PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a ovo nagoranje na privatizaciju mi samo izgleda ko da se nekom jako žuri..hmm…negdje, budući su mirovinci odbili kupovat?vama ne?, možda ja i griješim?

Vidjet ćemo rezultate za q1, imaju dosta gnojiva na lageru, poljoprivreda se budi nakon zime i treba gnojiva, po meni drugi i treči mjesec bi trebali biti udarni za prodaju gnojiva u poljoprivredi…

A što se tiče privatizacije, mislim da bi za petrokemiju bilo dobro da nađu nekog partera koji ima love za modernizaciju i širenje (još da ima i svojeg plina), ne zna da li ste kad bili u Kutini al meni ti pogoni djeluju dosta staro….

IVICA-P-A

kada zakuha poletjet će samo tako…ima vremena polako…do 1q ode ona preko 210-215..

http://www.2shared.com/photo/LNnj8m5o/PTKM.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

kada se makne ovaj veliki nalog odletjet ćemo samo tako…

http://bvb.ro/ListedCompanies/SecurityDetail.aspx?s=azo

kao što sam napisao…idemo polako i sigurno ….nema frke za petriciju..

Baš je danas prelijep dan kao i vrijeme proteklih dana, poljoprivrednici obavljaju svoje radove i prehranjuju kulture….. Sada je potražnja za gnojivom veća nego prije 10 dana……….

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju autor teksta posjeduje dionice ptkm

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Skupštini društva Petrokemija d.d. predlaže se, uz dobiveno pozitivno mišljenje Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, opoziv dosadašnjih članova Nadzornog odbora Mije Šepaka, Gorana Kralja, Miroslava Goluba i Zlatana Kuljiša. Isto tako, predlaže se izbor novih članova Ivana Nekvapila, Marije Bilman, Sonje Ivoš, Ivana Majstorovića i Tihomira Novotnija.

http://www.business.hr/dogadjaji/nova-vladina-imenovanja-u-hz-u-luci-rijeka-bolnicama-ustanovama

lijepo nema šta samo polako i sigurno…


Skupštini društva Petrokemija d.d. predlaže se, uz dobiveno pozitivno mišljenje Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, opoziv dosadašnjih članova Nadzornog odbora Mije Šepaka, Gorana Kralja, Miroslava Goluba i Zlatana Kuljiša. Isto tako, predlaže se izbor novih članova Ivana Nekvapila, Marije Bilman, Sonje Ivoš, Ivana Majstorovića i Tihomira Novotnija.

http://www.business.hr/dogadjaji/nova-vladina-imenovanja-u-hz-u-luci-rijeka-bolnicama-ustanovama

Po meni je ovo očekivana uobičajena smjena,od kojih očekujem red,rad i poz.rezultate.Dakako to će od njh tražit i njihov mentor Linić …kojem gori pod petama .Svakako će nova vlada morat pronaći nova riješenja izlaska iz krize,a to znaći ulagati,a i pumpati poslovna izvješća državnih miljenica …
Nemojmo zaboraviti prošlu godinu kad je Jadranka posijetila PTKM i dobre rezultate firme lukavo ugradila u svoju promiđbu…Nije slučajno izabrana ptkm ima tu dosta potencijala i zato sam siguran da će i nova vlada to iskoristit… [thumbsup]

POKRET OTPORA


kolega,
a vi ako špekulirate, možda bi bilo bolje da se držite ingre,ja sam fundamentalni ulagač, meni je itekako bitno financijsko izvješće. po trenutnim valuacijama vrijednost PTKM je i više nego otključana.

radim projekciju za 1Q, koji također očekujem da će biti negativan ili oko nule, možda griješim.

Kad pogledate zalihe za 2011g + izvješće o izvozu za siječanj 2012 g jasno je da vodite računa o fundamentima jer je vrlo vjerojatno da će Petrokemija uskoro imati problema sa likvidnnošću ako se ne poveća izvoz u narednih par mjeseci.
Zalihe koštaju a računi stižu na naplatu.

Što se tiče dionice
Mislim da fundamenti nemaju kratkoročno nikakovog utjecaja na formiranje cijene koju konitnuirano guraju gore bez obzira na rezultate poslvoanja.
Jer da su fundamenti bitni nikad cijena ne bi bila na 60kn a bila je i kupovalo se dosta na tim razinima. Osobno mislim da dok mirovinci ne prodavaju nemamo većeg prodavača koji je volumenski u stanju rušiti cijenu dolje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Napokon i PTKM raste, trenutno mi je ovo dionica u koju polažem najviše nade ove godine, izvješče za q1 će, nadam se, biti jako dobro…

Još kad bi se vlada odlučila na prodaju udjela, mislim da bi se tu našao koji stranas za preuzimanje s lijepom premijom…

nije napokon, PTKM raste stalno i prije koji tjedan je probila maximum iz 2009, sadašnja cijena od 200kn je više od 50% od najveće cijene iz euforije 2007, nije malo, morate priznati.
ok, slažem se da je ta cijena donekle i opravdana poboljšanjem poslovanja u ovih par godina.

zašto mislite da će 1Q biti plus, ako su u zadnjih nekoliko tjedana 4Q uspjeli doći sa 129 do 106mil dakle izgubili su oko 25mil kuna.
budući je uprava najavila izazovniju 2012. imali su remont, a i plin je nešto poskupio, ne znam zašto mislite da će 1Q biti bolji od 4Q?osobno očekujem nešto oko nule, moguće mali plus ili minus.
doduše uprava uvijek ima konzervativne procjene, ali opet…
a ovo nagoranje na privatizaciju mi samo izgleda ko da se nekom jako žuri..hmm…negdje, budući su mirovinci odbili kupovat?vama ne?, možda ja i griješim?

LP Muamer

[/quote]

U FI za 4q lijepo piše u koje obaveze je otišla lova …ok papir sve trpi i financ.izgleda sve regularno,međutim nije li čudno da se to događa u kvartalu smijene vlasti i" dizanja sidra"…!?Zato se to više uklapa u politikanska nadmudrivanja u što ne bi ulazio.Vjerujem da će PTKM nastaviti s dobrim poslovnim rezultatima,naravno očekivanja moraju biti u okvirima novonastalih turbolencija u svijetskom gospodarstvu [thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close