PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

APOKSIOMEN ako si tako pametan,onda tu pamet podijeli s nama,ti nama napiši komentare i analize PTKM,a nemoj od nas zelenih tražit milodar… [thumbsup]

POKRET OTPORA

pa kolega ukazao sam na jako važan detealj, jučerašnji CPI je vrlo signifikantan.imam dionice jednog stranog fertilajzera i taj jučerašnji podatak me prilično obradovao.budući da su svi štampali i ECB i FED i BoJ i BoE, a mislim i da će Švajcarci, ne vidim kako će nas inflacija izbjeći.
to opet znači da će se cijene gnojiva zadržati visoko(ne samo iz tog razloga).

a za vašu utjehu, možete drukat da to PTKM možda neće uopće osjetiti, jer je firma u drzavnom vlasnistvu iko zna kakva će biti cijena gnojiva na domaćem tržištu.doduše predizborna godina je pri kraju, ali svaka se vlast boji seljaka na cestama
[lol]

to je bilo u vezi firmi, što se dionica tiče za strane sam siguran da ako budu dobro zarađivale, da će i rasti, što za PTKM nisam siguran pa ni ne ulažem previše u HR

eto par crtica,nadam se da ste zadovoljni.filip mi je na godišnjem, ali moram i njega pitat kaj on veli, pa javim. sad moram na posao nazad.NHF [kiss]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012



Pošto se crobex uspoređuje s daxom evo smo par brzinskih usporedbi kretanja indeksa:

prosinac 2007 dax 7900 crobex 5500
ožujak 2009 cca -50% cca -80%
15. srpanj 2011 cca +90% cca +70%

sve u svemu od vrha, tj. prosinca 2007 ( u međuvremenu ga je dax gotovo dostigao, crobex ni u pola )
dax je s jučerašnjim danom pao -30%, a crobex -60%.
Stoga mi nije jasno slijepo povezivanje kretanja indexa daxa i crobexa.
Pogotovo kada znamo koliko je crobex sputan u valuacijama zabranom trgovanja dionicama INE.
Plus situacija s HTom.

ako je Njemačka najjača Europska ekonomska velesila ,a Hrvatska gore si napisao 15.srpnja samo 20% posto iza nje !!!??’Zar ti to ne izgleda nelogično,ispada da je banana država po gospodarskoj moći tik uz Njemce,a mi šuplji ko "rešeto" i bez centa ,firme egzistiraju na državnim jaslama,o lopovluku da se i ne spominje….
[/quote]

Ako index "A" odradi -50% , pa zatim nakon pada +90% ; a index "B" -80% pa zatim +70% … E tada poštovani kolega razlika nije niti blizu 20% . Nedostaje vam malo postotnog računa u toj matematici 😀

S obirom na DOBIT OD 81, 1 MILIJUN KUNA u 1H-2011 i buduću dobit, ovo trgovanje mi liči na prebacivanje dionica na liniji "stričevi – netjaci". Nek se nađe nešto za djecu…..

marcello


S obirom na DOBIT OD 81, 1 MILIJUN KUNA u 1H-2011 i buduću dobit, ovo trgovanje mi liči na prebacivanje dionica na liniji "stričevi – netjaci". Nek se nađe nešto za djecu…..

Prodaja je stala a ima kupnje, ovaj trend može biti samo kratkoročan pa tako i cijena se može kratkoročno spustiti ali u dugoročnom pogledu velika potražnja………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Danas se na tržištu žitarica desio veliki zaokret, Japan je unaprijed bookirao 140 000 tona kukuruza, za poslije 9 mjesec 2012. što se na tržištu nije desilo jako puno vremena, i tako je otvoren put dodatnim špekulacijama da će cijena žitarica sljedeće godine biti daleko viša nego ove, upravo jer su japanski analitičari ocijenili da će žitarica biti manje nego ove godine!

Ukratko to znači da će cijena gnojiva sljedeće godine biti visoka

Više informacija na

http://news.tradingcharts.com/futures/1/3/163524431.html

-Japan buys corn for delivery after September 2012

–Analysts say deal may indicate buyers fear higher prices next year

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

citam pa opet ameuropa kupuje od nas gnoj imate na novim stranicama fertilzerworka


citam pa opet ameuropa kupuje od nas gnoj imate na novim stranicama fertilzerworka

Točnije 20 000 tona urea gnojiva, kao što sam i ranije naveo da je Ameropa prije 3 tjedna kupila 3 po veličini distributera u Australiji, riječ je o dodatnih 500 000 tona gnojiva…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



citam pa opet ameuropa kupuje od nas gnoj imate na novim stranicama fertilzerworka

Točnije 20 000 tona urea gnojiva, kao što sam i ranije naveo da je Ameropa prije 3 tjedna kupila 3 po veličini distributera u Australiji, riječ je o dodatnih 500 000 tona gnojiva…….
[/quote]

Cijena gnojiva ovisi u prvom redu o cijene nafte na svjetskom tržištu i to sa odmakom od par mjeseci,

1. ako nafta bude rasla, rast će i plin kao sirovina a u konačnici i cijena umjetna gnojiva
2. ukoliko cijena nafte drastično padne (mislim da je čarobna granica 70-75$) past će i interes za proizvodnjom biodisela.
3. mislim da krivulja dionica umjetnih gnojiva i u provom redu krivulja Yare govori koliko se u efikasnom tržištu nafta-plin-umjetna gnojiva zavisne

Međutim na Zse iste varijable ne moraju imati utjecaja na formiranje cijene dionice ptkm-r-a jer istu svakako drže veliki igrači te je mogu zakucati na nejvrojatno visoke razine bez obzira na rezultate poslovanja i fundamente.

Zašto je to tako možda je genijalni investitor Kostolany objasnio pa kaže da je francuska burza premala i zbog toga država ima ili može imati silan utjecaj na burzovne cijene, što je u USA nemoguće.
Ako je francuska burza mala, sami procijenite kolika je hrvatska i kolike je utjecaj države, ne kao

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Bečka burza plina – Spot Market
Cijena plina već nekoliko dana u padu

http://www.ceghex.com/

marcello


citam pa opet ameuropa kupuje od nas gnoj imate na novim stranicama fertilzerworka

ne znam gdje vidiŠ to u najnovijem izvještaju…ali ono što u njemu piše mi se jako sviđa:

"Despite further financial turmoil, urea prices have rebounded with product
sold in Egypt at $513pt fob."

znači cijena u Egiptu se oporavila iako dionice u svijetu nisu….to je baš bikovska divergencija:)
http://www.fertilizerworks.com/html/market/Profercy.pdf

Imports: Ameropa will load 20,000t of prilled urea in
Croatia in September for the Gulf. Sabic and Qafco
will ship to the US in September but no cargoes are

New Report

Close