PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije uopće bitno gdje će cijena do kraja ljeta. Uz ovakvu nelikvidnost na ZSE pravo je čudo kada bilo koja dionica raste, a PTKM je skočila minimalno 20% prije ovog izvješća, što je, ponovno s obzirom na sveopću nelikvidnost, ravno čudu.

Po meni, najbitnije je to što je PTKM "ubrzala" poslovne rezultate godinu dana. Dobit od 80 milijuna kuna očekivala se tek u 1h 2012. godine, i to nakon liberalizacije tržišta plinom.

Ili da pokušamo ovako:

Koliku bi godišnju dobit PTKM trebala ostvarivati da njena kapitalizacija bude 1,34 milijarde kuna (2x više nego danas) ?

Bi li 160 milijuna kuna bilo dovoljno?

@lacoste
Dovoljno je ogledati kako reagira ask čim se pojavi imalo kvalitetniji nalog na bid-u-tuku kao da je -,a ne + 80 mil.kn., te stoga očekujem da će se PTKM dobro stući.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Hm,izgleda će ipak biti u pravu oni koji su nekidan prognozirali da bi PTKM uskoro mogla biti po 180 kn i manje…

… ovo sve može biti istina, samo su pogrješili iza 180 neće biti kn već € [tongue]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


@lacoste
Dovoljno je ogledati kako reagira ask čim se pojavi imalo kvalitetniji nalog na bid-u-tuku kao da je -,a ne + 80 mil.kn., te stoga očekujem da će se PTKM dobro stući.

jednom napisah pa ću još jednom, ptkm je dionica za one na duže vrijeme… da će netko zbog potrebe za parama prodat, hoće, ali to ne znaći da ptkm sa 81 mil + ne vrijedi barem nominalu…

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"

Znači kao što sam i jučer napisao,

cijena dolje polako jer danas se cijeli svijet zeleni. Kada se svijet krene crveniti koliko će PTKM potoniti ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ja nisam zazivao pad,nego samo promatram kako se ponaša ask.Što se mene osobno tiče, ja čekam početak razrješenja situacije oko nabavke plina.Što se tiče pristupanja EU-to je riješeno i sad se trebamo prestati uvlačiti svakom u guzicu.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Znači kao što sam i jučer napisao,

cijena dolje polako jer danas se cijeli svijet zeleni. Kada se svijet krene crveniti koliko će PTKM potoniti ?

Pitanje bi trebao postaviti našoj vladi,odnosno Jadranki ….naime naše ministarstvo gospodarstava raspolaže s brojkama o rastu ind.proizvodnje…i prije same uprave PTKM!?
Odnosno kad vladi treba podići rejting skoro sve državne firme rade pozitivno-i obrnuto
[thumbsup]

POKRET OTPORA


Znači kao što sam i jučer napisao,

cijena dolje polako jer danas se cijeli svijet zeleni. Kada se svijet krene crveniti koliko će PTKM potoniti ?

cijena pada jer nema likvidnosti, mali prodaju a fond menadžeri su na godišnjem.
da, cijena se "strmoglavila" sa 47 tisuća kuna prometa….klasika-cijena pada uz mali promet i cijena raste uz veliki promet—-to ti je bullish signal…..


Alfon, o čemu ti pričaš, stavio si krivi link. Sva EU tržišta osim Švicarske su dobro u zelenom. Amerika je postigla dogovor o otplati dugova!

Ali ti budi oprezan…..

…žao mi je što nisi shvatio moju poruku… [bye]
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

POKRET OTPORA



Znači kao što sam i jučer napisao,

cijena dolje polako jer danas se cijeli svijet zeleni. Kada se svijet krene crveniti koliko će PTKM potoniti ?

Pitanje bi trebao postaviti našoj vladi,odnosno Jadranki ….naime naše ministarstvo gospodarstava raspolaže s brojkama o rastu ind.proizvodnje…i prije same uprave PTKM!?
Odnosno kad vladi treba podići rejting skoro sve državne firme rade pozitivno-i obrnuto
[thumbsup]
[/quote]

jaca ima izgleda insajderske informacije…tj. Hrvatski zavod za statistiku…..no, pustimo sad to….
izgleda da tržište očekuje snižavanje kreditnog rejtinga SAD-a…to se jako osjeti na švicarskoj burzi i franku a počinje malo i na ostalim burzama…uglavnom to je glavni razlog zašto nije bio veliki skok danas nakon što je deal postignut…
i ako dođe do snižavanja (što je vrlo lako moguće) to bi trebao biti samo kratkoročni pad od 2-3% na svjetskim burzama i brzi oporavak (barem si ja to tako predočavam) a nipošto ne bi trebalo utjecati na potrošnju gnojiva……ljudi jedu i ima ih više bez obzira ima li SAD AAA ili AAa rejting….

Na šta vi trošite "papir" na ovih 5 dionica, navlakača ?

Zadnje transakcije: PTKM-R-A Prikaži sve Oznaka Cijena Količina Iznos Datum

PTKM-R-A 192,11 5 960,55 1.8.2011 15:07:48
PTKM-R-A 195,25 250 48.812,50 1.8.2011 15:05:36
PTKM-R-A 196,19 52 10.201,88 1.8.2011 15:05:36
PTKM-R-A 196,26 33 6.476,58 1.8.2011 15:05:36
[lol] [lol] [lol]

Cijela je igra bila dogovorena samo…..niže nije išlo!
A vi diskutirate o “visokoj svjetskoj politici”…………Do dionica PTKM se mora doči uz korištenje svih mogučih sredstava i to je TO!

marcello

http://www.poslovni.hr/vijesti/milosevic-interes-investitora-raste-nakon-zavrsetka-pregovora-184349.aspx

hm?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close