PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zadnji kvartal 2009. je bio gubitak od 115 milijuna kuna…a sada imamo samo 10 milijuna kuna gubitka…po tome gubitak je smanje u odnosu na isto razdoblje lani 10 puta…ili 1000%

neto novčani tok je pozitivan za 13,7 milijuna kuna u zadnjem kvartalu 2010.g.

ovaj put nije tako crno…ja uletio…

Boso "novčani tok"
uzeli nakon dugo godina dugoročni kredit. dali zna netko kad izlazi izvješče u fini.
pozdrav


Boso "novčani tok"
uzeli nakon dugo godina dugoročni kredit. dali zna netko kad izlazi izvješče u fini.
pozdrav

iz čistog regovnog poslovanja imaju pozitivan novčani tok od čak 24 milijuna kuna…(ako oduzmemo odljev za financijske rashode)…
poslovni prihodi i rashodi su isti, znači kod redovnog poslovanja smo na pozitivnoj nuli…i ako tome dodaš amortizaciju od 23 milijuna kuna….imaš pozitivni novčani tok od 24 milijuna kuna…
možemo o tome raspravljati, ali mislim da nema smisla…činjenica je da su poslovni prihodi bili jednaki poslovnim rashodima i da ti se amortizacija oduzima od rezultata, tj, ona povećava rashode….bez amortizacije dobiti bi ti bila 12 milijuna kuna…a ti sad uzmi to kako god hoćeš.

Iako je i Q4 bio negativan, a nadao sam se bar blagom plusu, sve u svemu mogu reci da sam zadovoljan financijskim izvjescem. Pogotovo sam zadovoljan kako je Q4 zavrsio u odnosu na hladni tus u Q3 i kad se Q4/2010 usporedi s istim razdobljem u 2009.

Iako jedan kvartal nije pokazatelj trenda, al’ nekako mi se cini da su stvari u Kutini (napokon) krenule na bolje.

pacman…kad već provociraš (a kladim se da si ti ono potukao na zatvaranju po 166 kn:)), za tvoju napomenu, u IV. kvartalu 2009.godini, imao si:

poslovni prihodi: 525.928
poslovni rashodi 632.488

a u 2010.imaš:
poslovni prihodi 752.293
poslovni rashodi 752.972

dakle, u 2009. si imao negativna rezultat iz redovnog poslovanja(prihoda) od 106.560 tisuća kuna a u zadnjem kvartalu 2010.g. imaš 679 tisuća kuna plusa…a to je velika razlika koja "zrcali" upravo i krajnji rezultat od minus 10 milijuna kuna u ovom zadnjem kvartalu u odnosu na minus 115 milijuna kuna u zadnjem kvartalu 2009.g…

e pa sad ne možeš reći da trabunjam i da lažem:), zar ne?

ovo je meni odličan preokret u poslovanju…
da ne govorim o uštedama kada bi se idući remont mogao raditi ljeti, jeftinijem plinu…mika mi je još dužan potvrdu o smjenama…..sve u svemu ovo je meni jako pozitivno i ja sam mislio da će biti još gore…

Ma kakvo crno dobro izviješće?! Jel ti znaš šta znači dobro izviješće? Pa petrokemija će ovim tempom postat profitabilna dvjetisućepetstote! Izviješće je žali Bože uloženih novaca, pa samo u zadnjih 6-7 godina su nakrmačili duga ni manje ni više nego 400 milijuna kuna! I onda je gubitak od "samo" 130 milijuna ove godine super???!!! Sačuvaj Bože.

I kakav krvav prepolovljen gubitak? To je samo povećanje ukupnog gubitka. Pa ovo zvuči kao najotrcanija frazetina naših političara tipa: popravili smo se u odnosu na 2009, više ne pada bdp za 5 posto već samo za 2,5 posto, to je, znate, prepolovljen gubitak!

Da nema velikih investitora i da se ne radi o strateški važnoj firmi dionica bi prema izviješćima već vrijedila 50-60 kuna.

never surrender


ovaj put nije tako crno…ja uletio…

Je, ovdje imaš pravo, nije sve tako crno…još je crnje.

never surrender

Boso ako je i ispalo kao provokacij(a vjeruj mi nije bila namjerna i ovo što si napisao sve stoji. moj odgovor je više bio konstatacija o dugoročnom dugu kojeg dugo nije bilo a i inače novčani tok se može popraviti i dugoročnim dugom. a što se tiče izvješća ja sam zadovoljan s obzirom na cijelu situaciju oko petrice.
pozdrav


Ma kakvo crno dobro izviješće?! Jel ti znaš šta znači dobro izviješće? Pa petrokemija će ovim tempom postat profitabilna dvjetisućepetstote! Izviješće je žali Bože uloženih novaca, pa samo u zadnjih 6-7 godina su nakrmačili duga ni manje ni više nego 400 milijuna kuna! I onda je gubitak od "samo" 130 milijuna ove godine super???!!! Sačuvaj Bože.

I kakav krvav prepolovljen gubitak? To je samo povećanje ukupnog gubitka. Pa ovo zvuči kao najotrcanija frazetina naših političara tipa: popravili smo se u odnosu na 2009, više ne pada bdp za 5 posto već samo za 2,5 posto, to je, znate, prepolovljen gubitak!

Da nema velikih investitora i da se ne radi o strateški važnoj firmi dionica bi prema izviješćima već vrijedila 50-60 kuna.

Napokon normalan komentar, čitao sam ove komentare iznad tvoga i ne vjerujem svojim očima kad pišu kako je izvješće vro dobro i kako su zadovoljni sa -136 milija kuna gubitaka. I još su cijenu digli skoro+3%, strašno! [shocked]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Da nema velikih investitora i da se ne radi o strateški važnoj firmi dionica bi prema izviješćima već vrijedila 50-60 kuna.

Petrokemija je gubitaš, a cijena dionice sukladna je ostvarenim gubicima. Ovdje se kupuje geografski položaj, proizvod kojeg je jednostavno prodati i buduća cijena plina. Da je u stečaju, PTKM bi vrijedila 50-60 kn, iako bi prava vrijednost bila 0 kn. Međutim, tko može dopustiti stečaj PTKM? Pričekajmo da prorade interkonekcije i dobava plina od drugih nabavljača, pa neka krene tržišna utakmica. Moglo se pričati i o Ini kao neperspektivnoj tvrtci, sjetimo se samo silnih gubitaka. PTKM je zbog raznotaznih stvari monopolist. Kao Šume, kao Vode, kao HEP i kao Ina u krajnjoj liniji.
PTKM sve svoje trenutne gubitke može namiriti u dvije godine poslovanja. Zato je ovo izvješće pozitivno, jer su gubici smanjeni. Manje će trebati vremena za oporavak. PTKM je preživjela drastično poskupljenje svoje osnovne sirovine.

New Report

Close