PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se glumi nezainteresiranost
Čim jedan nedo bog lupi po asku evo ih
Kad se smiri malo odma magla
Ili još računaju…jedna od najjačih vijesti koja je uopće mogla doći i nitko da zbroji
Eto pomoći…plin im je preko 50% troška a ako samo jedna lipa jeftinijeg plina nosi 7 milja plusa koliko bi nosio plin jeftiniji recimo 30% što mi ne izgleda kao nekakvo nerealno sniženje s obzirom na novi dostavni pravac ili koliko nas je "majčica" dosad derala..

sijem žito raste grahorica

Evo na brzojavu ,,,,Putin diže cjenu plina za Eu,,,,,dobro da smo kupili Kan na vrijeme.. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Petrokemija je izgleda dobro ugovorila isporuku za 2011. Uvest će hrvatski plin iz Italije ali će cijena vjerojatno biti povoljnija od ove o kojoj se govori niže:

Gazprom povečava cijene plina za Europu.
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/gazprom-dize-cenu-gasa-za-evropu,105115.html

Da još Petrokemija može koristiti hrvatski plin za hrvatsku proizvodnju gnojiva bila bi…."prvak svijeta"! I najprofitabilniji svijetski proizvođač fertilizera.

marcello

Evo kolega u 15.43 objavito u sebiz 12.o2 ,također post za mubaraka,igh,viadukt,,,,,,kod mene dobijete točniju i brzu informaciju,normalno ako pratite poslovni forum,,,,cijena hrane prije cca 4mj na Đakovštini itd itd.Sad meni neko kaže da drukam…… [shocked] [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Evo na brzojavu ,,,,Putin diže cjenu plina za Eu,,,,,dobro da smo kupili Kan na vrijeme.. [cool]

ova informacija je irelevantna jer je PTKM još davno pret kraj 2010. godine potpisala ugovor sa prirodnim plinom…

ono što je loše je da je upravi trebalo godina i pol ili već ne znam točno koliko da samo promjeni status…pa će ući u plinski biznis iduće godine a ne ove…jer od ove je koliko sam razumio već moguće nabavljati plin preko Mađarske…

za dvije godine biti će gotov plutajući terminal (tako je najavljeno) pa će to biit dodatni razlog da cijena plina bude konkurentnija…

i još nešto ….ako raste cijena plina, raste i cijena gnojiva…:)



Cijena šećera na svjetskom tržištu je najveća u posljednjih 30 godina. Jel’ još nekome nije jasno što se događa oko hrane i svime što je povezano sa hranom. [cool]

Bit ce opet neka teorija zavjere. Soros ? Slovenci ? americke banke ? CIA ?
[/quote]

14. veljača 2011.| The New York Times
Suše, poplave i hrana

Evo jedna za kolegu Twixera. Tekst na PD. [bye] [lol]

Odnosi se na gornje šta je napisao veki:

14. veljača 2011.| The New York Times

Suše, poplave i hrana

Nalazimo se usred globalne prehrambene krize – druge u posljednje tri godine. Cijene hrane u svijetu u siječnju su dosegle vrhunac zbog golemog porasta cijene žita, kukuruza, šećera i nafte……."

http://www.poslovni.hr/vijesti/suse-poplave-i-hrana-171917.aspx

marcello

Danas izlazi izvješće za 2010

10 milja kuna gubitka u 4. kvartalu…samo 10 milijuna kuna…to je meni nažalost jako pozitivna vijest.
136.1 milijuna gubitak u 2010.godini…za prvih 9 mjeseci imali smo 126 milja kubitka, 3. kvartal je bio 79 milijuna gubitka a ovaj 4. 10 milijuna kuna gubitka

očekivao sam mnogo lošiji rezultat

Prepolovljen gubitak …
2009. -267.634
2010. -136.106

smanjuje se minus.......

stiglo super izvješće petrokemije!!

Da sam broker davno bih se ubio. Ili bi me ubili. Whatever.

i prihod u 4Q je najjači u zadnjim godinama…cca. 750.000Mkn

New Report

Close