi danas manje vrijedila….uloženo je dosta u investiciranje od tada….

šteta što nekome vrijedi 1600 kuna a nekome samo 330 ili 340 kuna….ali doći će i PTKM na svoje grane (grana je visoka minimum 700 kn za mene:)))


šteta što nekome vrijedi 1600 kuna a nekome samo 330 ili 340 kuna….ali doći će i PTKM na svoje grane (grana je visoka minimum 700 kn za mene:)))

mislim da nam je većini (nas dugoročnih) minimalni target 100€ po dionici

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Može li mi netko definirati pojam dugoročnog dioničara PTKM?


Može li mi netko definirati pojam dugoročnog dioničara PTKM?

to su oni koji čekaju raspodjelu (u vidu dividende) od minimalno 300 milijuna kuna godišnje dobiti koju ova firma može generirati ako bude u privatnom vlasništvu u ruskom ili norveškom vlasništvu….

Puno ovdje ima ovdje financijskih stručnjaka za izračun cijene dionice,kako će te objasniti izračun
za mjesec dana ako cijena bude opet 179 kuna.


Može li mi netko definirati pojam dugoročnog dioničara PTKM?

2007. ili koje već godine, u svakom slučaju one koje je nastala općenarodna pomama za svim vrstama dionica te brzom i enormnom zaradom, kupio po recimo 220-300 kn i još dan danas čeka privatizaciju kako bi prodao u rasponu 1000-2000 kn.
U međuvremenu do ostvarenja tog dugoročnog i sigurnog cilja ne pomišlja na prodaju.
Ne zanima ga dividenda ili poslovanje tvrtke, on je siguran da prilikom privatizacije cijena raste na cifre iznad 1000kn.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

@jbilokapic: a još više kvazi financijskih stručnjaka koji biddaju igh i slično na 45.000 kuna ili INU na 3800 ili 4400 kn…znamo gdje oni sjede i tko ih je postavio….a znamo i njihove prinose…


Puno ovdje ima ovdje financijskih stručnjaka za izračun cijene dionice,kako će te objasniti izračun
za mjesec dana ako cijena bude opet 179 kuna.

Zato bi bila na 179 kuna?

a kako ces ti objasnit moju kupovinu po 170 i mogucnost da je sad prodam po 340 ???? Cini mi se puno bolja, nego tvoja sto je nisi imao tada a nemas je ni sada…tebi je tada bila skupa i sada ti je…meni je tada bila jeftina i sada mi je….



Puno ovdje ima ovdje financijskih stručnjaka za izračun cijene dionice,kako će te objasniti izračun
za mjesec dana ako cijena bude opet 179 kuna.

Zato bi bila na 179 kuna?
[/quote]

To će netko drugi morati odgoovroti zašto je došla na 179 kuna.

objasni ti nama sto smo je kupovali na 179, mogucnost sadsnje prodaje po 340….ti je nisi ni tada kupovao jer ti je bila skupa, neces ni sada jer ti je skupa….svejedno ti si na nuli a mi u dobitku….

New Report

Close