PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@domach1984

Što tu država uopće može. Nad INO-om više nema kontrolu a ako Mađari nastave kao do sada i ptkm može upasti u probleme. Ja mislim da će i MOL prije ili poslije pasti u ruske ruke jer su oni jednostavno postali premoćni i prebogati. Dalje treba znati da je jedan od najbližih suradnika Milanovića M.Pejnović godinama bio u Rusiji i da je vezan uz plinski biznis. Vjerujem da je konačan dogovor preko ptkm riješiti i INU i da Rusi i Hrvatska država postanu strateški saveznici i tu možemo raditi velike stvari. Takav savez postaje jedna od najmoćnijih evropskih firmi.
Mislim da to svima treba biti jasno. Ovo će vidjećete biti velika stvar za našu državu.

Joj joj odrekli smo se svega da udjemo u Uniju a sad bi vi ruse.
Ne bu išlo.

Budući da nitko ovih dana ne spominje cijenu dionice ja ću,
Kolika cijena bi vas zadovoljila ako dođe do privatizacije sad ili u skoroj buducnosti?

Počelo se opasno pisati o PTKM u svim važnijim novinama i portalima..naravno, uglavnom sa strahom oko privatizacije,ali moramo znati da ulazimo u EU i privatizacija je neminovna!A sindikati tj.vođe sindikata, još žive u socijalizmu,i drže se za svaku slamku da bi očuvali svoj utjecaj, no ukoliko ponuda bude prava,treba je prihvatiti, jer time dobivamo svi i dioničari i radnici i država! Što se mene tiče, rusi su poželjni, to nam otvara vrata suradnje i za mnoge druge projekte!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(




@domach1984

………..edna od najmoćnijih evropskih firmi.
Mislim da to svima treba biti jasno. Ovo će vidjećete biti velika stvar za našu državu.


Joj joj odrekli smo se svega da udjemo u Uniju a sad bi vi ruse.
Ne bu išlo.
[/quote]

ja mislim da "bu".

http://hr.seebiz.eu/sindikat-ekn-a-petrokemije-nije-dobro-da-mediji-spekuliraju-o-prodaji-a-mi-nista-ne-znamo/ar-30364/
[thumbsup]

POKRET OTPORA

Čačić razbijesnio Kutinu: Tuđmanu nije uspjelo prodati Petrokemiju, neće ni njemuAutor: Business.hr | 08.08, 26.03.2012.

Željko Klaus

Radnici i sindikalisti kutinske Petrokemije žestoko su se usprotivili najavama potpredsjednika Vlade Radimira Čačića da će kompaniju prodati ruskim investitorima.

"Ne želimo privatizaciju, jer se Vlada još 1998. obvezala da će zadržati većinski paket u Petrokemiji. Ne vidimo zašto bi bilo potrebno privatizirati Petrokemiju sada kad radimo kvalitetno, osim ako je jedini razlog manjak u proračunu", upozorio je sinoć Željko Klaus, glavni povjerenik sindikata EKN-a u Petrokemiji.

Kompanija je prošlu godinu završila sa 107 milijuna kuna dobiti.

"Ako zbog manjka u državnom proračunu treba privatizirati tvrtku kao što je Petrokemija, time se može dovesti u opasnost njena opstojnost, ali i opstojnost hrvatske poljoprivrede. Ako je ova tvrtka dobra Rusima, zašto nije dobra nama, zašto sami nešto ne pokušamo", poručio je Klaus, gostujući u HTV-ovom Dnevniku 3.

Na primjedbu da plin uvozimo iz Rusije, sindikalist je kazao da Petrokemija velikom većinom troši hrvatski plin.

Također je podsjetio kako ovo nije prvi pokušaj privatizacije Petrokemije. Prvi put se, tvrdi, imovinu Petrokemije htjelo rasprodati 1998. kroz kuponsku privatizaciju, kad je osnovan Stožer za obranu Petrokemije.

"Ako smo se tada mogli suprostaviti Tuđmanu, ova odluka će izazvati veliki otpor u Kutini. Duboko vjerujem u rasplet ove priče onako kako mi to želimo", naglasio je Klaus, iz čijeg sindikata je jučer poslano pismo upozorenja predsjedniku Josipoviću, premijeru Milanoviću i šefu Sabora Špremu.

"Nažalost, još uvijek radimo na temelju pisanja i dojava, jer nam Čačić nije rekao da nas namjerava prodati. Ako nam to i službeno kaže, onda će prvi korak biti ponovno aktiviranje stožera za obranu Petrokemije", zaključio je Klaus.

Čačić danas završava dvodnevni posjet Rusiji, a moguće prodaju Petrokemije najavio je prije odlaska u Moskvu.

[wink]

POKRET OTPORA

A zašto bi sindikat morao nešto znati o privatizaciji? Jesu oni većinski vlasnici? Nisu. Je li se prodaju njihove dionice? Nisu. Dakle..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

http://www.nacional.hr/clanak/127186/sto-ce-biti-s-petrokemijom..

[thumbsup]

Žalosno da dnevni tisak (neču imenovat) koji je i započeo ovu kampanju i danas nastavlja po starom…(zar ne lebowski!?),a o reakciji sindikata ni riječi … [bye]

POKRET OTPORA




@domach1984

INA recimo ima plin po 0,30 kuna, proda ga ptkm po 2 kune. INU 650 000 000 m3 košta 195 milja kuna, a na fakturi prema Kutini imaju oko 1,3 mlrd. kuna. Razlika je 147 milja eura godišnje. Eura ne kuna.

Koliko INA-u kosta 1MMbtu NG-a ?
[/quote]

1 MMbtu = 1000 ft3 = 28.32 m3

650000000 m3 = 22 951 977 MMbtu

195 000 000 Kn / 22 951 977 Mmbtu = 8.50 Kn/MMbtu = $1.49 po MMbtu.

Po tebi onda INA-a prodaje taj plin PTKM po $9.92 dollara za MMbtu

Je li ovo sto ti tvrdis ?

[/quote]

Da sa PDV-om ptkm to plaća ili je plaćala prije novog ugovora oko 62 kune. Za novi ugovor kažu da je malo bolji.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Klaus ima 74 godine i štiti svoj posao. Trebao je otiči u mirovinu već prije desetak godina. Njegovu plaću rado bi podjelila trojica nezaposlanih!

"……Dioničar oduševljen
Komentirajući namjeru da se Petrokemija proda ruskom Gazpromu, Nenad Bakić kao vlasnik dionica Petrokemije pozdravio je tu namjeru. Prije mjesec dana objavio je članak u kojemu je državi poručio da bi bilo bolje prodati Petrokemiju nego Croatia osiguranje i HPB. Kao argumente je naveo dobar poslovni i organizacijski ustroj Petrokemije, njezinu znatnu vrijednost – odnosno da bi država za svoj udio mogla dobiti 2 milijarde kuna – razvojne mogućnosti, prednosti partnera povezanog s plinskim poslovanjem (što je Gazprom), mogućnost rasta Petrokemije iz regionalnog u europskog diva te građenje odnosa s Rusijom."

http://www.aktual.hr/clanak/hrvatska/2578/ni-oni-ne-znaju-nista-drugo-milanovic-poslao-cacica-u-moskvu-da-proda-petrokemiju

marcello

Ovo što priča gospodin Klaus je dobro iz razloga jer će to još više dići cijenu i vrijednost petrokemije. Nije u interesu rusa ili nekog drugog, ali pogotovo rusa, ugasiti proizvodnju, nego naprotiv povećati proizvodnju, a samim time i potrošnu plina. Rusi moraju platiti tradiciju i tehnološko znanje i mogućnosti radnika petrokemije. Pravi radnici i stručnjaci ne moraju se bojati nikoga, naprotiv mislim da će im biti još bolje. Vjerujem da ljude poput Klausa cijene i poštuju i sami rusi. Oni vole ljude sa stavom i gardom. I da ovim potezom ne spašava se samo petrokemijoa, već možda se mijenjaju svi odnosi u hrvatskoj. Kako ekonomski, socijalni, kulturalni, tako i geopolitički.Slična vam je privatizacija i ulaganje talijana u srpsku crvenu zastavu. Proizvodnja se ugasila sama od sebe. Ostali su radnici sa znanjem i što se dogodilo ? Nije bilo opuštanja, već se proizvodnja pokrenula prema gore i to da boli glava. Zašto takav zamašnjak nebi mogao biti i u priči oko petrokemije??
Što se tiče viška radnika, vjerujem da će u budućnosti trebati još više radnika i stručnjaka svih profila, a ovi stariji radnici trenutno koji su i više nego zaslužili pristojnu mirovimo, moći će je vjerovatno dobiti potem otpremnina, pa tako pomoći sebi i svojim obiteljima da u starosti žive malo lagodnije u odlascima na roštilj i pecanje.
Danas sretno svima. Kolko se radujem radi sebe, tolko mi je drago i svih onih ljudi koji su "dobili" svojih 106 dionica za siću, a ako bude sreće i ako ih nisu pokupili dušebrižnici sa ovog foruma ili nužda natjerala, tek će sad vidjeti koliko se cijeli i poštuje njihov rad i dugogodišnji radni staž u petrokemiji.
S R E T N O !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


A zašto bi sindikat morao nešto znati o privatizaciji? Jesu oni većinski vlasnici? Nisu. Je li se prodaju njihove dionice? Nisu. Dakle..

Torrente vidječeš i naučit češ ,kad krenu u štrajk,,,zaustave pogone i kad ti cijena dionice padne …koliko si priglupo pitanje postavio!
[thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close