PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Više niko ne traži dlaku u jajetu…………..200 je blizu a ni 300 nije daleko.Neki dan sam vam lijepo rekao da uzmete dok ima po tim cijenama.Ponovo uzmite ljudi dok ima,uskoro će vlada blokirati trgovanje isto kao i na INI.PTKM=ZLATNI RUDNIK.
Pozdrav sa plavog Jadrana.

peyo

o cemu vi kolega generator pricate ptkm je 2007.2008 imala kumulativno ako se nevaram oko 120mil dobiti

Bravo Petrice!
Sada sve treba poduzeti da se pozitivni trend poslovanja odrzi i da ovakav FI u buducnosti ne bude iznimka nego pravilo.

I drago mi je sto nas premijerka ipak nije izlevatila kao sto smo sumnjali. 😉


Više niko ne traži dlaku u jajetu…………..200 je blizu a ni 300 nije daleko.Neki dan sam vam lijepo rekao da uzmete dok ima po tim cijenama.Ponovo uzmite ljudi dok ima,uskoro će vlada blokirati trgovanje isto kao i na INI.PTKM=ZLATNI RUDNIK.
Pozdrav sa plavog Jadrana.

… još lipare i prave čaj od lipe. dobro će im doći za stavljanje obloga kad ih glava bude boljela. lipa je dobra za smirenje.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

znači imaju fondovi love samo se čekalo službeni FI…

na 20 stranici u RDiG možete vidjeti da je upravljanje zalihama u prvom kvartalu 2010. godine rezultiralo gubitkom od 52,7 milijuna kuna pa su napravili "vrijednosno usklađivanje kratkotrajne imovine".
Ta stavka je u ovom kvartalu samo 1.8 milijuna kuna ( nemam pojma zašto i kako su usklađivali vrijednost dugotrajne imovine?)…
ali otkad je Jaguš na čelu uprave (7.5.2010) vidljivo je da se nešto napravilo…isto tako je vidljivo kako je priješnji predsjenik bio nestručan i nemaran čime je firmu oštetio za spomenuti iznos…da, kolebanja cijena sirovina je bilo, ali tako veliki gubitak iskazati, to je možda već za Uskok..
Sjetimo se HEP-a i njegove nabavke struje…
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2011-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Odlicno izvjesce, svaki ostali komentar je suvisan! Tehnicki gledano, ako probijemo 175 idemo gore prema 200…


Odlicno izvjesce, svaki ostali komentar je suvisan! Tehnicki gledano, ako probijemo 175 idemo gore prema 200…

ma pusti tehničku analizu kolega…ako se ovakvo poslovanje nastavi idemo na 300 sigurno, a ako se pokaže interes za privatizaciju na 500 kuna…sada je najvažnije zadržati takvo poslovanje..

ono što mene iznenađuje je takav rezultat u prvome kvartalu, koji je tri puta bolji od godina kada je poslovanje bilo pozitivno….evo samo usporedbe rezultata u prvih kvartala kroz godine:

2011: 39,4 milijuna
2010: -36 milijuna
2009: 3 milijuna kuna
2008: -28,7 milijuna
2007: 2 milijuna kuna

ono što i lijepo piše u izvještaju je vrijeme remonta i nedostatak plina u siječnu, i to me jako veseli:

"Zbog nedostatka plina u zimskim mjesecima u plinskom sustavu Republike Hrvatske,
Petrokemija je i dalje prisiljena izvoditi zimske remonte. Zimski zastoj u PC Proizvodnja gnojiva
u siječnju 2011. godine iskorišten je za provoñenje remonta. Predviñanja o konačnoj uspostavi
tržišta plina u Hrvatskoj tijekom 2011. godine, uključivanjem novog dobavnog pravca i
potencijalno – novih dobavljača, daju dobre osnove za optimiziranje godišnje dinamike
proizvodnje
i isporuka mineralnih gnojiva u 2012. godini."

koliko se može novaca uštedjeti ako se remont izvodi ljeti, a ne zimi? koliko ja znam, ljudi općenito idu na godišnji ljeti?? ako krenu ići na godišnji za vrijeme remonta, biti će svima bolje…

mika mi još duguje potvrdu o radu u tri smjene. Tvornica u Vukovaru (koju sam posjetio prije 4-5 mjeseci radi u tri smjene. Vlasnik je privatnik, Talijan. Tamo se radi punom parom.

ono sto me brine ptkm je otvorila danas knjigu za upis komercijalnih zapisa

Gospodo, vrijedno je spomenuti, čisto radi fer igre, i da je prema sadašnjim projekcijama planirana godišnja dobit od 5,7 milijuna kuna.

No, prava igra počinje iduće godine, kada PKTM napokon više neće ovisiti o jednom dobavljaču plina, tako da je dobro da će i ove godine rezultat biti pozitivan.

Mogućnošću biranja dobavljača plina, a i sudeći prema onome što je Jagušt učinio u prilično kratkom vremenskom roku, čini se da za poboljšanje poslovnih rezultata više nije potreban strani strateški partner, što je svakako dobra vijest.

Mislim da je najgore iza nas, te da trenutna cijena dionice u sebi ne sadrži sve pozitivno što je učinjeno do sada i pogotovo ono što nas tek očekuje.

Ova branša nije cikličkog karaktera, štoviše, kako se naslanja uz prehrambenu industriju trebala bi biti prilično sigurna i bez većih iznenađenja, a PTKM još uvijek nije poslovala stabilno dovoljno dugo vremena da bi se tu mogle raditi neke dugoročnije projekcije. Samim tim, i njezin potencijal jako je teško vrijednovati. Ali on sasvim sigurno nije ispod trenutnih cijena.


ono sto me brine ptkm je otvorila danas knjigu za upis komercijalnih zapisa

to ti se zove refinanciranje…gotovo svaka firma ima dugove…koji su manji za oko 40 milijuna kuna u odnosu na prethodno razdoblje…


Gospodo, vrijedno je spomenuti, čisto radi fer igre, i da je prema sadašnjim projekcijama planirana godišnja dobit od 5,7 milijuna kuna.

No, prava igra počinje iduće godine, kada PKTM napokon više neće ovisiti o jednom dobavljaču plina, tako da je dobro da će i ove godine rezultat biti pozitivan.

Mogućnošću biranja dobavljača plina, a i sudeći prema onome što je Jagušt učinio u prilično kratkom vremenskom roku, čini se da za poboljšanje poslovnih rezultata više nije potreban strani strateški partner, što je svakako dobra vijest.

Mislim da je najgore iza nas, te da trenutna cijena dionice u sebi ne sadrži sve pozitivno što je učinjeno do sada i pogotovo ono što nas tek očekuje.

Ova branša nije cikličkog karaktera, štoviše, kako se naslanja uz prehrambenu industriju trebala bi biti prilično sigurna i bez većih iznenađenja, a PTKM još uvijek nije poslovala stabilno dovoljno dugo vremena da bi se tu mogle raditi neke dugoročnije projekcije. Samim tim, i njezin potencijal jako je teško vrijednovati. Ali on sasvim sigurno nije ispod trenutnih cijena.

ma to za procjenu su paste-li od prošle godine [lol]

dalje u tekstu navode dobre temelje za bolji rezultat od navedenog, ako se uostalom može prognozirati cijelogodišnji financijski rezultat u ovom trenutku… [rolleyes]

-dobit od 40-ak miliona je odlična za prvi kvartal…
-od 1.4. ide skuplje gnojivo a na svjetskom tržištu je već 350$ po toni …
– [thumbsup]

New Report

Close