PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sa svojim znanjem sam zadovoljan.moja specijalnost nisu ni metali, ni robe ni fertilizeri, već banke.
a i vama ne bi bilo loše da se manje razmećete.

evo par povijesti cijena zadnjih 10ak godina.
srebro i zlato, isti trend, isti intenzitet,
bakar-najtehnološkiji metal, također nešto slično.

potražite pod "commodity", tamo su vam i paladij i platina isto! [thumbsup]

http://www.infomine.com/commodities/

O&O

…nisam skužio ,,, pljačkaš banke…! [thumbsup]
(šala) [lol]

POKRET OTPORA


– radi istine samo ću reči :
petrokemija se opet zadužuje da bi imala za osobne dohotke !

– znači prijašnje (hipotekarni kredit) nije bilo dovoljano, posluje i dalje sa gubitkom i ide u novo zaduživanje…

– a ‘ko će znati, možda baš zato raste da se može još bolje prodati… [rolleyes]


KOlega, čitate iz starih poslovnih izvješća. Pokušajte proučiti ona za 2011. godinu. 🙂

Zašto je ekipa 2008/2009 pusila foru i nonstop izlazila s minusom?Šta je sve baljazgao Hrvoje ciljana vrijednost ova ,fer vrijednost ona …sve dok se oni nisu iskrcali…danas je ista situacija Međutim od onda pa do danas u HR se prodalo na tone stručnih knjiga ,pa recimo jedna od njih koja se bavi TA lijepo objašnjava kad je kupovni signal a kad je prodajni.Od cca 200 kn na PTKM pomični presjeci ukazuju na promijenu trenda jel tako APOKSIONEN!?
Nisam se ja okrenuo za 180 stupnja jer sam nešto sanjao nego pratim sve moguće na TA…i ovakve mini korekcije su navlakuše za početnike ,,,to bi ti trebao znati!
[bye]
A znam i puno pametnih koji su olfo vani po raznim tržištima (jer su face )puni znanja i samopouzdanja-sad praznog novčanika !
Za to vrijeme PTKM od cca 60 kuna postala "zlatna koka",pa nam zlato u ovom trenu nije interesantno… [thumbsup]

POKRET OTPORA


– radi istine samo ću reči :
petrokemija se opet zadužuje da bi imala za osobne dohotke !
– znači prijašnje (hipotekarni kredit) nije bilo dovoljano, posluje i dalje sa gubitkom i ide u novo zaduživanje…

Evo konkretniji odgovor (podaci iz kons. nerev. poslovnog izvješća 1h 2011)

Usporedba I-VI 2010 I-VI 2011

Prihodi 922.581.140 1.439.024.873
Rashodi 969.740.733 1.357.676.996

Troškovi osoblja 107.290.852 113.892.119

Dugoročne obveze 62.222.222 62.222.222
Kratkoročne obveze 793.175.607 665.597.408

Amortizacija 50.712.863 48.538.973

Daklem, troškovi osoblja rasli su mnogo manje od ukupnih troškova, zahvaljujući čemu je trošak osoblja pao ispod deset posto ukupnih troškova, dugoročne obveze ostale su jednake, dok su kratkoročne također smanjenje. Tu je i dobit od 81 milijun kuna, za razliku od prošlogodišnjih 47 milijuna kuna gubitka.

Tko prati PTKM zna da je Jagušt u dogovoru sa sindikatom drastično smanjio troškove radnika, a ujedno i dobrano povećao proizvodnju, što bi značilo da je u kratkom vremenskom roku napravio čudo po pitanju efikasnosti.

E sad, zvone, možda ne čitamo izvješće za istu firmu. Ovdje je riječ o Petrokemiji. Ako vaša PTKM posluje s gubicima te i dalje povećava zaduženje dajte link.



– radi istine samo ću reči :
petrokemija se opet zadužuje da bi imala za osobne dohotke !

– znači prijašnje (hipotekarni kredit) nije bilo dovoljano, posluje i dalje sa gubitkom i ide u novo zaduživanje…

– a ‘ko će znati, možda baš zato raste da se može još bolje prodati… [rolleyes]


KOlega, čitate iz starih poslovnih izvješća. Pokušajte proučiti ona za 2011. godinu. 🙂
[/quote]
a Vi kolega nemate pojma da ne govorim po čitanju već informaciji…
– kad sam napisao ”opet” onda znači da ćete Vi o tome tek čuti ili pročitati ali ”malo sutra”… [rolleyes] a o prijašnjem zaduživanju sam također ovdje pisao i prije izvješća o čemu možete pretražiti ovaj topić pa se uvjeriti ali ja nikoga ovdje ne želim uvjeravati već samo dodatno informirati što nije ni tajna a niti zabranjeno.

ps.
što se tiče izvješća o kojem kasnije također pišete i iščitavate ga – to stavite mačku o rep…
i sami znate da papir svašta trpi…
da je netko čudotvorac, odavno bi ga pronašli i ne bi petrokemija godinama poslovala sa gubicima ali ovako nekome odgovara…
što sve ne znači da neće biti i pozitive ali onda kada to nekima bude odgovaralo… [wink]


– kad sam napisao ”opet” onda znači da ćete Vi o tome tek čuti ili pročitati ali ”malo sutra”… [rolleyes] a o prijašnjem zaduživanju sam također ovdje pisao i prije izvješća o čemu možete pretražiti ovaj topić pa se uvjeriti ali ja nikoga ovdje ne želim uvjeravati već samo dodatno informirati što nije ni tajna a niti zabranjeno.

Naravno da nije tajna, a niti zabranjeno. Dapače, proroci su na ovoj temi uvijek dobrodošli. Samo ne znam kojom se metodom služite za čitanje budućnosti, je li u pitanju šalica kafe ili grah prebranac.

Živli!


Ne volim niti raspravljati s nickovima jer s vremenom sam naučio, ako netko laže, lagati će sve dok ga laži ne počnu jako kažnjavati! Pogledam neke lijepe stvari, u stvari predivne koje ljudi ulažu golem trud da prikažu kao najveću ružnoću! To je ta pokvarenost u ljudskoj nutrini ako drugima ide a meni ne, neka sve propadne…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

U dva tjedna cijena pšenice porasla 12 posto, cijena kukuruza od prošle godine porasla 47 posto…….
Ova je dionica jedna od best buy, samo što se mnogi trude da je prikažu lošom, već danas ptkm vrijedi preko 400 Kn po dionici, trenutna je oko 175 Kn, tržište će pokazati svoju efikasnost u narednom periodu, jer većina ekonomista ne očekuje da će biti nove recesije u SAD-u……
AP survey: No recession but weakness will endure
AP survey: Economists doubt another recession within 12 months but see weakness into 2012

http://finance.yahoo.com/news/AP-survey-No-recession-but-apf-523688623.html?x=0&sec=topStories&pos=1&asset=&ccode=

Cijene žitarica će rasti, a pošto je gnojivo povezano s žitaricama, cijena će biti i dalje visoka!

Evo u vezi cijene ako PTKM prikaže oko 200 milijuna Kn dobiti to znači da je P/E na tržišnoj kapitalizaciji od milijardu KN 5 a cijena dionice 340 Kn, i to bez promjene dobavljača plina tj.bez uštede na plinu

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju autor posjeduje dionice PTKM……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/




– radi istine samo ću reči :
petrokemija se opet zadužuje da bi imala za osobne dohotke !

– znači prijašnje (hipotekarni kredit) nije bilo dovoljano, posluje i dalje sa gubitkom i ide u novo zaduživanje…

– a ‘ko će znati, možda baš zato raste da se može još bolje prodati… [rolleyes]


KOlega, čitate iz starih poslovnih izvješća. Pokušajte proučiti ona za 2011. godinu. 🙂
[/quote]
a Vi kolega nemate pojma da ne govorim po čitanju već informaciji…
– kad sam napisao ”opet” onda znači da ćete Vi o tome tek čuti ili pročitati ali ”malo sutra”… [rolleyes] a o prijašnjem zaduživanju sam također ovdje pisao i prije izvješća o čemu možete pretražiti ovaj topić pa se uvjeriti ali ja nikoga ovdje ne želim uvjeravati već samo dodatno informirati što nije ni tajna a niti zabranjeno.

ps.
što se tiče izvješća o kojem kasnije također pišete i iščitavate ga – to stavite mačku o rep…
i sami znate da papir svašta trpi…
da je netko čudotvorac, odavno bi ga pronašli i ne bi petrokemija godinama poslovala sa gubicima ali ovako nekome odgovara…
što sve ne znači da neće biti i pozitive ali onda kada to nekima bude odgovaralo… [wink]
[/quote]

aha, dakle vi imate insajderske informacije?
od koga?

inače, firma je prema 1H FI za 2011 smanjila dugovanja za više 100milja.

D) KRATKOROČNE OBVEZE (094 do 105)
prije: 796.587.598
sad: 669.211.865

3. Obveze prema bankama i drugim financijskim institucijama
prije: 310.017.961
sad: 198.798.542

ima tu boljih poznavatelja kojima puno više vjerujem o poslovanju.kao recimo Az fondu!od 08. do dnas nije napravio promašaja u investiranju.kupovao je INU kad je bila gubitaš i kad su se svi smijali, a siguran sam i da će na PTKM zaradit ka kojoj mu je prosjek oko 200kn.
[thumbsup]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

je, zaraditi će vam Novoslec i ostali mirovinci za socijalne gebise……tamo negdje 2020te godine…..
ta ekipa zarađuje samo za sebe i osnivače, a klijenti su im zadnja rupa na svirali…..više bi zaradili da im Lopina vodi portfelj…..

nego jel zna netko , jel Petrica u cijeloj svojoj povijesti zaradila 1 dolar neto, a da je nije sanirala država, Ina i sl

čini mi se da im temeljni kapital ide prema nuli u zadnjih dvadeset godina [smiley]

gospodine volksbank, petrica je ove godine zaradila 81milijun neto, bez ikakvih saniranja, ako niste znali.nego sa podmetanjem i od Ine i od vlade koja ide na ruku seljacima.ovakva pitanja vam ne služe na čast jer je vaša namjera ciljano dovodjenje investitora u zabunu.a i nekad kad su ih sanirali, sanirali su jer je država davala seljacima preko petrokemije.da je firma radila po tržišnim principima kako gospodin Bakić kaže, sad bi cijena bila 800kn.hvala, doviđenja [bye]
a ako vam se ne sviđa novoselec i bakić, recite nam vi gdje da uložimo i zaradimo???
možda vi znate bolje?u volksbank na kamtu od 3%?

temeljni kapital se nije mijenjao, a dionički kapital raste.tako da znate.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Vidi, vidi, sto se povecava interes za ovog ‘gubitasa’.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close