PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja se također ne slažem da mi gospoda iz udruge seljaka prodaju blitvu po 20 kuna, papriku po 30, limun po 20. Mislim da cijena treba biti oko 4 kune za kilu svega što prodaju. U protivnom zajedno sa svojom obitelji blokiraću prilaz njihovim njivama do konačnog rješenja.

Gospodo ovdje više nema nazad. Lavina je krenula i tko stane pred nju biti će zgažen. Ovolika bura se nije već dugo digla u ovoj državi i to znači da je ovo velika vrijednost kako za RH tako i za nas dioničare. Ptkm je točka preokreta u ovoj krizi i ovu šansu država ne smije propustiti. Nije u pitanju samo privatizacija ptkm nego strateško partnerstvo sa jednom od najmoćnijih država svijeta.

Mika shvati ovo prijateljski !
Čačić je mogao ići i u SAD ,KINU ,ili JAPAN s istim ciljevima kao i kod rusa !
Ali pokušaj shvatit Čačić nije išao na ničiji poziv-išao je tražiti milostinju…
Jednaka korist kao i da je otišao kod Pape !

Okreće mi se želudac kad se sjetim famozne rečenice Čačića iz tel.razgovora …za htv3:
Petrokemija nije bila predmet razgovora !!!Ne znam zašto vam klikeri ne prorade …kako da vam pomognemo ,kad si sami ne želite dobro!


[/quote]

Alfi, shvati da je ovo zadnji trenutak da se u ovoj državi nešto pokrene. Bez obzira što sam ja dugo dioničar ove firme mislim da je ovo fantastična prilika da se velika država uvuče kao strateški partner ne samo ptkm nego i ostatka ove države. Sa ruskim plinom možemo napraviti plinsku elektranu od 500 MW što želi Čermak, ptkm može napraviti kogeneracijsko postrojenje od preko 100 milja eura. Može proširiti proizvodnju i povećati prihode iz izvoza. Satima bi se moglo pisati koji je benefit ove privatizacije na ostatak ove jadne i pokradene zemlje. Ti tu gluparaš danima i jedini ti je cilj uzeti 1000 kuna na trejdingu. Sad si ljut jer si prodao i bacaš hrpu besmislica i izmišljotina. Sitacija je vjeruj mi u našoj ekonomiji toliko teška da doslovno ako se u roku par mjeseci ne pomaknemo idemo u tri .p.m.
To dobro znaju i Milanović, Čačić, Maras i zato su otišli u Rusiju ali ne po milostinju kako ti pišeš nego da na ravnopravnoj osnovi dogovore velike poslove. Dalje varaš se ako misliš da neke stvari nisu dogovorene i prije ovoga puta. Preveliki ulog je u igri i tu se neke stvari ne događaju same po sebi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Zašto Norveška ne privatizira svoju Yaru?

privatizirala ju je i nema većinski udio nego samo 42,5% vlasništva…dakle, privatni kapital upravlja ovom firmom a ne državni! možda su zato uspješniji!
http://www.yara.com/investor_relations/share_information/shareholders/index.aspx



Zašto Norveška ne privatizira svoju Yaru?

privatizirala ju je i nema većinski udio nego samo 42,5% vlasništva…dakle, privatni kapital upravlja ovom firmom a ne državni! možda su zato uspješniji!
http://www.yara.com/investor_relations/share_information/shareholders/index.aspx

[thumbsup]

Tvrtko badava ta" odora" kad zaboravljaš na ne daleku prošlost srbe i njihove saveznike …
Miloševićev brat u rusiji usko povezan s KGB-om organizira mrežu na srbiju i c.goru ,traže
"hrvate od povjerenja "i na visokim pozicijama u moskvi … s ciljem rušenja jugoslavije …tako je započelo širenje na zapad!
svo vrijeme CIA prati(kao i ovaj text!)…događaje …itd,i da skratim
Ameri su nam saveznici ,EU takodje i nemoj biti naivan da oni ne odlučuju s koliko će kapitala
rusi ući…na njihov teritorij… [thumbsup]

POKRET OTPORA



Svakom pravom HRVATU ovi filmovi će izmamiti suze na oči, s kojim žarom su se ovi ljudi i radnici branili za svoja prava, svoj kruh

meni se gade takvi dušebrižnici koji su za isključivo svoj interes branili u ime radnika ono što uopće nije bilo upitno – radna mjesta, kruh…
ali valjda ja nisam PRAVI Hrvat …
[/quote]
Klaus je mislio i misli samo za svoju .uzicu i tu priča završava !

u ovom tjednu je zabilježeno da ono što je danas maksimalna cijena, sutra je prosječna, do kraja tjedna ako ne već u četvrtak, dionica prelazi 300 kuna – u četvrtak na Vladi mogu samo ohrabrivati privatizaciju, sve drugo je politički preopasno (ulazak u komunikaciju s protivnicima privatizacije, npr. spuštanje lopte radi njihovih stavova ili Vladina relativizacija do sada najavljenog o poželjnosti privatizacije)

uspon bi mogao potrajati dok se ne pripremi teren za preuzimanje, a ako krene kontra-preuzimanje, dionica leti u nebo


Tvrtko badava ta" odora" kad zaboravljaš na ne daleku prošlost srbe i njihove saveznike …
Miloševićev brat u rusiji usko povezan s KGB-om organizira mrežu na srbiju i c.goru ,traže
"hrvate od povjerenja "i na visokim pozicijama u moskvi … s ciljem rušenja jugoslavije …tako je započelo širenje na zapad!
svo vrijeme CIA prati(kao i ovaj text!)…događaje …itd,i da skratim
Ameri su nam saveznici ,EU takodje i nemoj biti naivan da oni ne odlučuju s koliko će kapitala
rusi ući…na njihov teritorij… [thumbsup]

…ja se ne bojim neprijatelja, uvijek sam spreman za njih, no bojim se prijatelja i domaćih izdajnika koji se busaju u prsa. Nisu nas pokrali ni srbi, ni rusi, ni englezi ni francuzi, već puste Rvatine sa desnicom na srcu, a ljevicom po svim našim novčanicima. Kao što Vidiš od general Goptovine napravili zu zločinca, od nas sluge, a sebe proglasili Hrvatinama. Vjeruj mi dao bi ja sto petrokemija da nam što prije dođe naš general Gotovina i Markač.
Uostalom davno sam napisao u EU ne na kredit, ve s Gotovinom. E sad to ima višestruko značenje, pa kako ti hoćeš, tako i shvati.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Izgleda da su ulagači masovno nakrcani dionicama PTKM i sad bi mnogi van pa čekaju da netko digne cijenu na 290-300 kn pa da prodaju. samo pitanje je tko će onda kupovati i dizati cijenu kad bi toliki htjeli van? [undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Izgleda da su ulagači masovno nakrcani dionicama PTKM i sad bi mnogi van pa čekaju da netko digne cijenu na 290-300 kn pa da prodaju. samo pitanje je tko će onda kupovati i dizati cijenu kad bi toliki htjeli van? [undecid]

ulagači sigurno ne žele van… [lol]
a kažeš, oni koji će sutra dići cijenu na 290-300 nisu ulagači ??? [shocked]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Hahaha vlak bježi toliko da se više ne zaziva Hanfa, prešlo se na next level pa se govori o velikoj srbiji, Miloševićevom bratu, Kgb-u, ”belosvetskoj zaveri” [lol]

Yara je privatizirana, država je zadržala manjiski udio JER IMA PLIN!!!! I to gomile plina. Za razliku od nas.

I onda Klaus izjavi da RH ima 70% plina za svoje potrebe. OK dat ćemo Klausu taj plin, a naša kućanstva ćemo grijati skupim ruskim plinom. Jer zašto građani RH nebi snosili 700 mil kn tereta, da Klaus može iskazati dobit na kraju godine, a mutni likovi punit džepove. Offshore jasno.

Do ove situacije sam mislio da je Klaus OK lik, ali nakon ovakvog jadnog pokušaja manipulacije radnicima i javnim mjenjem u klasičnoj win-win situaciji za sve (radnike,dioničare,državu,investitora koji ima plin..), očito s likom nešto nije uredu. Vjerojatno povrijeđen ponos, ipak je on veliki radnik koji se za dobro PTKM voza okolo u službenom Audiu s tajnicom.. ili klasično grebanje za fotelju, nauštrb sudbine tvornice i radnika.

Ali objasnit ćemu Čačić sve.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

toćno torrente…


Hahaha vlak bježi toliko da se više ne zaziva Hanfa, prešlo se na next level pa se govori o velikoj srbiji, Miloševićevom bratu, Kgb-u, ”belosvetskoj zaveri” [lol]

Yara je privatizirana, država je zadržala manjiski udio JER IMA PLIN!!!! I to gomile plina. Za razliku od nas.

I onda Klaus izjavi da RH ima 70% plina za svoje potrebe. OK dat ćemo Klausu taj plin, a naša kućanstva ćemo grijati skupim ruskim plinom. Jer zašto građani RH nebi snosili 700 mil kn tereta, da Klaus može iskazati dobit na kraju godine, a mutni likovi punit džepove. Offshore jasno.

Do ove situacije sam mislio da je Klaus OK lik, ali nakon ovakvog jadnog pokušaja manipulacije radnicima i javnim mjenjem u klasičnoj win-win situaciji za sve (radnike,dioničare,državu,investitora koji ima plin..), očito s likom nešto nije uredu. Vjerojatno povrijeđen ponos, ipak je on veliki radnik koji se za dobro PTKM voza okolo u službenom Audiu s tajnicom.. ili klasično grebanje za fotelju, nauštrb sudbine tvornice i radnika.

Ali objasnit ćemu Čačić sve.

Ne bih mu bio u koži kad ga Čaćić pozove na red. Ovo što je taj čovjek sinoć govorio i lagao naprosto je zastrašujuće da takav čovjek sjedi u NO. Kad je počeo spominjati Norvešku državu i YARU došlo mi je da razbijem televizor. Možda je mogao ispričati jesu li Norvežani krali svoju firmu 2008, 2009 kao što su neki čistili po Kutini. A ovo da je frajer došao u službenom autu i da mu mi plaćamo benzin za to, to je gadan skandal.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close