PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nesto mi govori da je Coupe izasao na 200 kao i Ajfon…a mozda je Coupe Ajfon ? [rolleyes]

He,he , nije jure ,ja imam samo jedan nick,nadam se da ti to nešto govori … [thumbsup]

POKRET OTPORA

još su dva bitna podatka podataka, u javni dug ulazi 1.8 milijardi Kn za švekrove

http://www.poslovni.hr/vijesti/u-javni-dug-uslo-18-mlrd-kuna-za-skverove-ukupno-ce-biti-113-milijarde—201249.aspx

Znaci prodajom drzavnog udjela u Petrokemiji, ce se pokriti tih 1.8 milijardi za brodogradilista.

I sada neka mi samo netko kaze da je dobro sto brodogradilista nisu privatizirana prije nekoliko godina.

Inače sindikati nisu poslali nikakvu poruku a bila je sjednica 04.04. koja je bila jako najavljivana u svim medijima,
izgleda da je i u sindikatima došlo do promjene razmišljanja! Jasna poruka Hrvatskoj vladi kada ne daš nikakvu izjavu a prije je najavljivana kao ključna………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


još su dva bitna podatka podataka, u javni dug ulazi 1.8 milijardi Kn za švekrove

http://www.poslovni.hr/vijesti/u-javni-dug-uslo-18-mlrd-kuna-za-skverove-ukupno-ce-biti-113-milijarde—201249.aspx

Znaci prodajom drzavnog udjela u Petrokemiji, ce se pokriti tih 1.8 milijardi za brodogradilista.

I sada neka mi samo netko kaze da je dobro sto brodogradilista nisu privatizirana prije nekoliko godina.
[/quote]

Ima puno ljudi kojima nažalost još nisu jasne neke stvari, a ovo je jedna od njih … samo me strah da ne bi za par godina država (mi građani) vraćala dugove Petrice kao što sada vraća dugove brodogradilišta, a da radnici Petrokemije i njihovi sindikalisti ne budu imali šta više braniti …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Ima li još ovdje dušebrižnika koji i dalje smatraju da ovo kupuju naivni forumaši? [cool]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ima li još ovdje dušebrižnika koji i dalje smatraju da ovo kupuju naivni forumaši? [cool]

naravno!
jedan navlakač koji daje lažnu potporu na bidu i hrpa malih koja ga slijepo slijedi dok im on prodaje [bye]

Važeći podaci za uredovni dan 05.04.2012 .
1. AUDIO /REPUBLIKA HRVATSKA 1.691.742 50,63
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. /ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. /PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. /AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.064 4,43
5. XY (13987237540) 108.769 3,26
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. /KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. /AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 72.462 2,17
8. PBZ D.D. 53.105 1,59
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 29.048 0,87
10. PBZ D.D. 24.067 0,72 Skrb. račun

Za ponedjeljak 02.04.( volumen 14.365 kom ) promjena nema , večeras je izvješće za utorak kada je vol. bio 31.889 kom i porast vrijednosti od 13,71%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Iz davne 1998:

Prema nesluzbenim informacijama, tvornice umjetnih gnojiva iz Finske i Norveske nude otkup 51 posto Petrokemije po prvotnoj cijeni od 703 milijuna maraka. Ako PIF-ovi preprodaju Petrokemiju stranoj konkurenciji, netko ce na kraju u dzep strpati vise od 300 milijuna maraka, zakljucio je Velcl.
Kutinjani smatraju da bi Petrokemija jos barem 10 godina morala ostati u drzavnome vlasnistvu, receno je na konferenciji za novinare HSLS-a

http://www.hrt.hr/arhiv/98/08/27/stranke.html

Kada se malo izracuna, to ispada oko 1600 kuna po dionici…prije 14 godina!!

@LeoNT: pa 10 godina je dobrano prošlo, točnije 14…. [rolleyes]

yep…

Danas bi takvu ponudu objerucke prihvatili, ali ekipi 1998. ocito to nije padalo napamet. :-/

Zašto već nismo oko 400kn?
Linić je rekao da novci nisu u pitanju. Sindikati i Kutinjani očito popuštaju pred privatizacijom.
Zašto se sad ne kupuje kad je još uvijek povoljno i jeftino??

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

@Leont: mislim da si fulao u izračunu…785 kuna po dionici bi to bilo….jedna marka je pola eura…
al nije važno šta je bilo jučer, nego što je danas…a to je da Yara plaća 400 miljuna eura za 500.000 tona godišnjeg kapacitete Ureje…to je bitno a to je jako jako skupo….

New Report

Close