PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po dostupnim podacima ovogodišnji urod kukuruza biti će manji nego što se pretpostavljalo! To znači daljnje povećanje cijena žitarica, a i automatski povećanje cijene gnojiva za 2011./2012.!

http://www.agrimoney.com/news/corn-stocks-to-prove-even-tighter-than-usda-says–3491.html

…hmmm a hoće li ovi naši poljoprivrednici imat toliko keša…? [bye]
http://hr.seebiz.eu/valute-i-robe/zussb-isplata-poticaja-do-kraja-rujna-ili-prosvjedi/ar-11543/

POKRET OTPORA


nekome je DAX danas pomrsio planove pumpanja…
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
Big jel to ti "jeftino" dokupljuješ 175-179…!? [thumbsup]

Bez obzira na potop vani(iako je neopravdan) ostaje činjenica da će ove sezone biti žitarica manje, pa bilo kakve oscilacije vani u vezi poljoprivrede mogu biti samo kratkoročne, a ljudi moraju jesti, neće ljudi plaćati zlato po unci 1800 dolara, a kg pšenice 1.35 Kn……. Stoga tko kupuje hranu automatski utječe na cijenu gnojiva..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

POKRET OTPORA


Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

Odlična stvar što je PBZ jučer došao do casha sada može mirno da čeka svoju priliku……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

Odlična stvar što je PBZ jučer došao do casha sada može mirno da čeka svoju priliku……..
[/quote]

Šta ti znači ovo "mirno"-do kada je to ?Do cca 60,00 kn!?ili… [thumbsup]

POKRET OTPORA

Šta ti znači ovo "mirno"-do kada je to ?Do cca 60,00 kn!?ili… [thumbsup]

Blokiran je pad, stoga jači pad biti će popraćen jačom kupnjom……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

hehehe, vidio sam raznih loših drukova, ali ovaj je plagijat [lol]
jedan stanoviti kolega ima copyright na vezu izmedju DAXa, obveznica i Crobexa, samo je on tvrdio da zbog toga Crobex treba na 3000 i nešto, ne sjećam se [lol]

nego, ima li netko komentar na današnji američki CPI i vezu sa PTKM [yawn]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012



Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

hehehe, vidio sam raznih loših drukova, ali ovaj je plagijat [lol]
jedan stanoviti kolega ima copyright na vezu izmedju DAXa, obveznica i Crobexa, samo je on tvrdio da zbog toga Crobex treba na 3000 i nešto, ne sjećam se [lol]

nego, ima li netko komentar na današnji američki CPI i vezu sa PTKM [yawn]
[/quote]

..vidim pohlepa je i tebe stajala članarine …[thumbsup]
inače ne bi trenutne činjenice prezentirao kao druk,odnosno plagijat!
Akoliko si zaronio zaključuje se po traženju komentara ni manje ni više nego "veza" između pada PTKM i Amera [lol] ,meni se to vidi kao da tražiš"rame za plakanje"…
Više čitaj što se događa u svijetu i gdje ovo ide,ulaži u znanje (najbolja investicija!) [thumbsup]

POKRET OTPORA

Pošto se crobex uspoređuje s daxom evo smo par brzinskih usporedbi kretanja indeksa:

prosinac 2007 dax 7900 crobex 5500
ožujak 2009 cca -50% cca -80%
15. srpanj 2011 cca +90% cca +70%

sve u svemu od vrha, tj. prosinca 2007 ( u međuvremenu ga je dax gotovo dostigao, crobex ni u pola )
dax je s jučerašnjim danom pao -30%, a crobex -60%.
Stoga mi nije jasno slijepo povezivanje kretanja indexa daxa i crobexa.
Pogotovo kada znamo koliko je crobex sputan u valuacijama zabranom trgovanja dionicama INE.
Plus situacija s HTom.




Njemačka kreditni reiting AAA DAX trenutno cca -4,60%
Hrvatska -II- -II- BBB- CROBEX trenutno cca -1.52%
Vauu,nisam znao da smo tako gospodarska-ekonomska-financijska …"velesila"!? [thumbsup]

hehehe, vidio sam raznih loših drukova, ali ovaj je plagijat [lol]
jedan stanoviti kolega ima copyright na vezu izmedju DAXa, obveznica i Crobexa, samo je on tvrdio da zbog toga Crobex treba na 3000 i nešto, ne sjećam se [lol]

nego, ima li netko komentar na današnji američki CPI i vezu sa PTKM [yawn]
[/quote]

..vidim pohlepa je i tebe stajala članarine …[thumbsup]
inače ne bi trenutne činjenice prezentirao kao druk,odnosno plagijat!
Akoliko si zaronio zaključuje se po traženju komentara ni manje ni više nego "veza" između pada PTKM i Amera [lol] ,meni se to vidi kao da tražiš"rame za plakanje"…
Više čitaj što se događa u svijetu i gdje ovo ide,ulaži u znanje (najbolja investicija!) [thumbsup]
[/quote]

dečko, zelen si ti još za mene.
nemam PTKM, ali mi je zanimljiva i portfelj u HR mi je beznačajan u usporedbi sa onim stranim.
ako je tebi veza između pokazatelja inflacije i commodity dionice nešto strano, onda ti ni čitanje šta se događa u svijetu ni ulaganje u znanje ne pomaže, ako ti fale osnove.
što se i vidi, imaš nečitljive drukove ko i big boss, isti ste, on + ti -.
živio [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Pošto se crobex uspoređuje s daxom evo smo par brzinskih usporedbi kretanja indeksa:

prosinac 2007 dax 7900 crobex 5500
ožujak 2009 cca -50% cca -80%
15. srpanj 2011 cca +90% cca +70%

sve u svemu od vrha, tj. prosinca 2007 ( u međuvremenu ga je dax gotovo dostigao, crobex ni u pola )
dax je s jučerašnjim danom pao -30%, a crobex -60%.
Stoga mi nije jasno slijepo povezivanje kretanja indexa daxa i crobexa.
Pogotovo kada znamo koliko je crobex sputan u valuacijama zabranom trgovanja dionicama INE.
Plus situacija s HTom.

ako je Njemačka najjača Europska ekonomska velesila ,a Hrvatska gore si napisao 15.srpnja samo 20% posto iza nje !!!??’Zar ti to ne izgleda nelogično,ispada da je banana država po gospodarskoj moći tik uz Njemce,a mi šuplji ko "rešeto" i bez centa ,firme egzistiraju na državnim jaslama,o lopovluku da se i ne spominje….
Trenutno se "štopa "pad CROBEX-a ,nemoj mislit da sam druker na dolje,ali da se radi o privatnom kapitalu sve ok,međutim to rade mirovinci s našom lovom i itekako me zanima gdje i kada kupuju,odnosno love u mutnom…itd
pa pogledaj ovaj famozni AZ štopa pad DLKV a svi smo svjedoci istih fora na INGR-i,ali kad radiš s tuđom lovom i za ništa ne odgovaraš onda nam i ne može biti bolje [bye]

POKRET OTPORA


Pošto se crobex uspoređuje s daxom evo smo par brzinskih usporedbi kretanja indeksa:

prosinac 2007 dax 7900 crobex 5500
ožujak 2009 cca -50% cca -80%
15. srpanj 2011 cca +90% cca +70%

sve u svemu od vrha, tj. prosinca 2007 ( u međuvremenu ga je dax gotovo dostigao, crobex ni u pola )
dax je s jučerašnjim danom pao -30%, a crobex -60%.
Stoga mi nije jasno slijepo povezivanje kretanja indexa daxa i crobexa.
Pogotovo kada znamo koliko je crobex sputan u valuacijama zabranom trgovanja dionicama INE.
Plus situacija s HTom.

kakve to veze ima s ičim??
ako vjeruješ u to kupi ingru, ili bankrotirane banke u USA.ti pennystockovi su najviše pali.

kolike su zarade kompanija onda, kolike su sad i kolike će biti?
koliki je P/E crobexa koliki DAXa i kako će to izgledati u stagflaciji?
tu će do izražaja doći poznata Hrvatska konkurentnost. [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close