PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da auto mu je nagrada za 400 milja kuna gubitka i ovakve besramne laži. Ne znam tko ovo dozvoljava i hitno treba sazvati izvanrednu skupštinu i detaljno pročešljati neke stvari.

znaci odgovor je ne znam i pricao sam napamet. ljepo.



ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…

to je sad drugi par opanaka. ja samo pitam dali ima pravo. ako ima onda je prilicno nisko i demagoski od gospodina xy da vam time punta. a drugo je pitanje zasto ima (ako ima) pravo na tako nesto.
ja nemam dionice ptkma (mada mi je firma uvjek bila privlacna za ulozit pogotovo na onim puno nizim cjenama) ali demagogijom se ne volim sluzit. Sta mu je isto ono znacilo (nismo culi do kraja) da su radnici mogli kupovati dionice po smjesno niskim cjenama a ispalo je samo oni koji imaju preko 45g staza (znaci jako mali broj). za ostale ne znamo kolka je bila cjena. sta je to nego jeftina demagogija.

[/quote]
Radnik koji je prodao svoje dionice zabranjuje drugome da proda svoje?

Bilo bi dobro provjeriti je li Klaus kupio svoj paket dionica, i je li ga slučajno u međuvremenu prodao. To bi baš bio zanimljiv članak.



ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…

to je sad drugi par opanaka. ja samo pitam dali ima pravo. ako ima onda je prilicno nisko i demagoski od gospodina xy da vam time punta. a drugo je pitanje zasto ima (ako ima) pravo na tako nesto.
ja nemam dionice ptkma (mada mi je firma uvjek bila privlacna za ulozit pogotovo na onim puno nizim cjenama) ali demagogijom se ne volim sluzit. Sta mu je isto ono znacilo (nismo culi do kraja) da su radnici mogli kupovati dionice po smjesno niskim cjenama a ispalo je samo oni koji imaju preko 45g staza (znaci jako mali broj). za ostale ne znamo kolka je bila cjena. sta je to nego jeftina demagogija.

[/quote]

I auto, i vozaca i asistenticu… sve 24/7? [smiley]

Receno je od 39 kn… ali nije se g. Klaus portgao reci koja je bila gornja granica. Ali u svemu tome, nebitno. Bitno je koliko je njih prodalo dionice a sad se eventualno protivi prodaji drzavnog paketa.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Radnik koji je prodao svoje dionice zabranjuje drugome da proda svoje?

Bilo bi dobro provjeriti je li Klaus kupio svoj paket dionica, i je li ga slučajno u međuvremenu prodao. To bi baš bio zanimljiv članak.

Tako je

Neka samo Čačić prizemlji Klausa i kaže mu Yara je u privatnom vlasništvu zašto tako nastupaš, nemoj iskrivljavati podatke(lagati ), 2006. smo izvršili dokapitalizaciju ptkm iz državnog proračuna.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…

to je sad drugi par opanaka. ja samo pitam dali ima pravo. ako ima onda je prilicno nisko i demagoski od gospodina xy da vam time punta. a drugo je pitanje zasto ima (ako ima) pravo na tako nesto.
ja nemam dionice ptkma (mada mi je firma uvjek bila privlacna za ulozit pogotovo na onim puno nizim cjenama) ali demagogijom se ne volim sluzit. Sta mu je isto ono znacilo (nismo culi do kraja) da su radnici mogli kupovati dionice po smjesno niskim cjenama a ispalo je samo oni koji imaju preko 45g staza (znaci jako mali broj). za ostale ne znamo kolka je bila cjena. sta je to nego jeftina demagogija.

[/quote]
koliko ja znam ima…
mnogo puta sam prolazio pored njegove kuće i tamo kažu uz osobni i službeni parkiran 24 sata na dan (osim ako nekamo ide…)


Radnik koji je prodao svoje dionice zabranjuje drugome da proda svoje?

Bilo bi dobro provjeriti je li Klaus kupio svoj paket dionica, i je li ga slučajno u međuvremenu prodao. To bi baš bio zanimljiv članak.

stavi se ti u kozu radnika koji radi u firmi koja mora biti prodana nekoj drugoj firmi. Drzava kao vlasnik mozda nije idealna ali sigurno nece otpustiti npr. 15% zaposlenih ako joj dobit jedne godine padne sa 500mil kn na 450 kao sto to npr. naprave vipnet i ht.
i sa stanovista dionicara to je kratkorocno dobra vijest. ali dugorocno gubimo svi. Sta ako se sve firme tako budu ponasale.
Ima naravno argumenta i za privatizaciju. Ali ja definitivno podrzavam radnike da se izbore za svoja prava i da se to neda samo tako da bi se popunio drzavni proracun.
naravno da svako moze prodavati dionice kako zeli. ali sa kontrolnim paketom treba oprezno.

Pa tko prica da se ovo mora prodati samo da se popuni proracun?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


koliko ja znam ima…
mnogo puta sam prolazio pored njegove kuće i tamo kažu uz osobni i službeni parkiran 24 sata na dan (osim ako nekamo ide…)

na kraju krajeva to je skroz nebitna stvar. po ovome tvome ispada da ima. mada parkiranost ispred kuce na znaci da ga moze koristiti i u privatne srhe (sta je ekvivalent koristenju u sindikalne svrh u ovom slucaju) a mozda i moze. mi to ne znamo. mene je samo zasmetalo sta u moru drugih argumenta koji se ovdje mogu povuci g xy naglasava nesto sta je potpuno nebitno a jos ne znamo ni cjelu istinu oko toga cisto da bi degradirao covjeka koji se bori protiv njegova interesa. kao da je vristalo iz njega juce u emisiji "pa dajte mi vise tih 500 ili 600kn po dionici". i to je legitimno. ali postoji puno veca skupina ljudi (radnici, gradjani koji nemaju dionice) koji su zainteresirani sta je bolje za opce dobro i za same te radnike a ne da ih se sotonizira odmah. pa i g Klaus ima pravo na svoje interese i do nedavno ga ja na blogu hvalio na sva usta i ja sam mislio da ce u emisiji sjedit zajedno u krilu. kad ono fight. od danas skroz druga prica. i njega i sljedebenika koji mu dizu loptice na zakucavanje.

Veceras Cacic u Otvorenom.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


A rekao je g. Klaus jos toga. Izmedu ostalog da oni ne uzimaju iz proracuna.

Mozda ja ne razumijem sve ovo najbolje. Ipak ja nemam ‘znanje’. Ali sto je onda ovo bilo?

Vaš link


@vedronebo
: to je (Klausova izjava da ne uzimaju novce od države) bilo obmanjivanje javnosti. Nažalost, cjelokupnoj hrvatskoj javnosti se plasiraju putem medija razno-razne informacije koje nemaju veze s vezom. Na taj način se upravlja "ovcama sitnog zuba" i zato imamo to što imamo. Pojedinačni parcijalni interesi (koji se povremeno ili učestalo ispoljavaju) putem spina mažu oči većini koja slijedi ono što im je plasirno nesvjesna da ih to dugoročno vodi u propast.

Koja opsesija s jednim čovjekom, strašno!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mislim da je tu jedna stvar bitna a to je povjerenje u državu kao vlasnika. petrica je uoči kuponske privatizacije bila procjenjena na 2,4mlrdkn a danas je kapital i re. 763 mil kn.malo klizimo prema dole koliko sam primjetio. ovo klizanje je posljedica lopovluka žežčih razmjera, loših poslovnih odluka i svakako nemara države kao vlasnika. e sad dali če se država promjeniti i zaustaviti to klizanje pogotovo kad znamo da još 3 4 loše godine i padamo na 0 bodova i stečaj. onda se možemo hebati i dioničari i radnici dok tipovi kao klaus ostali koji su to stvorili mogu na maldive. e al onda petrica mora u privatizaciju i to po 0 kn i neće biti ni stožera za obranu ni razno raznih dušebrižnika.
e to je ono u što ja više ne vjerujem i zato mislim da jedino privatizacija i jak i stabilan vlasnik iz branše može izvući petricu i to sad i odmah. znači ne zbog nekog proračuna itd nego da tvornica može nastaviti nesmetano raditi. tu sad neču napisati da sam zabrinut za radnike jer i nisam previše(da sam toliko zabrinut za radnike ne bi se bavio ovim poslom) ali če ih svakako puno više raditi u petrici ako se privatizira nego ako država ostane vlasnik i u to vjerujem.
inače moja procjena je 1xxx kn i mislim da država to može ispregovarati i to uz jako dobre zaštitne klauzule.
pozdrav ali baš svima pa čak i klausu.
[lol]

New Report

Close