PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gurač je na 260.
kad se malo ohrabri i kad se prodavatelji smire, onda će lagano gurati prema dolje,a možda i još kojeg postaviti [thumbsup]

naravno ako bude vidio da ide dole, bez problema će ih maknuti [kiss]

evo navlakača s 1000 komada na 271,10 kn…da mu netko uvali par komada pobjeći će kao zec [lol]

Sasvim legitiman zahtjev je i dioničara, investitora, koji je neke dionice kupio i koji želi ostvariti zaradu na njima. I koji bi najradije uklonio sve koji mu u tome stoji na putu. Financijskog investitora ne mora nužno zanimati ništa drugo osim vlastitog financijskog interesa. I ne zanima ga. Tko govori drukčije, laže samog sebe i zamagljuje stvari. No, nije problem u njemu, nego u onome tko mu vjeruje i tko od njega očekuje nešto drugo, brigu za opće dobro. Na njega se u ime svojih partikularnih interesa obično pozivaju oni koji misle da znaju više od drugih, na njega se pozivaju “veličine” koje za sebe misle da su “pozvane” mijenjati stvari, educirati mase. Vlastitu nesigurnost obično rješavaju uvredama, povišenim tonom žele nadomjestiti argumente, brigom za “druge” prikriti svoj interes. I što su glasniji, neki drugi im počinju vjerovati, a oni koji se s njima ne slažu obično ušute kako se ne bi izložili poruzi najglasnijeg sa stavom. Na žalost, obično ti drugi, koji im povjeruju, prije ili kasnije izvuku kraći kraj. Dugoročno, naravno. O općem dobru trebali bi razmišljati političari, ministri, zastupnici… jer su za to dobili povjerenje građana na izborima

http://www.poslovni.hr/vijesti/slucaj-petrokemija-sukob-interesa-i-tastina-200655.aspx

odličan članak, sigurno će blogosfera upasti u "crnu rupu" histerije [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

napeto… čekam da ovdje pukne do 280 u par poteza… [pray]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


… ja ga isto poštujem kao borca, ali onda mora biti vjerodostojan. Mora ostati isti i principijelan kad mu nešto ide i prilog i kada mu ne ide…. tu ne da malo škripi već se motor raspada…

A u čemu je nevjerodostojan? U tome što 1998. a sad i 2012. ne želi privatizaciju?
A što je "The investitor" očekivao od njega, da promjeni mišljenje? Zašto bi? Tko mu je kriv što je napravio krivu procjenu, mislio je ako ovome zamirišu ruski dolari, da će promijeniti mišljenje? Očito Klaus nije ko ovi naši političari koji mijenjaju mišljenja i zastave k’o čarape.
Gledajte, ja sam ovo gore citirao samo zbog toga da se primijeti licemjerje čovjeka kojeg ovdje mnogi smatraju guruem i nekom vertikalom koju svi trebamo pratiti kao zvijezdu vodilju.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



… ja ga isto poštujem kao borca, ali onda mora biti vjerodostojan. Mora ostati isti i principijelan kad mu nešto ide i prilog i kada mu ne ide…. tu ne da malo škripi već se motor raspada…

A u čemu je nevjerodostojan? U tome što 1998. a sad i 2012. ne želi privatizaciju?
A što je "The investitor" očekivao od njega, da promjeni mišljenje? Zašto bi? Tko mu je kriv što je napravio krivu procjenu, mislio je ako ovome zamirišu ruski dolari, da će promijeniti mišljenje? Očito Klaus nije ko ovi naši političari koji mijenjaju mišljenja i zastave k’o čarape.
Gledajte, ja sam ovo gore citirao samo zbog toga da se primijeti licemjerje čovjeka kojeg ovdje mnogi smatraju guruem i nekom vertikalom koju svi trebamo pratiti kao zvijezdu vodilju.
[/quote]

Ako te baš zanima u pitanju je AUDIO, ne onaj privatizacijski zbog čega se on buni, već onaj u kome se vozi do punktova za propagandu svojih ideja i stavova.
Nadalje vidim da ima i asistenticu koju vozi sa sobom. Nadam se da joj još ne kupuje kamelije !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


napeto… čekam da ovdje pukne do 280 u par poteza… [pray]

evo, 280 … [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Koliko vidim, do sada nitko nije imao namjeru prodavati Petrokemiju – ni vlada, ni radnici, ni sindikat, ni mali, a ni veliki dioničari, a bogami, ni rusi nisu imali namjeru istu kupiti, pa oni ni ne znaju da ona postoji, kako neki dan reče jedan član hrvatske vlade. Sve je to bio jedan veliki blef osrednje režije, a očajne glume. Prava namjera se pokušala zamaskirati pričom o prodaji tvrtke. Iza svega bila je samo želja za brzom, lakom i velikom zaradom na hrvatskom tržištu kapitala. Dvoje su se uortačili, jedan iz vlade, drugi sa bloga, i pokušali, bacajući narodu prašinu u oči odigrati veliku igru, dionici dići cijenu, ne deset posto, ne dvadeset posto, nego par stotina posto…ali ništa od toga…Igrači su potcijenili cijeli hrvatski narod, misleći da ovdje nitko ništa neće skužiti, misleći da ovdje nitko ruski ne zna, te da nitko ruske novine ne čita, misleći da na hrvatskoj burzi nema velikih igrača, misleći da samo bloger zna kako se diže i spušta cijena dionica. Igrači su sebe precijenili, igrači su se zaigrali i preračunali, ili kako bi narod rekao Igrači nisu igri dorasli [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Sasvim legitiman zahtjev je i dioničara, investitora, koji je neke dionice kupio i koji želi ostvariti zaradu na njima. I koji bi najradije uklonio sve koji mu u tome stoji na putu. Financijskog investitora ne mora nužno zanimati ništa drugo osim vlastitog financijskog interesa. I ne zanima ga. Tko govori drukčije, laže samog sebe i zamagljuje stvari. No, nije problem u njemu, nego u onome tko mu vjeruje i tko od njega očekuje nešto drugo, brigu za opće dobro. Na njega se u ime svojih partikularnih interesa obično pozivaju oni koji misle da znaju više od drugih, na njega se pozivaju "veličine" koje za sebe misle da su "pozvane" mijenjati stvari, educirati mase. Vlastitu nesigurnost obično rješavaju uvredama, povišenim tonom žele nadomjestiti argumente, brigom za "druge" prikriti svoj interes. I što su glasniji, neki drugi im počinju vjerovati, a oni koji se s njima ne slažu obično ušute kako se ne bi izložili poruzi najglasnijeg sa stavom. Na žalost, obično ti drugi, koji im povjeruju, prije ili kasnije izvuku kraći kraj. Dugoročno, naravno. O općem dobru trebali bi razmišljati političari, ministri, zastupnici… jer su za to dobili povjerenje građana na izborima

http://www.poslovni.hr/vijesti/slucaj-petrokemija-sukob-interesa-i-tastina-200655.aspx

odličan članak, sigurno će blogosfera upasti u "crnu rupu" histerije [lol]


Da bih riječi dodao



gurač je na 260.
kad se malo ohrabri i kad se prodavatelji smire, onda će lagano gurati prema dolje,a možda i još kojeg postaviti [thumbsup]

naravno ako bude vidio da ide dole, bez problema će ih maknuti [kiss]

evo navlakača s 1000 komada na 271,10 kn…da mu netko uvali par komada pobjeći će kao zec [lol]
[/quote]

Izgleda da nije baš tako , zadnja 285 kn !

http://zse.hr/default.aspx?id=39682



… ja ga isto poštujem kao borca, ali onda mora biti vjerodostojan. Mora ostati isti i principijelan kad mu nešto ide i prilog i kada mu ne ide…. tu ne da malo škripi već se motor raspada…

A u čemu je nevjerodostojan? U tome što 1998. a sad i 2012. ne želi privatizaciju?
A što je "The investitor" očekivao od njega, da promjeni mišljenje? Zašto bi? Tko mu je kriv što je napravio krivu procjenu, mislio je ako ovome zamirišu ruski dolari, da će promijeniti mišljenje? Očito Klaus nije ko ovi naši političari koji mijenjaju mišljenja i zastave k’o čarape.
Gledajte, ja sam ovo gore citirao samo zbog toga da se primijeti licemjerje čovjeka kojeg ovdje mnogi smatraju guruem i nekom vertikalom koju svi trebamo pratiti kao zvijezdu vodilju.
[/quote]

… još nešto pozivati se na sporazum iz 1998. i čvrsto se držati toga podsjeća me na tumačenje srba (srpske politike) i ustava iz 1974. po kome se republike nisu smijele izdvojiti iz Jugoslavije. Htjeli su da se zove i dalje Jugoslavija, a da oni žare i pale u njoj.jedni da rade a oni da troše devize… Drugi su to protumačili drugačije, i borili se za to i evo sad možemo i pisati što i kako hoćemo. Ako je ono bilo neispravno da se rasturi Petrokemija, svaka čast. Isto ako je 2012. godine to u pitanju, ja sam na Klausovoj i strani radnika jer ja kao dioničar koji sam uložio određena sredstva gubim. No stvar nisu takve. Ništa se neće rasturit, već naprotiv ojačati. Zašto Klaus misli drugačije možda leži u činjenici da se brine za godine od 1998 do 2012 godine, no to je njegov osobni problem, a ne problem države, Kutine…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


… još nešto pozivati se na sporazum iz 1998. i čvrsto se držati toga podsjeća me na tumačenje srba (srpske politike) i ustava iz 1974. po kome se republike nisu smijele izdvojiti iz Jugoslavije. Htjeli su da se zove i dalje Jugoslavija, a da oni žare i pale u njoj.jedni da rade a oni da troše devize… Drugi su to protumačili drugačije, i borili se za to i evo sad možemo i pisati što i kako hoćemo. Ako je ono bilo neispravno da se rasturi Petrokemija, svaka čast. Isto ako je 2012. godine to u pitanju, ja sam na Klausovoj i strani radnika jer ja kao dioničar koji sam uložio određena sredstva gubim. No stvar nisu takve. Ništa se neće rasturit, već naprotiv ojačati. Zašto Klaus misli drugačije možda leži u činjenici da se brine za godine od 1998 do 2012 godine, no to je njegov osobni problem, a ne problem države, Kutine…

ma može se o privatizaciji i njenim efektima pričati o sutra ali ja sam samo htio mojim citatima upozoriti na "the investitora" i njegovu licemjernost. nije on hvalio klausa prije 14 godina pa da sad može reći, je, tad sam ga hvalio ali sad je druga pjesma. on je njega hvalio prije 3 mjeseca i govorio o njemu kao o primjeru za sve druge sindikalce.
da ponovim:
""Zaista iskreno mislim da je ‘Klaus’, kako ga zovu u Kutini, jako bitan za firmu. Kažu i da je njegova ideja bila da se vrati Jagušt. "

"A žalosno je što u javnosti autentični vođe poput Klausa ne budu prepoznati kao zastupnici radnika, nego uvijek neki sindikalisti javnih službi kao govore u ime svih. "

nakon 3 mjeseca piše ovo:

"g. Klaus koji se predstavlja da zastupa radnike Petrokemije. Nažalost, gospodin Klaus, možda i u dobroj namjeri, radi sve kako bi pokušao onemogućiti bolju budućnost za tvrtku koja mu je prirasla srcu: investiranje, razvoj, otklanjanje rizika i zapošljavanje."

eto, kolega i tko je onda nevjerodostojan?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close