PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ekipa meni sve nekako vuce na Ptkm eto sljedeci mjesec Milosevic putuje u Rusiju a kazem nova tvornica kosta jako puno vjerujem vise u akvizicije jeftinije je a isplativije za toliki kapacitet plinovoda treba jako puno potrosaca.Uglavno ako bude sta neka a ako i nebude plina ima dovoljno a Ptkm je konkurentna tvornica samo da se politika makane


ovo je samo najava u hrvatskim medijima…
Diplomatski izvori uvjeravaju nas da nikakvog zahlađenja odnosa nema. Putin putuje u Ljubljanu, koja je ovom zgodom njegovo glavno odredište, gdje će »Gazprom« i slovenski »Geoplin plinovodi« potpisati ugovor o osnivanju zajedničke tvrtke za dio plinovoda Južni tok kroz Sloveniju, a predviđeno je i potpisivanje tridesetak bilateralnih sporazuma i protokola. Nakon toga bi se Putin trebao kratko zadržati u Srbiji, gdje Rusija ima velike poslovne interese, a ovom će zgodom biti potpisan ugovor o izgradnji velike tvornice umjetnog gnojiva. Putinu namjeravaju uručiti počasni doktorat beogradskog sveučilišta.
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Svijet/Putin-dolazi-u-Ljubljanu-i-Beograd-ali-zaobilazi-Zagreb

Za izgradnju kompleksne tvornice gnojiva treba od 5-7 godina, a za provjeru kvalitete gnoja treba još 10-15 godina, nadalje ako će ta tvornica kupovati ruski plin, odmah u startu će cijena gnojiva biti nekonkuretna jer biti će osuđena na ruski plin, Rusi gledaju da naplate što veću cijenu plina sjetimo se kroz INU, dok PTKM nema više takvu obvezu(prije je bila obvezna kupovati plin od INE), već sada može plin kupovati tko da povoljnije…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

pregledao jutros neke naše portale i poslovni ali o srbsko ruskoj gnojari ni riječi. e sad jel to još nije potpisano ili možda drže u tajnosti ne znam al malo je čudno da je najavljeno a još nikakve vijesti.
"big boss" ak je rusima jako bitan ovaj posao sa gnojivima vjerujem da če i cijena plina za gnojaru biti tržišna.

U Luci Vukovar pretovar roba povećan za šest puta
Objavljeno: 26.3.2011S jučerašnjim danom Luka Vukovar obavila je u ovoj godini pretovar 84.500 tona različitih roba, što predstavlja višestruki rast u odnosu na samo 15.000 tona pretovarenih tereta u istom razdoblju prošle godine.
Pretovar roba koji je najveća hrvatska luka na unutarnjim vodama imala u nepuna ovogodišnja tri mjeseca, lani je ostvarila tek krajem kolovoza. Posljednji rezultati Luci omogućuju da nako84.500
tona različitih roba pretovarila je Luka Vukovar u nepuna tri mjeseca ove godine
15.000
tona roba pretovareno je u istom razdoblju lani
Najveći dio pretovarenih roba čine umjetna gnojiva i sirovine za umjetna gnojiva, željezna roba, te ugljen

n gubitaka ostvarenih u 2009. i 2010. godini konačno počne ostvarivati dobit u operativnom poslovanju.
– Iznimno smo zadovoljnim takvim rezultatima, to više što nam oni ukazuju na rastuće trendove našega poslovanja temeljene na sada već dobro vidljivom rastu hrvatskog i gospodarstva Bosne i Hercegovine, odnosno njegovu izlasku iz recesije, kaže Tomislav Mihaljević, predsjednik Uprave Luke Vukovar.
Najveći dio roba koje su prošle kroz luku u ovoj godini čine umjetna gnojiva i sirovine za umjetna gnojiva, željezna roba, te ugljen koji su pretovareni za potrebe Petrokemije Kutina i Adriatice Dunav iz Vukovara, tvrtke Horeks iz Osijeka (željezo), Agrokora, te rudnika ugljena Lukavac iz BiH.
Luka Vukovar je, prema Mihaljevićevim riječima, među prvima osjetila recesiju krajem 2008. godine. Osjetniji povratak roba u luku zabilježen je tek u rujnu, listopadu, studenome i prosincu prošle godine, da bi njegov intenzitet bio nastavljen ove godine. Najveći pretovar Luka Vukovar ostvarila je 2006. godine, čak 915 tisuća tona. U 2009. godini on je pao na samo 123 tisuće tona, da bi prošle, 2010. godine iznosio 193 tisuće tona.
– Nadamo se da će ova godina za nas biti uspješna, premda za sada još uvijek nemamo nekih čvrsto ugovorenih velikih poslova, veli Tomislav Mihaljević.

Nikola VUKADINOVIĆ

Vaši komentari na ovaj tekst:

29.03.2011.

Izbor predsjednika i zamjenika predsjednika Nadzornog odbora

Na sjednici Nadzornog odbora održanoj 29. ožujka 2011.g. za predsjednika Nadzornog odbora Petrokemije d.d. izabran je dosadašnji predsjednik gosp. Željko Klaus, a za zamjenika predsjednika NO gosp. Mijo Šepak.

SCG: Stati na put proizvođačima lošeg đubriva

Beograd – «Inspekcijskom kontrolom oko 900 uzoraka mineralnih đubiva utvrđeno da dve trećine ne odgovara standardima kvaliteta.» kaže direktor Uprave za zaštitu bilja u Ministarstvu za poljoprivrede Miroslav Vujović. On dodaje da inspekcije pronalaze loš veštak, podnose prijave, ali se tu sve i završava, jer neko negde prinalazi rupe u zakonu i umesto hranljivih materija po njivama se prosipa kamen. Kontrole mineralnih đubriva su redovne, ali je inspekcija nemoćna, jer osim podnošenja prijava nema drugog načina da se izbori s prevarama, tvrde u Ministartvu poljoprivrede. Kažu da ne žele da vrše pritisak na sudove, ali upozoravaju da je bez ažurnog rada sudskih instanci ovom probemu nemoguće stati na put. S ovim se slažu i u udruženju paora „Klub 100 P plus“, koje je pozvalo sudove da kazne prevarante i spreče prodaju lošeg mineralnog đubriva. Paori pozivaju proizvođače da se konačno urazume i počnu da rade ozbiljno, jer vreme prevaranata ipak prolazi. – «Protiv jednog te istog proizvođača, koji je prodavao nekvalitetna mineralna đubriva, podneto je sedam krivičnih prijava, ali nadležni sudovi ni posle nekoliko meseci nisu reagovali, tako da fabrike koje su davno morale biti zatvoreni i dalje nesmetano posluju» – kaže republička ministarka poljoprivrede Ivana Dulić-Marković.

http://poljoprivreda.info/?p=vesti&od=2006-02-26&do=2006-03-04

marcello

Često se pisalo i uspoređivalo ptkm s yarom
Pisalo se o postrojenjima.
Pisalo o privatizaciji.
O nestašici dionica na asku.

Od svega toga jedino je nestalo kupaca.

Sve što imam PTKM stavio sam na ask nekih 1000 i nešto komada a na bid sam stavio 400 komada pa pa vidimo kuda će.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Sve što imam PTKM stavio sam na ask nekih 1000 i nešto komada a na bid sam stavio 400 komada pa pa vidimo kuda će.

Maknite vi bid, a ovo s askom vam je pametno.
Kako su danas u modi lažni bidovi, niste li i vi pali pod to nemoralno manipuliranje?


Često se pisalo i uspoređivalo ptkm s yarom
Pisalo se o postrojenjima.
Pisalo o privatizaciji.
O nestašici dionica na asku.

Od svega toga jedino je nestalo kupaca.

pisalo se..a možda će se pisati i kasnije…
bid je isto kao i ask šupalj i zato je moguće oštrije kretanje u jednom ili drugom smjeru, ali to je potpuno nebitno…

bitno je da traje borba za INU i da su se fondovi previše iskeširali novca za obranu Jadranke Kosor i njezine izbore….da je postojala tržišna utakmica do toga ne bi došlo, fondovi bi sada bili krcati milijardama i cijela burza bi ošla 10-20% gore a pojedine podcjenjene dionce (kao npr. ova) su mogle potegnuti i do 100% gore….kao priprema za najavu privatizacije…

mnoge stvari ostaju u području politike, tako je to na ZSE…bilo i bit će…

Kupnje: Cijena Količina
143,10 5
143,01 15
143,00 23
142,50 600
142,33 20
142,30 400
142,19 20
141,50 100
140,00 50
139,03 33
Prodaje: Količina Cijena

69 144,99
393 145,00
275 147,35
11 147,97
5 148,00
50 148,30
100


Često se pisalo i uspoređivalo ptkm s yarom
Pisalo se o postrojenjima.
Pisalo o privatizaciji.
O nestašici dionica na asku.

Od svega toga jedino je nestalo kupaca.


Nije nestalo čak ni onih koji debelo potkradaju Petrokemiju. [bye]

marcello

da malo sagledamo trenutno i realno stanje petrice. trenutno stanje: vani su cijene pale skoro 20% i ne zna se do kada če trajati korekcija te me strah i pomisliti kako se jagušt i ekipa snalaze u ovkvoj situaciji.. izgleda da če vlada donjeti odluku koja če stvoriti status quo na ini sljedeće dvije godine( otprilike ako sve bude ok za tolko smo u eu) što nije dobro jer sam stvarno očekivao da kad se riješi ina ide riješenje petrice. ove dvije stvari nisu dobre za petricu ali ide sad realno stanje. sve u životu pa i na burzi se može promjeniti u trenutku. petrica da sad ide pod bubanj nekim čudom neide ispod 500kn. ali da vas utješim ona se neće sada prodavati po minimumu nego jednog dana kada i 1xxxkn bude malo. do onda daytrejderi sretno. eto malo sam si dao oduška a o drukanju nek si misli tko god i kako god hoće. pozdrav

New Report

Close