PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad neće baš nitko, evo uzeo sam ja.

Uspio sam osloboditi nešto sredstava i vratio se danas.
Neki dan sam povjerovao da će biti raketica i bio malo razočaran što nisam unutra,
ali na moju sreću malo ste me pričekali. [thumbsup]

OVAJ DIO JE ONO ČEMU IDEMO:
"svaka u nominalnom iznosu od 270,00 kuna."
A ja osobno mislim da je i 400 malo.

kapital koji firma danas ima je jednak 656 milijuna plus 36 milijuna a to daje 692 milijuna kuna

kad ce se spojiti br 1 i 2 i 11 u vlasnickoj strukturi firme u AUDIO kad ta agencija za upravljanje drzavnom imovinom pocinje sa radom kad ce to biti vidljivo u SKDD-u

dva su razloga zašto fondovi ne kupuju:
1. možda čekaju službeno izvješće…danas više nikome nitko ne vjeruje, a posebno ne političarima
2. ostali su praznih gaća-nemaju keša-bitka za Inu je bila skupa

trećeg razloga nema.

Moguce da cekaju sluzbeno izvjesce al u tom slucaju su pusiona jer kad izvjesce dodje vec je vecina zarade prosla.

S druge strane, fondovi su dosta slabo izlozeni dionicama, vecinom drze novce u obveznicama tako da tu vjerojatno ima jos dosta prostora, unatoc kupovanju Ine po 2800. Mogli bi i smanjiti svoj udio u HT-u, koji cini tipa 30-40% ukupne kolicine dionica u njihovim portfeljima.


Moguce da cekaju sluzbeno izvjesce al u tom slucaju su pusiona jer kad izvjesce dodje vec je vecina zarade prosla.

slab druk…ne bi se složio.. [wink]



Moguce da cekaju sluzbeno izvjesce al u tom slucaju su pusiona jer kad izvjesce dodje vec je vecina zarade prosla.

slab druk…ne bi se složio.. [wink]
[/quote]

Ma nije druk nego insajderska ekipa pocne kupovati par dana prije sluzbene objave. Dok izvjesce napokon dodje, ono odradi mozda 10% vala zarade koji je krenuo tjedan dana prije.


dva su razloga zašto fondovi ne kupuju:
1. možda čekaju službeno izvješće…danas više nikome nitko ne vjeruje, a posebno ne političarima
2. ostali su praznih gaća-nemaju keša-bitka za Inu je bila skupa

trećeg razloga nema.

“imamo dug koji je značajan i velik, no sve smo uložili u Hrvatskoj i za kompletan novac se zna gdje je otišao: 100 milijuna eura u projekte na splitskom području, 150 milijuna u PIK Vrbovec, 200 milijuna u Belje… Uspjeh Agrokora mnogi ne razumiju’, požalio se Todorić.

Po njegovoj procjeni država ne bi trebala prodavati tvrtke od strateškog interesa, no one se moraju bolje organizirati, kontrolirati i unaprijediti. Moguće je, kaže, i značajno povećati izvoz, prije svega preko aktiviranja plodne zemlje, od koje se čak dvije trećine danas ne obrađuje.”

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/123354/Moja-vrata-za-Rohatinkog-su-uvijek-otvorena.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

"Goran 8"
Iz ovoga je jasno da toda nije kandidat za kupnju petrice bar sam ja tako skužio.
država ima druge planove a on nije u njima?

tako je on nije taj jer on kupuje po kunu a zao mu je kaj ju nisu prije poceli unistavati sa obzirom da je sad trnutno situacija bitno drugcija ocito da on nema namjeru placati za nju fer cijenu sa obzirom na mercator nema ni cime,ono sto je dobro to je da imamo napokon plus u kvartalu koji je i tradicionalno los,imamo povecanje cijene gnoja imao cak i rasprodano sve sto proizvedemo a ono sto je najbitnije drzava je duzna kao pa skoro grcka.

Što li će biti od dobrih vijesti sa skupšine …? [pray]

Evo što kaže g. Bakić na svom blogu:
( nadam se da nitko nema ništa protiv )

Poštovani, ima dosta dobrih vijesti. Predsjednik uprave je dao dobra očekivanja za godinu, i uzevši u obzir ‘teške okolnosti’. Kaže da se i pričalo o dokapitalizaciji s ‘EBRD i još dva strateška investitora’. Po mom sudu sad to više neće biti potrebno jer sa zaokretom u poslovanju kapital neće biti ugrožen.

Ima zanimljivih stvari oko efikasnosti. Kaže PU da je naša tehnologija konverzije plina u amonijak oko 8-10% manja od najefikasnijih tvornica današnjice, a ako 30% bolja od tehnologije ‘istočno od nas’. I da je to dovoljno, s obzirom na logističku prednost (geografska zona) za konkurentnu prednost. Da je tvornica u dobrom stanju, te da su čak moguće i daljnje uštede.

Uglavnom, jako pozitivan dojam.

Zanimljivo je da su za moj protuprijedlog za drugog revizora glasali praktički svi (mirovinci i ostali) osim države, čija se predstavnica pravdala da nema nikakvu samostalnost, nego mora po naputcima. Da ne govorim sada kome sam slao obrazloženje od njenih nadređenih. Uglavnom, nemar. A nismo htjeli opstruirati skupštinu tako da ne izaberemo reivzora uopće, nego ćemo to kasnije na neki novi dnevni red.

New Report

Close