PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Novi cjenik od 01.04.2011.
http://www.petrokemija.hr/Portals/0/Cjenici/Cjenik01042011.pdf

Koliko vidim korekcije su sljedeće:

UREA +5%
KAN +12%
UAN +12%
NPK 15-15-15 4%

Znači li to da je Vlada popustila uzde pa će petrica i na domaćem tržištu poslovati po tržišnim principima?

izgleda da cijene (gnojiva) počinju plivati tržišno…
iako ni kolega lebowski nije siguran u vezi cijena, mislim da su cijene bile sigurno štopane…
"Petrokemija je pak cijene mineralnih gnojiva zadnji put povisila 1. srpnja 2008. godine, nastavio je Mesarić, iako to povećanje cijena nije ni približno pokrivalo nenormalno povećanje cijena ulaznih sirovina za proizvodnju gnojiva.

– U 2009. godini Petrokemija je na vrijedeći cjenik odobravala akcijske popuste koji su iznosili za dušična gnojiva 10 posto, a za NPK gnojiva 15 posto. Od 1. ožujka 2010. zbog povećanja cijene plina, a i ponovnog rasta cijena drugih sirovina, popusti za dušična gnojiva su ukinuti, a za NPK gnojiva su smanjeni na 7 posto – dodao je Mesarić."
http://www.vecernji.hr/biznis/gusi-li-se-petrokemiju-kako-bi-se-privatizirala-1-kunu-clanak-121598

sada sam mišljenja da se zbog EU i poglavlja mislim 8 ili 6 (tržišno natjecanje) takve radnje (štopanje cijena) nisu dozvoljene…

da li će prvi kvartal biti pozitivan…ne znam, nisam siguran..u 1. mjesecu uvijek imaju remont, manja je provizvodnja….vidjet ćemo….

Tondach u Mađarskoj plin plaća 25 posto manje nego u Hrvatskoj
http://www.poslovni.hr/vijesti/tondach-u-madarskoj-plin-placa-25-posto-manje-nego-u-hrvatskoj-176455.aspx

ali to će sve prestati kada dođe LNG terminal plutajući na KRK-u

stara-friška vijest:
Ina, HEP i Plinacro u samostalne pregovore za LNG!?
http://www.seebiz.eu/si/podjetja/energetika/ina,-hep-i-plinacro-u-samostalne-pregovore-za-lng!%3F,70606.html


Novi cjenik od 01.04.2011.
http://www.petrokemija.hr/Portals/0/Cjenici/Cjenik01042011.pdf

Koliko vidim korekcije su sljedeće:

UREA +5%
KAN +12%
UAN +12%
NPK 15-15-15 4%

Znači li to da je Vlada popustila uzde pa će petrica i na domaćem tržištu poslovati po tržišnim principima?

Prvi puta da su i cijene izvoza iste kao i cijene u RH……. [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ovo je jedna od najstabilnijih dionica na ZSE na koju FI generalno ne igraju važniju ulogu u zadnjih 2 godine.
Bez obzira na FI dionica je cca 40-50% od ATH.

Pogledajte koliko su pali građevinari, brodari i ostale hit dionice iz 2006 i 2007 g.

Ptkm-r-a je super dionica i tu se investitori osjećaju dosta sigurno i više ne strepe na rezultate FI.
Hoće li se povjest rasta dionice pred FI ponoviti i dionica jurnuti u visine ostaje da vidimo.


Ovo je jedna od najnestabilnijih bilanci na zse, koju fi kvare zadnje dvije godine.
Bez obzira na FI, dionica vjerojatno više nikada neće dosegnuti ATH

Pogledajte koliko su rasli građevinari, brodari i ostale hit dionice u 2006 i 2007 god.

Ptkm je lošpa dionica i u njoj se osjećaju sigurno samo oni koji lažu sami sebe jer su zaglavili unutra pa ne žele vidjeti stvari kakve jesu.

Hoće li se ponoviti pad iz 2009 i dionica kliznuti u ponor, ostaje da vidimo [bye] [bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Kupnja buja a prodaja se povukla na sigurne razine tamo negdje oko 170 kuna, još ako znamo da bi ova godina trebala biti pozitivna tada mi se i tih 170 ne čini baš sigurnim utočištem.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

T 1000 i upitnik9……ne razumijem šta ste htjeli reči……? [smiley]

Nešto raste….nešto buja….nešto raste………

marcello

T1000 da li si ti došao na forum po partijskom zadatkdu……? Ili……ste vas dvojica jedan…….

marcello


T 1000 i upitnik9……ne razumijem šta ste htjeli reči……? [smiley]

Nešto raste….nešto buja….nešto raste………

… pa prošle godine bilo je puno poplava, boje se da ove godine ne popuste nasipi, a što napraviti kad dođe tsunami ???

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


T1000 da li si ti došao na forum po partijskom zadatkdu……? Ili……ste vas dvojica jedan…….

Ne, ja sam došao iz budućnosti da ulovim jednog navlakača koji je nestao. A usput sam svratio do vas da vas upozorim na veliki pad cijene, jer sam prilikom putovanja, malo virnuo u povijesne podatke, a oni kažu da neće biti ništa lijepoga na ovoj dionici.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Ovo je jedna od najnestabilnijih bilanci na zse, koju fi kvare zadnje dvije godine.
Bez obzira na FI, dionica vjerojatno više nikada neće dosegnuti ATH

Pogledajte koliko su rasli građevinari, brodari i ostale hit dionice u 2006 i 2007 god.

Ptkm je lošpa dionica i u njoj se osjećaju sigurno samo oni koji lažu sami sebe jer su zaglavili unutra pa ne žele vidjeti stvari kakve jesu.

Hoće li se ponoviti pad iz 2009 i dionica kliznuti u ponor, ostaje da vidimo [bye] [bye]

Ne dijelim vaše mišljenje ali volim ćuti i drugačija razmišljanja. Da bi uvažio sugovornikovo mišljenje trebaju mi argumenti druge strane. Ako vam nije problem da li bi mogli (argumentirano) obrazložiti na čemu se zasniva vaša tvrdnja?


T 1000 i upitnik9……ne razumijem šta ste htjeli reči……? [smiley]

Nešto raste….nešto buja….nešto raste………


Pa to da je očito kako je akumulacija na djelu, veliki kupuju a mali prodaju, stavi se nalog od par stotina komada na ask i čim taj kupi odmah se stavlja drugi i tako već pet-šest dana a onda znamo šta slijedi čišćenje aska i proboj 180 kuna.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Nema šanse…..PTKM ide prema INA-i……….Istina je da mali prodaju [wink]

marcello

New Report

Close