PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo je i da još nema službenih potvrda sa skupštine i ni kutina.hr nije spomenula skupštinu po prvi put u zadnjih par godina. Zatišje pred buru ili…

Moze li mi netko upućen reći koja je cijena plina za Petrokemiju po m3 ili MMBtu? Samo to me zanima.


Moze li mi netko upućen reći koja je cijena plina za Petrokemiju po m3 ili MMBtu? Samo to me zanima.

Plaćaju oko 2,58 kuna sa pdv-om.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ja znam da su ova tri mjeseca placali sa pdv-om 2.62 i to je preskupo ostale zemlje u okruzenju imaju za 20-25pct jeftiniji plin

Ukrainski proizvođaći su plaćali plin do 01.09.2010. po 250 USD, PTKM je tada oko 460 usd. Danas oni placaju 350 sa PDVom, a PTKM oko 510 USD.
Cijene urea PTKM trenutno je 540 USD u Kutini, a u Ukrajini u luci na obali Crnog mora je 327 USD (cijena u martu.2011.).
Koliki je gubitak PTKM po toni Urea ako znamo da prijevoz rijecnim brodom dunavom do Vukovarske luke ne kosta vise od 15 USD/toni?

kolega kagemusa prvo da vas ja nesto naucim kad vec drukate to sto ste gore iznjeli stoji zato i imamojos ove godine ugovor sa inom ali niste naveli najbitnije a to je koliko trose Ukrajinske gnojare plina za proizvodnju tone gnoja a koliko ptkm ako to neznate ja cu vam rado pomoci


Ukrainski proizvođaći su plaćali plin do 01.09.2010. po 250 USD, PTKM je tada oko 460 usd. Danas oni placaju 350 sa PDVom, a PTKM oko 510 USD.
Cijene urea PTKM trenutno je 540 USD u Kutini, a u Ukrajini u luci na obali Crnog mora je 327 USD (cijena u martu.2011.).
Koliki je gubitak PTKM po toni Urea ako znamo da prijevoz rijecnim brodom dunavom do Vukovarske luke ne kosta vise od 15 USD/toni?

trebaš si uračunati i PDV sigurno…jer ona izvozna cijena u Ukrajini ne sadrži PDV, moja pretpostavka.
PTKM je daleko efikasnije po potrošnji plina od ruskih ili ukrajinskih tvornica…

Vaš link

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA


kolega kagemusa prvo da vas ja nesto naucim ……….ali niste naveli najbitnije a to je koliko trose Ukrajinske gnojare plina za proizvodnju tone gnoja a koliko ptkm ako to neznate ja cu vam rado pomoci

Ukrainske recimo potroše prosječno oko 1200 m3 plina za 1 tonu NH3, a molio bih da me naučiš koliko PTKM potroši?

@Boso
. Jeste , piše da jeste uključen njihov PDV.

prosle godine je proizvedeno 1.25miluna tona gnoja a potroseno je oko 650 mil3 plinA


prosle godine je proizvedeno 1.25miluna tona gnoja a potroseno je oko 650 mil3 plinA

Nema govora, stručan odgovor.
U ta tvoja 1.25 "miluna" spadaju i fosfati i kalijevi spojevi koje PTKM ne proizvodi nego uvozi i potom mješa u Kutini, tako da se ne moze nista pametno zaključiti iz tvoje konstatacije.



kolega kagemusa prvo da vas ja nesto naucim ……….ali niste naveli najbitnije a to je koliko trose Ukrajinske gnojare plina za proizvodnju tone gnoja a koliko ptkm ako to neznate ja cu vam rado pomoci

Ukrainske recimo potroše prosječno oko 1200 m3 plina za 1 tonu NH3, a molio bih da me naučiš koliko PTKM potroši?

@Boso
. Jeste , piše da jeste uključen njihov PDV.
[/quote]
U grubo rečeno ukrajincima bi da rade u kutini trebalo 1,5 mlrd kubika plina za isti nivo proizvodnje.
Hitno moraju u kutinu u školu da vide kako smanjiti potrošnju plina. No sve to nije niti bitno jer mi prodamosve što proizvedemo, a plaćamo najskuplji plin u evropi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close