PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

jesi ti upoznat sa djelovima njegovog ugovora i dali on mozda ima pravo na 24/7 za auto?

Ne bih mu bio u koži kad ga Čaćić pozove na red. Ovo što je taj čovjek sinoć govorio i lagao naprosto je zastrašujuće da takav čovjek sjedi u NO. Kad je počeo spominjati Norvešku državu i YARU došlo mi je da razbijem televizor. Možda je mogao ispričati jesu li Norvežani krali svoju firmu 2008, 2009 kao što su neki čistili po Kutini. A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

Ako valja Yari da bude u privatnom vlasništvu onda odgovara i PTKM

http://www.yara.com/investor_relations/share_information/shareholders/index.aspx

i glavna teza od sindikata je odbačena Yara je u privatnim rukama, država ima samo 36.2 posto, a u RH država ima 50.6…………
Tko će smanjivati udio a tko povećati to je pitanje?

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Izgleda da su ulagači masovno nakrcani dionicama PTKM i sad bi mnogi van pa čekaju da netko digne cijenu na 290-300 kn pa da prodaju. samo pitanje je tko će onda kupovati i dizati cijenu kad bi toliki htjeli van? [undecid]

pravi ulagači čekaju ne odluku Vlade o privatizaciji nego natječaj i javne ponude za preuzimanje od Yare, Gasproma ili nekog trećeg…a sigurno ne čekaju 290 kn kad znaju da to vrijedi mnogo više.



A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

jesi ti upoznat sa djelovima njegovog ugovora i dali on mozda ima pravo na 24/7 za auto?

[/quote]

6 puta je naglasio da je došao kao SINDIKALNI POVJERENIK

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


6 puta je naglasio da je došao kao SINDIKALNI POVJERENIK

jel ti znas sta znaci imati auto 24/7?
ima ljudi koji su na puno nizim pozicijama u razno raznim drugim firmama pa imaju pravo na koristenje automobila i u OSOBNE svrhe.
dakle jos uvjek cekam odgovor. dali netko zna dali on ima pravo na koristenjeg toga automobila 24/7 i u osobne svrhe?



A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

jesi ti upoznat sa djelovima njegovog ugovora i dali on mozda ima pravo na 24/7 za auto?

[/quote]
ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…




Zašto Norveška ne privatizira svoju Yaru?

privatizirala ju je i nema većinski udio nego samo 42,5% vlasništva…dakle, privatni kapital upravlja ovom firmom a ne državni! možda su zato uspješniji!
http://www.yara.com/investor_relations/share_information/shareholders/index.aspx

[thumbsup]
[/quote]

e pa taj privatni kapital sigurno nema u svojoj Yari jednog sindikalista koji izgovara neistine na njihovoj norveškoj Televiziji kao što su:

-da je njihova firma u većinskom državnom vlasništvu (a to je zapravo bio cijeli kontekst Klausov u izjavi o Yarinom vlasništvu)
-i koji laže da su sve firme u svijetu poslovale sa gubitkum u 2009 i 2010…
-niti jedna privatna firma si ne bi dozvolila takvog sindikalista…da ne govorimo da on podržava direktora koji je napravio 400 milijuna kuna gubitka…bravo, samo naprijed, takvi će nam uništiti ovakvu državu do kraja…to je moje mišljenje…nemam ništa osobno protiv čovjeka, ali to su jednostavno činjenice.




A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

jesi ti upoznat sa djelovima njegovog ugovora i dali on mozda ima pravo na 24/7 za auto?

[/quote]
ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…
[/quote]

Da auto mu je nagrada za 400 milja kuna gubitka i ovakve besramne laži. Ne znam tko ovo dozvoljava i hitno treba sazvati izvanrednu skupštinu i detaljno pročešljati neke stvari.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Da da je prava država trebali bi vratit seljacima taj postotak za koji su plačali skuplje gnoivo nego je bilo na tržištu,,,međutim seljaci uvjek dobiju kvrgu,,jer su najobradivija skupina i naj žilaviji jer puno je njih koji žive na grbači seljaka i kakve su seljaci dionice dobili opet kvrga. Zemljišta po punoj tržišnoj cijeni. Čudim se dokad če ta manipulacija trajat jer večina ih se opametila . [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


ima on pravo na štošta toga što radnici mogu samo sanjati…
zato se i bori kako sam rekao za…

to je sad drugi par opanaka. ja samo pitam dali ima pravo. ako ima onda je prilicno nisko i demagoski od gospodina xy da vam time punta. a drugo je pitanje zasto ima (ako ima) pravo na tako nesto.
ja nemam dionice ptkma (mada mi je firma uvjek bila privlacna za ulozit pogotovo na onim puno nizim cjenama) ali demagogijom se ne volim sluzit. Sta mu je isto ono znacilo (nismo culi do kraja) da su radnici mogli kupovati dionice po smjesno niskim cjenama a ispalo je samo oni koji imaju preko 45g staza (znaci jako mali broj). za ostale ne znamo kolka je bila cjena. sta je to nego jeftina demagogija.

A rekao je g. Klaus jos toga. Izmedu ostalog da oni ne uzimaju iz proracuna.

Mozda ja ne razumijem sve ovo najbolje. Ipak ja nemam ‘znanje’. Ali sto je onda ovo bilo?

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Da da je prava država trebali bi vratit seljacima taj postotak za koji su plačali skuplje gnoivo nego je bilo na tržištu,,,međutim seljaci uvjek dobiju kvrgu,,jer su najobradivija skupina i naj žilaviji jer puno je njih koji žive na grbači seljaka i kakve su seljaci dionice dobili opet kvrga. Zemljišta po punoj tržišnoj cijeni. Čudim se dokad če ta manipulacija trajat jer večina ih se opametila . [cool]

Slovenija sovjem seljaku pomaže PDV-om na gnjojivo od osam posto, a mi smo svojima pomagali tako što im 40 posto povrata na kapitalna ulaganja za koje nisu trebali niti imati poslovne planove isplaćivali direktno na račun, a ne banci koja ih je kreditirala.

New Report

Close