PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedna prvotravanjska:
– Nepoznati kupac preko off-shore kompanija počeo ubrzano kupovati dionice PTKM, predpostavlja se da je razlog pariranje Vladi RH kada odluči pripojiti Petrokemiju INA-i i dobiti večinski udio.

Ovo nije prvotravanjska:
Vjesnik danas.
Gospodarstvu uskoro niže cijene plinaSmanjivanjem dobavne cijene i drugih ulaznih troškova s Ininom tvrtkom Prirodni plin, kao jedinim dobavljačem u Hrvatskoj, želi se dogovoriti povoljnija cijena za poduzetnike kako bi im se smanjili problemi zbog skupog plina
Željko BUKŠA
…..Tvrtke u Hrvatskoj plaćaju od 20 do 30 posto skuplji plin nego u okruženju i zemljama EU-a…..
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=25480D55-1F43-4A72-9B11-516FF1B33CFB

marcello

Ovo je jedna od najstabilnijih dionica na ZSE na koju FI generalno ne igraju važniju ulogu u zadnjih 2 godine.
Bez obzira na FI dionica je cca 40-50% od ATH.

Pogledajte koliko su pali građevinari, brodari i ostale hit dionice iz 2006 i 2007 g.

Ptkm-r-a je super dionica i tu se investitori osjećaju dosta sigurno i više ne strepe na rezultate FI.
Hoće li se povjest rasta dionice pred FI ponoviti i dionica jurnuti u visine ostaje da vidimo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Kupnja je veća u odnosu na prodaju gotovo 10 : 1…..barem kolko ja vidim na svojoj gledalici. [undecid] Ovi nalozi kupnje po 1.000 kom. ne izgledaju kao prvotravanjska šala.

Ja ne znam gdje ti gledaš ali ja vidim u 13:13 da je na kupnji 3059 a na prodaji 8539 dionica…
Možda je ipak 1.april 🙂

Kupnje: Cijena Količina
146,10 30
145,15 106
144,61 150
144,60 300
144,55 140
144,20 70
144,00 237
143,08 150
143,07 12
143,04 11

Prodaje: Količina Cijena
70 151,80
89 151,94
100 151,95
20 152,52
20 152,90
7 152,96
70 152,97
88 153,00
60 153,85

Ja trenutno vidim ovo, ti možda zbrajaš i one tisuće komada koji kupuju po 1-2 kn?

marcello

Novi cjenik od 01.04.2011.
http://www.petrokemija.hr/Portals/0/Cjenici/Cjenik01042011.pdf

Koliko vidim korekcije su sljedeće:

UREA +5%
KAN +12%
UAN +12%
NPK 15-15-15 4%

Znači li to da je Vlada popustila uzde pa će petrica i na domaćem tržištu poslovati po tržišnim principima?

Nitko ne komentira poskupljenje gnojiva od cca. 20% u prvom kvartalu?

Očekujete katastrofa izvješće… ? [rolleyes]

Mnogi bi se mogli iznenaditi pa onda po asku brzo… Samo, ask je razasut tako da kad bi poslovanje krenulo bitno nabolje, kad objave izvješće, za 100.000 kn ode u +15% [proud]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Hehehe

Odgovorio si mi i prije nego sto sam napisao!


Novi cjenik od 01.04.2011.
http://www.petrokemija.hr/Portals/0/Cjenici/Cjenik01042011.pdf

Koliko vidim korekcije su sljedeće:

UREA +5%
KAN +12%
UAN +12%
NPK 15-15-15 4%

Znači li to da je Vlada popustila uzde pa će petrica i na domaćem tržištu poslovati po tržišnim principima?


[lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Znači li to da je Vlada popustila uzde pa će petrica i na domaćem tržištu poslovati po tržišnim principima?

Ako misliš na poskupljenja, PTKM poskupljuje gnojivo već nekoliko godina. Odnosno, Vlada RH ne priječi PTKM da povisuje cijene gnojiva zadnjih par godina. Čini mi se da je Pankretić zadnji ministar koji je to priječio, ali nisam siguran.

Problem je u tome što PTKM svoju robu prodaje po tržišnim uvjetima, odnosno ne smije biti skuplja od konkurencije, a svoju osnovnu sirovinu, a to je plin, ne dobiva po tržišnim uvjetima. PTKM još uvijek ne može promijeniti dobavljača plina, ali nadam se da će se to pomijeniti od iduće godine. Tek tada će PTKM moći doista poslovati po tržišnim osnovama. Ali to ne znači da će poslovati tržišno, i to zbog toga što je država vlasnik.

Sreća je kod PTKM da ulažu u tehnologiju, iako jop uvijek vode firmu socijalno, a ne tržišno. I sreća, ljudi to ni ne vide previše, što je PTKM preživjela ogroman skok cijene plina u zadnjih par godina.

Ja vjerujem da će ove godine PTKM poslovati pozitivno. A to je veoma dobra vijest, jer to znači da PTKM, uz sve svoje nevolje, uključujući visoku cijenu plina, može poslovati na tržištu bez pomoći države.

Ma meni je najbitnije da nema vise gubitka u onoj mjeri… EBITDA će biti pozitivna… U to vjerujem… Pa kad se to prikaze imam osjećaj da bi mogla testirati ovaj put doista 200 kn! [proud]

Jednostavno će biti bolje od očekivanog… A kad je tako onda će cijena dionice rasti [thumbsup]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Veći prihodi 15- ak% bi trebali, uz istu proizvodnju, donijeti 70-100 mil. Dobiti [cool]

Pa da bude i sitno dobiti, 10-15 mil uvjeren sam da bi ticker PTKM-R-A bio iznad 200 kn… [rolleyes]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Ma meni je najbitnije da nema vise gubitka u onoj mjeri… EBITDA će biti pozitivna… U to vjerujem… Pa kad se to prikaze imam osjećaj da bi mogla testirati ovaj put doista 200 kn! [proud]

Jednostavno će biti bolje od očekivanog… A kad je tako onda će cijena dionice rasti [thumbsup]

ove godine mnogi očekuju plus u prvom kvartalu
zato cijena je tako visoko.
sigurno če izvješče biti super

U ovu cijenu od 145 kn je ukalkulirano sve samo nije pozitivno poslovanje…

Bus videl….!!!



Ma meni je najbitnije da nema vise gubitka u onoj mjeri… EBITDA će biti pozitivna… U to vjerujem… Pa kad se to prikaze imam osjećaj da bi mogla testirati ovaj put doista 200 kn! [proud]

Jednostavno će biti bolje od očekivanog… A kad je tako onda će cijena dionice rasti [thumbsup]

ove godine mnogi očekuju plus u prvom kvartalu
zato cijena je tako visoko.
sigurno če izvješče biti super
[/quote]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close