PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo još na stranicama ptkm
15.04.2011.

Očitovanje o novinskim natpisima na zahtjev Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga – Klasa: 451-04/11-15/13

Petrokemija d.d. Kutina potvrđuje izjave objavljene u vezi s posjetom premijerke Jadranke Kosor Petrokemiji d.d. dana 12.04.2011. godine, da je u prvom tromjesečju 2011. godine Petrokemija d.d. ostvarila pozitivan pomak u prodaji mineralnih gnojiva, u odnosu na isto razdoblje prethodne godine te Uprava društva, na bazi izvršenih preliminarnih internih obračuna za prva dva mjeseca, procjenjuje ostvarenje dobiti na razini prvog tromjesečja 2011.g..

Izrada službenih tromjesečnih financijskih izvještaja je u tijeku i biti će, zajedno sa svim propisanim informacijama i komentarima Uprave javno objavljena na Internet stranicama Zagrebačke burze, HANFA-e i Petrokemije d.d. te u obliku obavijesti na stranicama HINA-e, u rokovima propisanim Zakonom o tržištu kapitala, odlukama HANFA-e i pravilima Zagrebačke burze te sukladno objavljenom kalendaru objave financijskih izvješća, u petak 29.04.2011. godine.


Nevjerojatno slaba reakcija na vijest koju su svi cekali godinama. Valjda treba porasti na 300 pa da se fondovi odluce kupovati, slicno kako im je INA na 3k postala best buy a na 1700 bila zadnje smece.

Ovo si dobro detektirao makar po meni preblago. Ovo je vječiti problem hrvatske gluposti. Onih koji su uzimali iz Kutine više nema i sad se pokazuje kako je to moralo uvijek biti. E sad, elementarna matematika govori da uz ovakvu dobit ptkm mora vrijediti minimalno 600 kuna i fondovi koji su je kupovali i preko 200 kuna sada smatraju da ovo ne treba kupovati. Nevjerovatno je da koordiniranom akcijom nisu preuzeli već preko 25% dionica i bili spremni za privatizaciju koja se ovdje mora dogoditi. Sad da netko i ponudi i premiju od 100% na burzovnu cijenu to bi bilo oko 300 pišljivih kuna.
Čudna je i država koja preko Kapitalnog fonda može dići burzovnu cijenu i tako štititi svoje vlasništvo u trenutku privatizacije. Da li je itko iz Kapitalnog fonda ikada bio u Kutini i probao saznati koliko zapravo vrijedi jedan od najbolji proizvođača gnojiva na svijetu??
Puno je tu pitanja koja zapravo pokazuju svu glupost i nemoć ove države da se pobrine sama za sebe.
Proći će puno vremena dok Hrvati dođu pameti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ma sad sam totalno u banani,ali vidim kuda sve ovo vodi.Gledajte,vidjeli smo šta je bilo sa Inom,a sutra će doći ponovno jedan Mađar,rus,amerikanac………..i ponudit 500 kuna za dionicu PTKM jer oni znaju koliko ona vrijedi, za razlIku od nas.Sve kemijske industrije na čelu sa Inom,PTKM….su veliki zagađivači,i koliko se god mi trudili smanjiti zagađenje u dozvoljene granice,svi ti stranci,ne žele zagaditi svoju zemlju-lakše im je i jeftinije kupiti jednu jaku tvornicu umjetnih gnojiva i vuk sit ,a koza cijela.I još nešta,ljudi su me ispljuvali kad sam pisao da Mađar, oli ti MOL želi plinsku industriju za sebe,i želi napraviti jednu veliku INA grupu,gdje se stalno spominje PTKM.Govorim ne iz fotelje ,nego sa lica mjesta.To nigdje ne piše na internetu,to su govorkanja već 2 godine.Ima logike jer ako uzme plin,uzima i najvećeg potrošača.Znam da će opet biti pljuvanja,ali nemojte zaboraviti ovo šta sam napisao.Do kraja godine se sve firme kćeri vraćaju pod maticu Inu,a da li će PTKM biti dio toga ……….ili će voziti samostalno pod okriljem MOLA………..PTKM JE JEDAN OD ZLATNIH RUDNIKA,SAMO ŠTA MI TO NE VIDIMO DOK NAM NEKO NE OTVORI OČI.

peyo

kad nam trezorski zapisi stizu na naplatu

Danas sam vidio nešto što sam mislio da se neće nikad dogoditi.Prije poljoprivredne emisije išla je reklama za gnojivo iz Kutine. Izgleda da su definitivno došli neki novi vjetrovi u firmu.
U samoj emisiji govorio je čovjek iz IPK Čepin, a iza njega su bile hrpe paleta na kojima je bio mislim NPK. Bez Petrokemije nema poljoprivrede, a bez poljoprivrede nema nas.
Još da to shvate mirovinski fondovi ili neki drugi veći investitori.
Adris ima casha pa šta bi im falilo da kupe 10% dionica petrokemije koje će uskoro vrijediti 40-50 milja eura.

živjeli

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

U pravu si mika,ali ako to fondovi shvate prije malih ulagača,pokupit će sve vrhnje,a mali će ostati kratkih rukava i možda dobiti koji gutljaj sirutke.PTKM je druga INA,i pitanje je vremena kad će se to odraziti na cijenu dionice.Ponavljam-PTKM je dionica koja nije imala priliku pokazati svoju pravu cijenu,ili ako su sve naše dionice napumpane prije velikog potopa,da se upola smanji petrica je još uvijek 5 puta niža.Po meni PTKM vrijedi 1000 kuna,ali to je moje razmišljanje i ja ju kupujem stalno koliko god mi portfelj dozvoli.Ali čvrsto vjerujem u njezin rast i svoju zaradu.Pozdrav domovini i generalima-POZDRAV.

peyo


Danas sam vidio nešto što sam mislio da se neće nikad dogoditi.Prije poljoprivredne emisije išla je reklama za gnojivo iz Kutine. Izgleda da su definitivno došli neki novi vjetrovi u firmu.
U samoj emisiji govorio je čovjek iz IPK Čepin, a iza njega su bile hrpe paleta na kojima je bio mislim NPK. Bez Petrokemije nema poljoprivrede, a bez poljoprivrede nema nas.
Još da to shvate mirovinski fondovi ili neki drugi veći investitori.
Adris ima casha pa šta bi im falilo da kupe 10% dionica petrokemije koje će uskoro vrijediti 40-50 milja eura.

živjeli

Da, i ja sam primjetio njihove reklame, skoro ko da im je stalo da firma ekculi uspije. Definitivno promjena u odnosu na stil socijalistickog upravljanja koji se tamo njegovao zadnjih 20 godina.


U pravu si mika,ali ako to fondovi shvate prije malih ulagača,pokupit će sve vrhnje,a mali će ostati kratkih rukava i možda dobiti koji gutljaj sirutke.PTKM je druga INA,i pitanje je vremena kad će se to odraziti na cijenu dionice.Ponavljam-PTKM je dionica koja nije imala priliku pokazati svoju pravu cijenu,ili ako su sve naše dionice napumpane prije velikog potopa,da se upola smanji petrica je još uvijek 5 puta niža.Po meni PTKM vrijedi 1000 kuna,ali to je moje razmišljanje i ja ju kupujem stalno koliko god mi portfelj dozvoli.Ali čvrsto vjerujem u njezin rast i svoju zaradu.Pozdrav domovini i generalima-POZDRAV.

Na žalost prijatelju mali ne kupuju nego mali samo prodaju zadnjih mjeseci. Mali čovjek u Hrvatskoj se bori za opstanak i ne može kupovati nego samo prodavati. Bilo bi fer od velikih (mirovinci) da po poštenoj cijeni (bar 300 kuna) kupe od malih ljudi dionice i tako dođu do 25% paketa dionica.
Taj paket uskoro bi mogli prodati i po 1000 kuna kolika je vrijednost tvornice u ovom trenutku, a i mali čovjek bi bar nešto imao od prodaje dionice. Ovako kad se prodaje po 150 kuna to je jedna od većih tuga ove države.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Dokupiti i čekati,izviješće je 29.04.ako sam dobro skužio.Pa to je za par dana.

peyo

Sa 140 komada je skinuo sve do sada,bravo majstore.

peyo

peca se, peca… [tongue]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Temeljni kapital Petrokemije, d.d. iznosi 902.101.590,00 kuna.

Temeljni kapital dijeli se na 3.341.117 nematerijaliziranih redovitih dionica koje glase na ime, svaka u nominalnom iznosu od 270,00 kuna.

Prilikom odlučivanja na Glavnoj skupštini svaka dionica daje pravo na jedan glas.

Temeljno je i neotuđivo pravo dioničara da sudjeluje u radu Glavne skupštine. To pravo dioničari ostvaruju na način da namjeru svojega sudjelovanja u radu Glavne skupštine prijave drušvu u pisanom obliku najkasnije sedam dana prije održavanja Glavne skupštine.
Trenutno stanje na zagrebačkoj burzi : http://www.zse.hr

10 najvećih dioničara na dan 13.04.2011.:

r.br.
Vlasnik računa
Stanje
%

1.
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA
869.396
26,02

2.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
782.346
23,42

3.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE D.O.O.-ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND
184.883
5,53

4.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE-OBVEZNI MIROVINSKI FOND

160.549
4,81

5.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND

113.595

3,40

6.
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D.

95.273
2,85

7.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.

88.277

2,64

8.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 58.854
1,76

9.
PBZ D.D.

50.505
1,51

10.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANKA D.D.
40.372

1,21

Ukupno :

73,15

OVAJ DIO JE ONO ČEMU IDEMO:
"svaka u nominalnom iznosu od 270,00 kuna."
A ja osobno mislim da je i 400 malo.

peyo

New Report

Close