PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napokon sam pogleao ono otvoreno…

Klaus puca parole,XY se OK drzao no mogao je i bolje, no ovaj Budimir je rasturio ! Nadam se da ce taj Budimir biti malo jace ukljucen u ovu privatizacijsku pricu jer se cini stvarno pametan

Klaus je dao dojam da je OK, covjek se boji onoga sto se desavalo prije, ako se napravi dobar privatizacijski ugovor mislim da ce i on biti ZA…

...


Otvoreno s Bakicem i Klausom:

http://tinyurl.com/d9q4l5c

Izaberite 27.4.

hvala [thumbsup]
ima danas u businesu na 6 i 7 stranica o petrokemiji da posječa na klasičan burzovni balon pročitajte šta kažu analitičari

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Balon kazu. Na zadnjoj cijeni od jucer:

P/S = 0.39
P/E = 10.73

A kada dodje novi vlasnik, produktivnost moze samo rasti i to znacajno. Fundamentalno, dionica nije precijenjena, a daleko od balona.

Prije bi rekao da je HT balon:

P/S = 2.2!!!
P/E = 9.87

Nakon jučerašnjeg velikog volumena tromjesečni prosjek sa cca 250 narastao na preko 261.U samom jednom danu ogroman skok sa tendencijom daljnjeg jakog rasta.

Ali 350 je daleko ,ali dostižno??????

Kako bi se osijećali da država trulim kapitalistima,može i Rusima proda 24,99% i da dođe do
dokapitalizacije po nominali od 270 ili možda po BV od 230.
I da se to sve dogodi bez preuzimanja?
Da li bi se osjećali prevareni?


Nakon jučerašnjeg velikog volumena tromjesečni prosjek sa cca 250 narastao na preko 261.U samom jednom danu ogroman skok sa tendencijom daljnjeg jakog rasta.

Ali 350 je daleko ,ali dostižno??????

Kako bi se osijećali da država trulim kapitalistima,može i Rusima proda 24,99% i da dođe do
dokapitalizacije po nominali od 270 ili možda po BV od 230.
I da se to sve dogodi bez preuzimanja?
Da li bi se osjećali prevareni?


na znam za tebe i da li si u ptkm,
ali ja se već osjećam prevaren jer sam najveću količinu kupio po 230…
da bih bio dodatno prevaran danas ću skratiti neke pozicije i dodatno kupiti… eto…
kada me varaju neka barem bude pošteno !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

danas ovisi kako će se postaviti xy i ostali veći kupci, ako budu na kupnji kao potpora, rast se nastavlja, ako ostanu po strani slijedi stagnacija i lagani pad cijene


Balon kazu. Na zadnjoj cijeni od jucer:

P/S = 0.39
P/E = 10.73

A kada dodje novi vlasnik, produktivnost moze samo rasti i to znacajno. Fundamentalno, dionica nije precijenjena, a daleko od balona.

Prije bi rekao da je HT balon:

P/S = 2.2!!!
P/E = 9.87

Probaj sada izračunati P/E sa dobiti od 20M kuna kako prognozira uprava ako SLUČAJNO PTKM ne dobije novog vlasnika.
Nizak P/S je tu sa razlogom,zbog niske profitabilnosti.

"Only dead fish swim with the stream"


Nakon jučerašnjeg velikog volumena tromjesečni prosjek sa cca 250 narastao na preko 261.U samom jednom danu ogroman skok sa tendencijom daljnjeg jakog rasta.

Ali 350 je daleko ,ali dostižno??????

Kako bi se osijećali da država trulim kapitalistima,može i Rusima proda 24,99% i da dođe do
dokapitalizacije po nominali od 270 ili možda po BV od 230.
I da se to sve dogodi bez preuzimanja?
Da li bi se osjećali prevareni?

dobro je da ima još ovakvih postanja, dokaz da i dalje postoje oni koji vjeruju u ovu dionicu, samo hoće malo jeftinije kupit…

uopće je suvišno komparaitat P/E….ono što treba analizirati je budući P/E….kada zarade budu 200, 300 iil 350 milijuna kuna godišnje…sve to treba uzeti u računicu…

osobno vjerujem da će Rusi preuzeti većinu dionica, a država ostati na 15% ili manje….vjerovatno sa pravima kao da imamo 25%+1 dionicu vlasništva….



Balon kazu. Na zadnjoj cijeni od jucer:

P/S = 0.39
P/E = 10.73

A kada dodje novi vlasnik, produktivnost moze samo rasti i to znacajno. Fundamentalno, dionica nije precijenjena, a daleko od balona.

Prije bi rekao da je HT balon:

P/S = 2.2!!!
P/E = 9.87

Probaj sada izračunati P/E sa dobiti od 20M kuna kako prognozira uprava ako SLUČAJNO PTKM ne dobije novog vlasnika.
Nizak P/S je tu sa razlogom,zbog niske profitabilnosti.
[/quote]

Prosle godine je bilo prognozirano 5 miliona kuna dobit pa je zavrsilo na 107. 😀


danas ću skratiti neke pozicije i dodatno kupiti…

Ajde skrati Janaf ako imaš…


Probaj sada izračunati P/E sa dobiti od 20M kuna kako prognozira uprava ako SLUČAJNO PTKM ne dobije novog vlasnika.
Nizak P/S je tu sa razlogom,zbog niske profitabilnosti.

A koliku dobit su prognozirali za proslu godinu?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nakon jučerašnjeg velikog volumena tromjesečni prosjek sa cca 250 narastao na preko 261.U samom jednom danu ogroman skok sa tendencijom daljnjeg jakog rasta.

Ali 350 je daleko ,ali dostižno??????

Kako bi se osijećali da država trulim kapitalistima,može i Rusima proda 24,99% i da dođe do
dokapitalizacije po nominali od 270 ili možda po BV od 230.
I da se to sve dogodi bez preuzimanja?
Da li bi se osjećali prevareni?

A koliko treba glasova na skupstini za ovakav scenarij?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close