PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidi, vidi, sto se povecava interes za ovog ‘gubitasa’.

pogotovo kada "gubitaš" postaje prava tvornica…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


a ako vam se ne sviđa novoselec i bakić, recite nam vi gdje da uložimo i zaradimo???
možda vi znate bolje?u volksbank na kamtu od 3%?

temeljni kapital se nije mijenjao, a dionički kapital raste.tako da znate.

bojim se da ste prespavali nekoliko smanjenja temeljnog kapitala na ime gubitaka…..
ta tvornica od svog osnutka naovamo nije zaradila ni lipe…
na ravnanje tebi, ba.i.u i novoselcu
ali ne brinite ide to na 800 čim zarade prvih 100 mil eura


1. Završetak plinovoda prije iduće zime (uključujući testing i pre-commissioning…..) ispuniti će preduvjete za buduće normalno poslovanje Petrokemije te će time biti "out" ranije spekulacije, "hoce ga biti – nece ga biti".
2. Lako za vrijeme, bitnije je da je novi plin uskoro na raspolaganju. Šta bi bilo da bušotine nisu uopče pronađene?
3. Vlasnik i plina i Petrokemije je država. Nema sumnje da će mamica nahraniti svoju dječicu kako bi mogli lijepo porasti…[smiley2]
Nakon svega treba imati lovu da se kupe dionice PTKM na vrijeme.
Tržište brzo prepoznaje povečanje sigurnosti u buduće rezultate i rezultate 2005 koji bi trebali biti pozitivni s obzirom da je u toj godini proizvodnja prebaćena za 9% od planirane a prodaja osigurana.
Osim toga, PTKM je firma koja nije predvidjena za privatizaciju s liste HFP nego je od strateškog značenja i o privatizaciji iste (država je sada vlasnik 60% PTKM) vlada mora donijeti posebnu odluku! To govori o važnosti firme i pažnji koju dobiva od države.
Za one koji nisu pratili PTKM informacija:
– Sadašnja nominalna vrijednost dionice iznosi 400 kn.
– U petak je trgovano na burzi između 150 – 153 kn.

evo simpatičan post iz 2006. godine……
galantnih 20 kuna po dionici u 5 godina……..ludilo……dokup i samo dokup…..pogotovo što su navodno 2005. godine imali “prebaćaj proizvodnje” ( gubitaka ) [wink]

ok,ja ću ipak rađe vjerovati Novoselcu i Bakiću, nego vama fondovcima iz te male Volksbančice.
rađe se vi pobrinite da vam banka bude dobro kapitaslizirana.Atlantska plovidba je bila pred bankrotom prije koju godinu, pa pogledajte danas kakava je to odlična firma.
Urea je na 500 dolara, radi se i zarađuje, a vama ostaje samo žuč prosipati.bit će petrokemija bliže 300 nego 200 do kraja godine.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

možeš ti vjerovati i gadafiju….što se mene tiče……koga briga
ali kolega činjenice nisu nikakva žuč……zar sam ja kriv što ta tvornica u cijeloj svojoj povijesti nije zaradila ni za struju i vodu……..a da ne govorimo da je zagadila cijeli taj kraj…………
da stanovništvo tuži Petrokemiju zbog izgubljenog zdravlja trebali bi raditi još 300 godina da isplate odštetu ljudima…..

Prigodni post povodom dosega 75% za Top Ten.

Stanje 29.06.11
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 822.346 24,61 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 137.572 4,12 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 80.050 2,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 61.872 1,85 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 50.505 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 28.400 0,85 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
[B]Ukupno: 74,55

Stanje danas……..
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 822.346 24,61 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 139.360 4,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 87.503 2,62 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 72.462 2,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 50.505 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 23.433 0,70 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 75,00

Tko se dokrcao….izračunajte sami [bye]

marcello

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum

177,47 226 40.108,22 23.8.2011 12:57:16
175,00 975 170.625,00 23.8.2011 11:34:24
176,15 6 1.056,90 23.8.2011 11:34:14
176,12 19 3.346,28 23.8.2011

marcello


možeš ti vjerovati i gadafiju….što se mene tiče……koga briga
ali kolega činjenice nisu nikakva žuč……zar sam ja kriv što ta tvornica u cijeloj svojoj povijesti nije zaradila ni za struju i vodu……..a da ne govorimo da je zagadila cijeli taj kraj…………
da stanovništvo tuži Petrokemiju zbog izgubljenog zdravlja trebali bi raditi još 300 godina da isplate odštetu ljudima…..

ma kolega ne bi vi ovdje pisali da nemate interesa, moj interes je jasan, a koji je vaš???

a koliko firma vrijedi i je li zaradila, nek Jaca raspiše tender, nek ju stavi na tržište pa da vidimo koliko vrijedi.INA je prodana za 900kn, prodavana po 2800, a danas ju kupujemo preko OMFova za 4000.
i još tvrde da vrijedi više!
[yawn] [bye]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

moj interes je definiranje realne cijene koju vrijedi firma koja nije u cijeloj svojoj povijesti zaradila ni lipe….
dakle prema svemu što mi je od činjenica dostupno, ptkm ne vrijedi više od ove trenutne cijene…….a obzirom na stanje burze previše je i to platiti……
svi koji misle da vrijedi 200…..300…..400…600…800…..pravac bid na prvo mjesto
argument da ptkm vrijedi više zato što to mirovinci kupuju je besmislen……treba se samo sjetiti što su kupovali 2008 i po kojim cijenama…..atpl na 3600…..ernt po 3500…itd itd [bye]
za njih je to sve “tuđi novac”
bolje da ne znate što privatno pričaju o “svojim investicijama”

Firma je zaradila puno i puno novca, samo je taj novac bio preusmjeran na dva pravca
1. INA zbog monopolističkih cijena plina, jedan dobavljač plina
2.Fiksirane cijene gnojiva koje su pogodovale poljoprivredi

Danas toga ima jedino još pod 1. ali do kraja godine.

a 2008. cijena je pala zbog svjestske krize koja je pogodila i poljoprivredu, a ove 2011. više naznaka nema jer potražnja za žitaricama je tolika da i ako bude krize na poljoprivredu se neće odraziti, neće ljudi kupovati zlato već žitarice bez obzira na cijenu. Ponuda žitarica se smanjuje 3 godinu za redom…. Nerealna je cijena zlata. Više je realnije da bi cijena PTKM mogla popeti na visine koje je Mika prezentirao

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

eh kad si ti na temi zna se kud će to za koji dan….
ne znam zašto ali odmah se sjetim dalekovoda na 320

@Volksbank

I koja je to realna cijena ? Koja bi uopce i bila cijena za "firmu koja nije u cijeloj svojoj povijesti zaradila ni lipe…."?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close