PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedno je sigurno i ja se tome nadam iako nemam PTKM a to je da se PTKM proda po što većoj cijeni jer bi sa tim svi bili u dobitku povećala bi se likvidnost na burzi, oslobodilo bi se brdo casha a svi znamo šta bi to značilo za ZSE.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Gospodine Alfon,

iskreno se nadam kako ste se uspjeli ukrcati u "last minute" ponudi (ispod 250,00) i da nećemo više osjećati gorčinu u vašim zabavnim postovima!

Liči mi na ruletu sa 2 bojama "crveno" i "zeleno"….

Ako če biti dobre informacije sa kuferima novca, i dobri izvješčem onda smo na zelenom..

Manje dobar scenarij je nema kufera, loše izvješče,odpor prema prodaji…

Bit če vaga


Jedino riješenje je ovdje da vlada povuče svoj prijedlog o privatizaciji ptkm !Pravno je vlada 100% brzopleto i ofrlje odradila prvi korak…Ja i samo JA-bi trebala biti prošlost (hm…!?)
Uslučaju da se ne može nesuglasica riješit dogovorom neminovan je štrajk,a nažalost to bi onda značilo i crni scenarij za sve nas….
Dionica ptkm je na ledu,bit će interesantno pratit vijesti idućih dana ,odnosno sati… [sad]

[lol]

što kažu tehničari ? Jel se popunio "gap" ?!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

http://www.seebiz.eu/maras-o-privatizaciji-nema-potrebe-da-drzava-upravlja-sa-citavim-nizom-tvrtki/ar-30406/

"Privatizacija ne znači nužno samo prihode od prodaje u proračunu, ona znači zajednička ulaganja, znači otvaranje novih radnih mjesta i otvaranje novih tržišta. U tom smislu svaka takva privatizacija ima moju podršku", rekao je Maras.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


http://www.seebiz.eu/maras-o-privatizaciji-nema-potrebe-da-drzava-upravlja-sa-citavim-nizom-tvrtki/ar-30406/

"Privatizacija ne znači nužno samo prihode od prodaje u proračunu, ona znači zajednička ulaganja, znači otvaranje novih radnih mjesta i otvaranje novih tržišta. U tom smislu svaka takva privatizacija ima moju podršku", rekao je Maras.

Očito je da su se iz vlade odlično pripremili i da razumiju što rade, izjave su dokaz čvrste odluke vlade da uz partnerstvo s jakim investitorima žele pojačati rast gospodarstva

Dakle imamo čvrstu odluku vlade ali i trenutnu priliku za sve investitore..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Pusti mi smo zakasnili.
Nego pojačaj ti svoju poziciju dok je još badava.


Evo malo matematike:

PP kaže "Nekoliko stotina milijuna € " – neka bude npr. 300 milijuna, i neka se proda 75 % t.j.
cca 2,5 milijuna dionica.
Jednostavna računica kaže da je to 120 € ili 900 kuna po dionici !!?

Mislim da je PP malo pretjerao…

Pozdrav!

Iako je sam račun u redu, ipak nešto tu ne štima. Vlada, tj. AUDIO ime 1.691.742 dionica (50,63%) i to je maksimum koji može prodati. Dakle, ako je u igri 300 miliona eura za 1.691.742 dionice, to je cca 177 eura po dionici ili cca 1328 kuna po dionici.
Neka bude samo minimum (množina – stotine milijuna), dakle 200 milijuna eura, onda je to cca 118 eura po dionici ili cca 885 kuna.


Pusti mi smo zakasnili.
Nego pojačaj ti svoju poziciju dok je još badava.

ne znam jesmo li zakasnili ili ne, ali "badava" se očito ne odnosi na ove koji su danas do 13 sati prodali dionica ptkm u vrijednosti cca 5 mil kn…
oprez… !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Dakle,možda je PP i malo više pretjerao…

već vidim "otvoreno" u utorak privatizacija Petrokemije. Gost prvi potpredsjednik i onda ja,ja,pa opet ja… kad bude nabrojao sve pozitivno neka ostane normalan i nek se ne ruga nikome i ničemu. Nek se reklamira,ali da to bude na prihvatljiv način. Gospođa Mamić ima puno posla glede komunikacije Čačića i hrvatske javnosti.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


ne znam jesmo li zakasnili ili ne, ali "badava" se očito ne odnosi na ove koji su danas do 13 sati prodali dionica ptkm u vrijednosti cca 5 mil kn…
oprez… !

To je lako objasniti. Malo smo se svi odvikli od većih prometa. Sam promet dans na PTKM je bagatelan s obzirom na ukupnu vrijednost tvrtke, položaj na tržištu…. No, ovakav plus na nešto uvećanom, prometu je u svakom slučaju dobar signal. Računate da će se i sutra trgovati, a sami procjenite hoće li biti negativnih vijesti.

New Report

Close