PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


……….. Tako je i sada kao i prošlog vikenda, vijest kao vijest pušta se preko vikenda da dobro zacopra ekipu, ipak je to duga tri dana, to je kao da gladnim lavovima ispred kaveza pokazuješ, a ne daješ, gomilu fine mesina, pa kada otvoriš kavez, meso nestaje u sekundi.
………….

zaboravljaš jednu veliku stvar..stopa nezaposlenosti je Hrvatskoj 20%, država je pred bankrotom, a Čačić oće da dovuče Ruse i da napravi investicije…ako to ne napravi, dati će ostavku, kako je i najavio, a to bi povrijedilo njegov ego…i to si neće dopustiti, vjerujte mi!!.niti najmanje mu nije u interesu da pušta prazne probne balone kako bi se neka ekipa iskrcala sutra u ponedjeljak po većoj cijeni, kako vi to kolega sugerirate…prošla su ta vremena..u Hrvatskoj ima mnogo gladnih ljudi i nešto se mora napraviti…bolje ruski plin…od austrijskih i talijanskih banaka nismo imali ništa…valjda je to svima jasno



ako je netko gledao dnevnik na tv novoj, a razumije se u to, mogu li i kako utjecati sindikati, radnici i stanovništvo na privatizaciju?

Sindikalci su već jednom uspješno spriječili privatizaciju PTKM. Onome tko ne zna kakva je to bila priča i je li pozitivno ili negativno to što su sindikalci tada učinili preporučam da se malo raspita ne samo o povijesti poslovanja PTKM itd.

Sindikalci naravno da su preplašeni jer im vjerojatno nitko nije ni rekao da PTKM ide u privatizaciju, što je loše.

Međutim, država namjerava zadržati kontrolni paket u PTKM, a sindikalci se sada trebaju izboriti za što bolje uvjete s budućim vlasnikom.

Sve u svemu, ukoliko novi gazda ponudi državi veliku lovu, sindikalci će, čak i ako pokušaju, teško uspjeti organizirati prosvjede.

A ako netko ponudi malu lovu, onda ćemo i mi s njima na barikade. 😀
[/quote]

sindikat ekn-a u sutrašnjem jutarnjem prijeti aktiviranjem stožera za obranu u slučaju prodaje u nekom svom priopćenju


Sindikati u PTKM su uplašeni .

Nova TV .


Gledooo…ma šta gledo…..

Normalno da su uplašeni. Klaus očigledno ne pozna Čačića, možda bolje i da ga ne upozna uživo. Bit će sretan da ga umirove prije nego veli: "NPK". Slično je i sa njegovim fanovima koji su rasprodali svoje 106-tice pa sad……. [angry]

Sve će se to lijepo rasplesti i posložiti. Uostalom tko tvrdi da će kupci biti neka od ruskih firmi? Čačić ispituje teren za više programa, PTKM je samo dio.

Bilo mi je zanimljivo čuti na Nova TV jednog radnika/sindikalca valjda, koji veli "moglo bi se dogoditi da bude otpušteno i do 50% radnika"
Šta je tih 50% zaposlenih radilo do sada? Vodili su evidenciju šta radi preostlih 50%????

To je glavno pitanje…..sve ostalo je riješivo.

Boje se i da će eventualni budući kupci iskoristiti PTKM kao bazu za dopremu svojeg gnojiva i distribuirati, a to je gnojivo "loše kvalitete". Suludo! Samo transport iz Rusije bi pojeo i vrijednost materijala, vrijednost plina, pakovanja…..SVE.

marcello

@markane, Ameropa ispala iz igre, piše Jutarnji, ali navodno su u igri Amerikanci i Kinezi. Plus standardno Yara i Rusi.

Moj lebowski prijatelju stari zašto trčiš pred rudo,,,,http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/poslani-vauceri-za-repromaterijal/3937/ [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


@markane, Ameropa ispala iz igre, piše Jutarnji, ali navodno su u igri Amerikanci i Kinezi. Plus standardno Yara i Rusi.

Koji amerikanci ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Sindikati u PTKM su uplašeni .

Nova TV .


Gledooo…ma šta gledo…..

Normalno da su uplašeni. Klaus očigledno ne pozna Čačića, možda bolje i da ga ne upozna uživo. Bit će sretan da ga umirove prije nego veli: "NPK". Slično je i sa njegovim fanovima koji su rasprodali svoje 106-tice pa sad……. [angry]

Sve će se to lijepo rasplesti i posložiti. Uostalom tko tvrdi da će kupci biti neka od ruskih firmi? Čačić ispituje teren za više programa, PTKM je samo dio.

Bilo mi je zanimljivo čuti na Nova TV jednog radnika/sindikalca valjda, koji veli "moglo bi se dogoditi da bude otpušteno i do 50% radnika"
Šta je tih 50% zaposlenih radilo do sada? Vodili su evidenciju šta radi preostlih 50%????

To je glavno pitanje…..sve ostalo je riješivo.

Boje se i da će eventualni budući kupci iskoristiti PTKM kao bazu za dopremu svojeg gnojiva i distribuirati, a to je gnojivo "loše kvalitete". Suludo! Samo transport iz Rusije bi pojeo i vrijednost materijala, vrijednost plina, pakovanja…..SVE.

[/quote]

Samo da dodam, Ž.Klaus rođen je u Kutini 1938 godine!!! Pa izračunajte mirovinski staž dotičnog [tongue]

marcello


Koji amerikanci ?

Za sad su Amerikanci samo Amerikanci, a Kinezi su samo Kinezi, vijest je još uvijek na razini navodno, odnosno iz izvora pri vrhu Vlade RH. Zovi nekog u Agu pa se raspitaj, valjda imaš neku vezu tamo. 😀

milusicu, datum provjeri.

Nevolim puno komentirat ali moram,,,1.dali če biti otpuštanja radnika neznam ali zašto bi to bilo tako loše evo puno ljudi otpštenih koji sa velikim otpremninama ulažu novac na burzi ,sjede doma i komentiraju recimo na poslovnom,,,,,,,2.ove godine zbog suše u poljoprivredi tj zbog bacanja gnoiva koje je izlapilo nedostatak oborina mora se presijavat i ponovno ulagat ,,,primjer jedan moj kolega ulupao 100 000kn i sve izlapilo.3.Kvaliteta kutinskog mineralnog gnoiva koja se koristi u ,povrtlarstvu ,ratarstvu,stočarstvu itd ,je brend u regiji ,,,i nije zamjenjiva sa nekim stranim proizvodima upitne kvalitete ,,,,dokazano,,,4. što se tiče privatizacije opet nama imaocima dionica ide u prilog ,,,, [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

da sječam se ja te 2006…i možda je bila i 2007…info uvjek za vikend….


Onaj tko je dugo na tržištu kapitala zna da se ovdje kao i prije skoro 6 godina, upravo, preko vikenda desila upravo ista stvar, najava nečeg velikog. Sjećam se petka 2006. godine kada je točno poslije zatvaranja burze stigla vijest kako je Petrokemiji država obrisala dugove i tada je cijena otišla (u ponedjeljak) nekih 20% i u sljedećem periodu ukupno 50%. Kasnije cijena se vratila nazad jer su rezultati ipak bili katastrofalni (ne ulazim zašto). Tako je i sada kao i prošlog vikenda, vijest kao vijest pušta se preko vikenda da dobro zacopra ekipu, ipak je to duga tri dana, to je kao da gladnim lavovima ispred kaveza pokazuješ, a ne daješ, gomilu fine mesina, pa kada otvoriš kavez, meso nestaje u sekundi.
Eto, malo sam objasnio psihologiju i ono što majstori rade (profesionalci), znaju kada i gdje pustiti vijest.
Trgovanje je ionako čista psihologija, a primjer Petrokemije je upravo taj primjer. Sretno svima!!!!
Ipak, mi je draže da se tržištu daje vjetra, pa i takak iako to nema veze sa zdravom pameću….. neka samo potraje jer u suprotnom[bye]

[pray]



Koji amerikanci ?

Za sad su Amerikanci samo Amerikanci, a Kinezi su samo Kinezi, vijest je još uvijek na razini navodno, odnosno iz izvora pri vrhu Vlade RH. Zovi nekog u Agu pa se raspitaj, valjda imaš neku vezu tamo. 😀

milusicu, datum provjeri.
[/quote]

Nemam, nisam ja Nino Pavic.

Inace oni ti to nikada nece reci, uvjek ces dobiti :"we don’t comment on rumors".

AGU je inace Kanadska firma. Dalako najveca americka firma je CF Industries, i oni su do sada imali malo interesa za sirenje u Europu. Imaju projekt u Peru koji im je tamosnja vlada blokirala i to im je prvi projekt van US i Canade. Ove godine rade prosirenje u Donaldsonvilleu i u Oklahomi (tamo je plin oko $2), sve skupa Capex oko 400 mil. Tesko da ce neka US firma investirati tamo, jer je prirodni plin u US puno jeftiniji. Njima svima treba trziste, a ne proizvodnja. Da PTKM ima recimo lanac maloprodaje poljoprivrednih stvari, e onda bi oni bili puno zainteresiraniji pogotovo AGU.

Mene bi iznenadilo da se itko iz US javi. Pregledat cu CF conference calls da vidim ima li ista o sirenju u Europu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@markane, Ameropa ispala iz igre, piše Jutarnji, ali navodno su u igri Amerikanci i Kinezi. Plus standardno Yara i Rusi.

ma di piše? daj link

New Report

Close