PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kao što znate, fertilizer industrija je trenutno jako, ali jako IN. Svjedočimo neoubičajeno brojnim preuzimanjima, kao i gradnji novih tvornica.

Ko je koga preuzeo u zadnje vrijeme ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


300 miliona eura za drzavni dio je oko 1300 kuna po dionici.

200 miliona eura je oko 880 kuna po dionici.

to je za cijelu kompaniju, kakav državni dio??? što misliš da su rusi retardirani da bacaju tolike pare?

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Yara o Petrokemiji: Razmatramo sve mogućnosti rasta

http://www.poslovni.hr/vijesti/yara-o-petrokemiji-razmatramo-sve-mogucnosti-rasta–200467.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Svaka čast, najveći medijski marketing po meni nikad viđen na ovim prostorima, ali doslovno!!!! [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Svaka čast, najveća, medijski marketing po meni nikad viđe na ovim prostorima!!!!

baš se i ja čudom čudim, ovakva drukerska kampanja nikad nije viđena….gdje je sad HANFA? ili se prave da ne vide ovo? s kojim razlogom šute????

Ako nekome nije jasno zašto su marketinški stručnjaci među najbolje plaćenim, sada vide zašto!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ako nekome nije jasno zašto su marketinški stručnjaci među najbolje plaćenim, sada vide zašto!!!!

Potpisujem!

A mislim da nisu ni potencijalni kupci spremni za bacanje…

"alea iacta est"

Dakle čuli smo točno 0 argumenata protiv privatizacije. Naravno ”ali kako HT” ne računam kao argument.

Bloger je odradio odličnu prezentaciju činjenica i pojeo Klausa koji je trabunjao neke sindikalne parole..

Najvažnije je da je probijena medijska blokada,sada će stvari ići lakše.

osobni vrhunac emisije, Bebić-Klausu:”Ali vi nemate plin!”

Naravno uz izjavu Klausa da on nije protiv već želi da ses njima razgovara. S tim bi se složio.

Vežite se polijecemo [cool]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Mene muči to što se diže apsolutna pompa i uvlače mnogi akteri a službena obavijest bilo sa strane vlasti ili kupca još nije objavljena. Puno je još ovdje informacija u sferi rekla-kazala.

Poslije ovog showa na TV vidljivo je da Klaus debelo ne pušta i ima jak utjecaj a XY se(krivo) predstavio(nenamjerno) kao zastupnik kapitala – što ga sigurno neće obojati pozitivno u Hrvatskoj(osim toga rezultat ankete to pokazuje).

Uspjeli su od emisije o privatizaciji par poduzeća napraviti emisiju o Petrokemiji – što je po meni krivo a prosječnom gledatelju i odbojno.

Klaus je ispao zaštitnik radnika a XY zaštitnik kapitala(a u biti to je isto)

Sutrašnji info od Čačića biti će bitan, vrlo bitan.

XY je trebao govoriti o općem nazoru i vrijednostima koje promovira a ne toliko o PTKM (gdje ima veliki osobni interes)

Osobno mi je bio simpa.

Trebao se predstaviti kao mlađi poduzetnik i predtsavnik novog sloja a ne samo kao shareholder.

Osobno mislim da je privatno vlasništvo u dugom roku puno bolje od državnog..

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Klaus ništa nije rekao Ba ki c mu je par puta rekao lažete a on ništa nije odgovorio, samo je šutio…. a kasnije se vratio u svoje parole i ništa više.

Klaus je pokazao da ne poštuje privatni kapital i da treba promijeniti retoriku….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Treba dodati da je Klaus otvoreno dao pljusku privatnom kapitalu, jer je otvoreno obezvrijedio vrijednost od 4 posto udjela od Ba kic a, a ipak Cacic je kapitalac, i s Ba ki cem ima 55 posto……. Pa će ipak Klaus morati mahati zastavicama [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Dakle čuli smo točno 0 argumenata protiv privatizacije. Naravno ”ali kako HT” ne računam kao argument.

Bloger je odradio odličnu prezentaciju činjenica i pojeo Klausa koji je trabunjao neke sindikalne parole..

Najvažnije je da je probijena medijska blokada,sada će stvari ići lakše.

osobni vrhunac emisije, Bebić-Klausu:”Ali vi nemate plin!”

Naravno uz izjavu Klausa da on nije protiv već želi da ses njima razgovara. S tim bi se složio.

Vežite se polijecemo [cool]

da, to mi se sviđa što je Klaus rekao na kraju. No moraju shvatiti da ih prije razgovora sa Rusima ne mogu ništa niti pitati…ili pozvati za stol.
Bakić je imao sve argumentirano; glavno mi je bilo kada Klaus nije znao šta da kaže kad mu je ovaj dva puta rekao da laže….

New Report

Close