PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-baš me zanima tko je danas ulupao 2-3 miliona kuna na 160 [huh] ???

ako je AZ bit će veselo [thumbsup]

stvari se razvijaju prilično dobro.Ono što je najbolje uskoro će strateški partneri trebati nas a ne mi njih.
Ovakvi rezultati ne mogu proći bez odjeka.Sad je jasno zašto yara i ameropa kupuju naš djubar.
Ako i ovaj kvartal bude kao I nebo nam je granica. Niti 1000 kuna nije više nerealno.
nadam se da su danas mirovinci konačno krenuli u akciju.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


stvari se razvijaju prilično dobro.Ono što je najbolje uskoro će strateški partneri trebati nas a ne mi njih.
Ovakvi rezultati ne mogu proći bez odjeka.Sad je jasno zašto yara i ameropa kupuju naš djubar.
Ako i ovaj kvartal bude kao I nebo nam je granica. Niti 1000 kuna nije više nerealno.
nadam se da su danas mirovinci konačno krenuli u akciju.

hahahaha, čim cijena skoči 5%,odmah se javi Mika sa svojim nebulozama o tome kako cijeli svijet jedva čeka kupiti Petrokemiju i da ide na 1000 kuna.
džizus krajst!!! [bye]

“A man's got to do what a man's got to do”

Kolega kobescak, javljate se na vise tema ali kao da nista ne ulazete. Na ovoj temi samo nam treba jedan mudar vas komentar kakav ste dali nedavno na HT temi. Citiram:

"Ne treba brinuti jer je Kostelomy rekao da je pad na ogromnom prometu odlična stvar.
Zato uživajte dok traje i što dulje bude padao i na što većem prometu to bolje
"

Mislim da je Mika profesor za vas sta se tiče Petrokemije pa vam sigurno neće niti reagirati na gornji post. Lepi pozdrav!

Počnite ulagati/kupovati dionice….lako za komentare [thumbsup]

marcello


stvari se razvijaju prilično dobro.Ono što je najbolje uskoro će strateški partneri trebati nas a ne mi njih.
Ovakvi rezultati ne mogu proći bez odjeka.Sad je jasno zašto yara i ameropa kupuju naš djubar.
Ako i ovaj kvartal bude kao I nebo nam je granica. Niti 1000 kuna nije više nerealno.
nadam se da su danas mirovinci konačno krenuli u akciju.

Ruku na srce :
– jasno mi je da nakon ovako dobrog izvješća i pohvala premijerke rukovodstvu Petrokemije netko (mali , srednji, veliki,… strani ili bilo koji drugi investitori) želi kupovati dionice Ptkm-r-a

– ali mi je totalno nejasno zašto netko ovako agresivno postavlja svoje dionice na prodaju kad izgleda da sretni dani u proizvodnji i poslovanja tek dolaze, zašto baš sad 18.000 prodanih komada ptkm-r-a i čemu tolika žurba a cijena je skočila samo 4%?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Prema FIMA-i cijena je porasla za 4,58%

Ako uzmemo da je početna bila 154,39 najviša 164,89 a prosjek 160,15 onda bi zaključna cijena od 160,00 kn mogla biti trend.
Ne treba zaboraviti da je predizborna godina i da se "mućka" sve i sva, rezultati poslovanja, planovi, izgradnja mini ili maxi LNG, pripajanja, privatizacija i sl…..da ne idem u detalje.

Zašto baš sad, uvijek postoji neka računica……….ili dogovor?

marcello


– ali mi je totalno nejasno zašto netko ovako agresivno postavlja svoje dionice na prodaju kad izgleda da sretni dani u proizvodnji i poslovanja tek dolaze, zašto baš sad 18.000 prodanih komada ptkm-r-a i čemu tolika žurba a cijena je skočila samo 4%

možda sumnja u istinitost izvješća? možda zna nešto više od nas ostalih? ovakva rasprodaja na 160 kn tjera na velik oprez [undecid]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Evo jedne pretpostavke vezane uz ovaj današnji pretovar …

Je li moguće da je u tišini prikupljano za nekog većeg igrača, a sada nakon
ovakvog izvješća, dionice se prebacuju i cijena dionice se diže … [smiley]

Pozlatile mi se …

Meni pak ovakva kupnja i promijene uz uvjete nabave plina daju razloge za optimizam [smiley].

A kolege sve šta vas brine mene veseli.Uzlazna putanja pravocrtno bez obzira na nadžak babe,samo čekam da se još i stečaj spomene.PTKM je krenula iz 30 milja minusa u 30 milja plus i vidjeli ste jako lijepe naloge dogovorene kupnje i prodaje, a to znači da se neko budi iz zimskoga sna.A kad se takav medo probudi onda je jako gladan i Petrica bi ovaj put mogla povući jako jako dobro.Moje mišljenje,i moj uloženi novac.

peyo

nista strasno ovaj nerast je posljedica Ht-a po meni pravu reakciju burze ocekujem sljedeci tjedan



stvari se razvijaju prilično dobro.Ono što je najbolje uskoro će strateški partneri trebati nas a ne mi njih.
Ovakvi rezultati ne mogu proći bez odjeka.Sad je jasno zašto yara i ameropa kupuju naš djubar.
Ako i ovaj kvartal bude kao I nebo nam je granica. Niti 1000 kuna nije više nerealno.
nadam se da su danas mirovinci konačno krenuli u akciju.

hahahaha, čim cijena skoči 5%,odmah se javi Mika sa svojim nebulozama o tome kako cijeli svijet jedva čeka kupiti Petrokemiju i da ide na 1000 kuna.
džizus krajst!!! [bye]
[/quote]

Evo gospodine ja te pozivam na raspravu o vrijednosti petrokemije pa da vidimo čiji argumenti imaju kakvu težinu. Ajmo vidjeti što ekonomska matematika kaže o trenutnom poslovanju kutinskog diva.
Ja već godinama tvrdim da ptkm vrijedi preko 1000 kuna, a osnovni razlog zašto to do sada nije tako je blago rečeno neprimjeren način poslovanja zadnjih godina u Kutini. To vrijeme je mislim iza nas, a i postoje institucije koje se bave tim stvarima i istražuju gdje je otišao novac.

U ovom izvještaju po prvi put vidimo da je fizički prodaja gnojiva veća od proizvodnje. To sugerira da je potražnja strahovita i da se čiste zalihe gnojiva koje je gosn Mesarić natovario iz njemu znanih razloga. Tim tempom tvornica će rasprodati sve što proizvede i u to ne treba sumnjati. Konkurencije u Hrvatskoj praktički nema, a gnoj se traži sve više.

Dalje što govori matematika. Kada bi netko u ovom trenutku za ptkm ponudio 405 milja eura (oko 3 mlrd. kuna) uz ovakvu strukturu prihoda i rashoda i pod pretpostavkom da kupnju financira iz vlastitih sredstava stopa povrata na uložena sredstva iznosila bi nešto manje od 13%.Gledam investiciju na rok od 15 godina. Pretpostavio sam da će prihod ove godine biti oko 2,740 mlrd. kuna iako bi mogao biti i viši. Neto dobit mogla bi biti oko 160 milja kuna uz amortizaciju nešto ispod 100 milja kuna. Kumulativ neto primitaka financijskog toka novca pokazuje da u ovoj matematici ptkm vrijedi 1012 kuna po dionici.
Sve ove kalkulacije vrijede za 2011 godinu jer u 2012 godini ako cijena plina padne samo 10% pod novim dobavljačem to bi moglo biti još 127 milja kuna veća neto dobit što ciljanu vrijednost dionice diže debelo preko 1000 kuna. Dalje treba vidjeti što znači za ptkm da se pojavljuje kao dobavljač plina. Da li to znači da ćemo moći kupiti jeftinije plin i prodavati drugim tvrtkama u Hrvatskoj i zarađivati i u tom dijelu.Lako moguće.

Ima i drugih stvari koje govore u korist debele podcijenjenosti ove dionice koje bi vrlo brzo mogle cijenu lansirati jako visoko. Vjerujem da se poslovanje ove firme prati i u drugim zemljama i tu možemo očekivati svašta.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

mika [thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close