PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PREPORUKE

Sarasin: Kupujte hranu, Kinezi su gladni!

Autor/izvor: SEEbiz
LONDON – Kineske potražnje, vrijeme i politički rizici će dovesti do vrlo nestabilne godine za cijene mekih roba, tvrde analitičari švicarske banke Sarasin.
"Globalne cijene poljoprivrednih roba opet rastu. To dovodi do više hrane cijene, koja je u prosincu prošle godine nadmašila razine iz 2008. prema podacima Ujedinjenih naroda", pišu analitičari Sarasina.

"Ne očekujemo da se situacija ublažiti bilo prije, jer će i dalje trajati vrlo restriktivni uvjeti na poljoprivrednom tržištu," napisali su.

Kineska potražnja bit će osnova za rast tržišta jer zbog učinka bogatstva Kina ima potrebu za nagli rast uvoza, predviđaju u Sarasinu.

"Kineska potrošnja trebala bi ostati snažna u narednim mjesecima i podizati potražnju i za proteinima. To je također vidljivo iz rasta obujma kineskog poljoprivrednog uvoza. Progresivna industrijalizacija i urbanizacija i dalje smanjuju dostupnost obradivih površina. Kina će dakle, naći sve teže domaću proizvodnju", kažu analitičari."
Budući da je radno-intenzivnim uzgojem povrća i voća za izvozno tržište isplativije za kineske farmere od uzgoja zemljišta za intenzivne žitarice i uljarice, uvozna ovisnost ovog potonjeg je u porastu."

Loš prijevod ali suština je jasna……

marcello

Jednu stvar ne razumijem ljudi moji ,pa zašto mediji toliko manipuliraju sa svima nama.Ina ja stala,kud će burza……Pa kud -gore,osnovno pravilo -oslobađanje kapitala ulaganje u ostale dionice.Pa neće svijet stati zato šta se ne trguje sa jednom dionicom.Ziheraši idu u HT,mada je to isto "već viđeno",a niko ne pita oće li uopće biti dividende i zašto otpuštaju radnike.Malo ljudi ide u dobre firme- nego kud svi tud i mali Mujo.Pa dajte otvorite oči i razmišljajte makar 10 dana unaprijed.Ja osobno imam svega bauštelci iz kojih skoro neću van-čekaju godinu dvije,jesu podcijenjeni ali nemaju posla,brodari podcijenjeni ,i lako se njima igra za burek ,ali vozarine su crvene iz dana u dan………..Zato najviše love trpam u PTKM,VIRU,BELJE,JANAF,DIOKI.
Vlada nema love i svoje mora prodati,a ievo jaca najavljuje ulaganje u energetiku………ma šta to značilo.
Možda ja nisam u pravu ,ali kupujem i čekam-nikad nisam ulazio u vlak koji je već krenuo,već dođem uvijek 15 minuta ranije,jednu zapalim i uđem tako da si mogu izabrati mjesto za sjesti.
Razmišljajte svojom glavom i ne dajte da vas unazade-naše oči su sa prednje strane glave i ne vide otraga,ali naprijed vide sve a tu je još i nos………………………………

peyo


Jednu stvar ne razumijem ljudi moji ,pa zašto mediji toliko manipuliraju sa svima nama.Ina ja stala,kud će burza……Pa kud -gore,osnovno pravilo -oslobađanje kapitala ulaganje u ostale dionice.

kolega, nešto ste očito prespavali. mirovinci su u INU uvaljali milijardu kuna keša koji su godinama skupljali od mirovinskih uplata!
sve dok ne prodaju nekome INU (molimo se samo da ne dođe do zamjene dionica INE s vladom za neke druge dionice, npr. HEP jer onda keš neće vidjeti godinama), nema rasta burze jer nema pogonskog goriva, tj. gotovine!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


kolega, nešto ste očito prespavali. mirovinci su u INU uvaljali milijardu kuna keša koji su godinama skupljali od mirovinskih uplata!
sve dok ne prodaju nekome INU (molimo se samo da ne dođe do zamjene dionica INE s vladom za neke druge dionice, npr. HEP jer onda keš neće vidjeti godinama), nema rasta burze jer nema pogonskog goriva, tj. gotovine!

***milijarda kuna je za mirovince ko tebi i meni za cigarete, uostalom toliko skupe otprilike svaka 3 mjeseca od uplata… imaju oni jos milijardi i milijardi na raspolaganju [smiley]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Ništa ja nisam prespavao moj agente,firme su jedno ,a dionice drugo.Kad imaš nešta šta stvarno vrijedi to možeš uvijek prodati.Naši mirovinci jesu naizgled uspavani ali da su ludi to baš i nisu.Jer koji je to NAŠ Hrvatski mirovinac.A pogledaj na koliko je croby skočio i koliko je živnula burza od najave kupnje od strane Mola.A gdje su ti ostale dionice,pa stalno će se oslobađati kapital malo po malo,i sad je vrijeme za up,ko se sa čim natovario natovario.Da li misliš da idemo u EU zbog ljepote ili neko tamo ima svoje interese i ima love?
Nekad mi se čini da većina ljudi koji rade sa dionicama sjedi u kancelariji i maže za burek-oprostite ne svi.Ja sam lutalica putujem po Hrvatskoj i šire- poslom naravno ,svašta vidim,čujem i sve to uredno podijelim sa Vama na forumu.SRETNO POŠTOVANI KOLEGE .

peyo


nema rasta burze jer nema pogonskog goriva, tj. gotovine!

Poštovani kolega, pogledajte samo koliko love ima na štednji u bankama, a ako hoćete i u novčanim fondovima. Ta je lova trenutno nezaonteresirana za dionice, al kad se zainteresira moglo bi biti žešće nego prije ove krize. Lova će se vratit na burzu, ona postoji, samo je sada na hlađenje. Sve je stvar ciklusa, uvijek bilo i uvijek će biti…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Baka broš na radiju najvljuje veliku podršku tržištu kapitala preko privatizacije. Da li smo mi jedni od tih…

Ali ove vijesti iz ptkm mislim da su još značajnije:

http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=174

Dakle u prodaju ide firma koja je rasprodala kompletnu proizvodnju. Nije to lako u ova vremena.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

znam da će mnogi reći da sam lud…ali…baš slušam bloomberg TV..kažu da je u Indiji zbog porasta cijene luka od 82% premijer rekonstruirao njihovu Vladu…. [lol]
da ne ispadne da izmišljam: http://www.bbc.co.uk/news/world-south-asia-12225071

by the way..zbog rasta cijene hrane svjedočili smo demonstracije i svrgnuće predsjednika u Tunisu…

fondovi i dalje izgleda trpaju u građevince…. [cry]


znam da će mnogi reći da sam lud…ali…baš slušam bloomberg TV..kažu da je u Indiji zbog porasta cijene luka od 82% premijer rekonstruirao njihovu Vladu…. [lol]
da ne ispadne da izmišljam: http://www.bbc.co.uk/news/world-south-asia-12225071

by the way..zbog rasta cijene hrane svjedočili smo demonstracije i svrgnuće predsjednika u Tunisu…

fondovi i dalje izgleda trpaju u građevince…. [cry]

Sve što ima bilo kakve veze sa hranom će u ovom desetljeću doživjeti svoj boom. [proud]

Živa istina to trubim već mjesecima,a to su i najave investitora izvana.

peyo

Pozdrav svima,
Nisam se dugo javljao na forumu jer mi je bilo dosta našeg tržišta kapitala, ali eto neda mi vrag mira. Ja sam sa vama sa mojom skromnom količinom dionica koja će nadam se dati mi mirovinu i to solidnu.
Danas sam letimice čuo da je Kosorica rekla da neće biti prodaje obiteljskog srebra, ako sam slučajno krivo čuo slobodno me ispravite.

Sada ću se vjerojatno i aktivnije javljati

Pozdrav imaocima petrice ma gdje god bili

ne rekla je da nece biti rasprodaje obiteljskog srebra sto je posve drugo nego prodaja

New Report

Close