PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kuha se kuha nema se love


zanimljivo….

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/novotny-udjele-hfp-a-u-atlantskoj,-ent-u,-podravci,-koncaru-i-petrokemiji-prodati-na-burzi,103123.html

Predatori su nanjušili lovinu obzirom da smo ušli u desetljeće koje će biti obilježeno problemima sa hranom (što zbog geostrateških što zbog klimatskih promjena u svijetu) i zato lobiraju kroz usta tzv. analitičara i fond menagera (tu ne mislim na ove iz mirovinskih fondova jer oni imaju direktivu držati se podalje od ovakvih dionica i trpati se i dalje u građevinare i tvrtke koje su prošle svoj povijesni boom kako ne bi smetale tim istim predatorima). [bye]

Ako se površno čita naslov članka može se krivo shvatiti. Bitno je u ovom djelu;

"Prema podacima HFP-a, u portfelju se još nalaze udjeli u nekoliko zanimljivih tvrtki koje bi na burzi mogle bez mnogo problema naći zainteresirane ulagače. Za HFP-ove udjele u Atlantskoj plovidbi (ZSE:ATPL-R-A), Ericssonu Nikoli Tesli (ZSE:ERNT-R-A), Končaru (ZSE:KOEI-R-A), Podravki (ZSE:PODR-R-A) ili kutinskoj Petrokemiji (ZSE:PTKM-R-A) uvijek bi se našlo zainteresiranih."

O tome smo stotine puta pisali i na ovoj temi, Vlada će se nači u stiski sad kad se datum potpisivanja sporazuma približava možda i brže nego bi njima to odgovaralo!!!

marcello

Izgleda da je kolegi koji je zadnja 4 postao ocjenio jedinicom (1) ponestalo tableta ili je u totalnoj zgubi – ostao bez keša i dionica. Moja sućut…… [embarass]

marcello


Ako se površno čita naslov članka može se krivo shvatiti. Bitno je u ovom djelu;

"Prema podacima HFP-a, u portfelju se još nalaze udjeli u nekoliko zanimljivih tvrtki koje bi na burzi mogle bez mnogo problema naći zainteresirane ulagače. Za HFP-ove udjele u Atlantskoj plovidbi (ZSE:ATPL-R-A), Ericssonu Nikoli Tesli (ZSE:ERNT-R-A), Končaru (ZSE:KOEI-R-A), Podravki (ZSE:PODR-R-A) ili kutinskoj Petrokemiji (ZSE:PTKM-R-A) uvijek bi se našlo zainteresiranih."

O tome smo stotine puta pisali i na ovoj temi, Vlada će se nači u stiski sad kad se datum potpisivanja sporazuma približava možda i brže nego bi njima to odgovaralo!!!

Drago mi je da se piše o privatizaciji ali ovo je vrlo nesmotrena , površna i nejasna konsatacija da bi hfp prodavao svoje dionice ptkm-r-a na burzi.
Alo pa to je strateška firma i ona u privatizaciju ide pod drugim i posebnim uvjetima a ne prodaja na burzi.

Mislim da nekome tu stvari nisu jasne, ali drago mi je da se o tome priča jer očigledno netko ima interes da se o ovome govori i piše pa i na ovakav po meni amaterski način.
Ovo je moje mišljenje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Loše ti je mišljenje kolega ,sve šta do sada nije išlo preko burze bilo je pola pijem pola Šarcu dajem,uz čisti gospodarski kriminal.Po meni sve treba ići preko burze jer samo tako se može makar dijelom spriječiti mutni poslovi,našihVELIKIH menadžera I POLITIČARA koji su sposobni staviti lovu u svoj džep,a pojedine firme prodavati za 1 kunu ili u bezcijenje.Ili mislite da su ta NE- "prijateljska" PREUZIMANJA U REDU?????????????

peyo


Loše ti je mišljenje kolega ,sve šta do sada nije išlo preko burze bilo je pola pijem pola Šarcu dajem,uz čisti gospodarski kriminal.Po meni sve treba ići preko burze jer samo tako se može makar dijelom spriječiti mutni poslovi,našihVELIKIH menadžera I POLITIČARA koji su sposobni staviti lovu u svoj džep,a pojedine firme prodavati za 1 kunu ili u bezcijenje.Ili mislite da su ta NE- "prijateljska" PREUZIMANJA U REDU?????????????

Zašto bi neko prodavao većinsko vlasništvo s upravljačkim pravima u d.d-u preko burze?
I kako bi to izveo..stavio milion i pol komada na ask?
Pa valjda bi trebao ići natječaj prvo..duediligence i kako sve to već ide redom..

sijem žito raste grahorica

Ne treba gubiti vrijeme na "formu". Bitna je suština. Privtizacija i kako da država dođe do love…. [smiley] Jer kak veli Big Boss tika-taka ovoj Vladi ubrzano odkucava!

marcello

INA-????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

peyo

Šta je pjesnik htio reči?

marcello

Pa da li bi sa Inom bilo ovako kako je od jedne vlade pa do druge prvo 25 % plus 1 dionica ,pa druga ostatak tek na kraju zapetljaj sa ostatkom dionica-ili bi bilo poštenije sve na burzu pa tuci ljubane.Ok ako je već dogovorena transakcija pa znamo kako to ide staviš se peti ,šesti ,ja te kupim jer smo tako dogovorili i sve 5.Svi zarađuju a dionica ima razlog za rast.Ovako gro naših dionica ode u nepovrat.
Jedanput sam slušao jednog čovjeka starijeg i njegove riječi su bile-"SINKO ŠTA SE PUŠKOM UZME BRZO SE IZGUBI,A KAD SE NEŠTA KUPI TO JE TVOJE I NITKO TI TO NE MOŽE NIKAD UZETI -TO TI JE ZAPAD I KAPITALIZAM."
Sad mi recite da to nije istina.

peyo


zanimljivo….

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/novotny-udjele-hfp-a-u-atlantskoj,-ent-u,-podravci,-koncaru-i-petrokemiji-prodati-na-burzi,103123.html

polako, polako…Peyo, ne moraš vikati:)
možemo mi svi vikati ovo ili ono ali nema od tog koristi…Novotny je to samo tako natuknuo…a da li se nešto iz brda valja to je tek za vidjeti…Štern je postavljen u Inu, znači još jedan plus za agitaciju u smjeru privatizacije PTKM…ostaje nam samo čekati..

New Report

Close