PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema veze sa obizorom kako poslujemo dobro se i drzimo

za one koji ne znaju engleski:)

INDEKS CIJENE HRANE PRESKOČIO JE U PROSINCU SVOJU DO SADA NAJVIŠU RAZINU, IZ 2008., OBJAVIO JE FAO
Nagli rast: Hrana na svjetskom tržištu skuplja nego ikada
http://www.vecernji.hr/vijesti/nagli-rast-hrana-svjetskom-trzistu-skuplja-nego-ikada-clanak-237995

za one koji misle da je rast od ljeta ove dionica nešto čudno, neka samo pogledaju rast YARE…gotovo da su identični…
http://www.oslobors.no/ob_eng/markedsaktivitet/stockOverview?newt_graph-stock_tab=12months&newt__ticker=YAR
samo što je ova firma definitivno podcjenjena…

da, rastemo sporije od CROBEX-a ali to je totalno irelevantno…rasla je INA sporije od svih kompanije naftnih u svijetu onda kada se tržilia oko 1700 kuna…pa se popravila…tako ćemo se i mi popraviti…:)
živili!

I da, ono što sam zaboravio reći…ako je indeks hrane dostigao do sada najveću razinu, postoji ogromna "divergencija" između odnosa indeks hrane i cijene gnojiva…sada je cijena gnojiva recimo dvostruko jeftinija nego na vrhuncu iz 2008.g. (cijena ureje je bila oko 800-900 dolara a sada je oko 400)…ako se ne varam…što meni znači da prostora za rast cijene gnojiva i te kako ima..kao što sam i ranije govorio, ali je ovo zapravo pravi fundamentalni argument u korist rasta cijene gnojiva i ove dionice (of kors)

da, rastemo sporije od CROBEX-a ali to je totalno irelevantno…rasla je INA sporije od svih kompanije naftnih u svijetu onda kada se tržilia oko 1700 kuna…pa se popravila…tako ćemo se i mi popraviti…:)
živili!

Slažem se. Totalno je nebitno kako sada stoji u usporedbi s indexom. Ovo je jedna od rijetkih vrijednih hrvatskih firmi u hrvatskim rukama. To joj je i najveća vrijednost i ogroman potencijal…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Slažem se. Totalno je nebitno kako sada stoji u usporedbi s indexom. Ovo je jedna od rijetkih vrijednih hrvatskih firmi u hrvatskim rukama. To joj je i najveća vrijednost i ogroman potencijal…
[/quote]

ali isto tako je glupo uzeti u promatranje PTKM i crobex u jednom ili dva tjedna, i reći da je PTKM podbacila…
ako pogledamo od ljeta CROBEX i PTKM, jasno je da Crobex nije narastao 50% i da je on podbacio…
ono što želim reći je da su takve i slične ocjene stvarno nepotrebne i nekvalitetne.

Dinkec i ekipa trpaju lovu u blue chipove poput INGR-e. Hebeš PTKM sada. Bit će vruće kad bude 1000 kn kao sa INA-om, a do tada kupuju ljubavnice i rodbina. Ipak je to samo lova od mirovina. [lol]

je li ovo polazak prema 210-215?

… sad se vratio iz Vukovara, prolazim i vidim "tvornicu" umjetnog gnojiva, pustoš… okolo cijele tvornice nekoliko paleta gnojiva, ništa, ama baš ništa. Neka prilazna cestica – putić…?????????????
Peyo javi se, javi se, javi seeeeeeeeeeeeeeeeeeee…. brate dosadno.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

To što je pusto i nije loša stvar. Znači da su prodali sve gnojivo koje ponekad stoji na tim putićima.


To što je pusto i nije loša stvar. Znači da su prodali sve gnojivo koje ponekad stoji na tim putićima.

… vjeruj više gnojiva proizvede malo veća farma krava i svinja i to prirodnog !Htio slikat, al je pusta magla ! Nije stvar u prodaji… ako ćeš vjerovat, a ako nećeš nemoraš. U Vukovar dok još ima. Usput nedaleko od ovog mjesta je "kriva bara" i mjesto okršaja …

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


… sad se vratio iz Vukovara, prolazim i vidim "tvornicu" umjetnog gnojiva, pustoš… okolo cijele tvornice nekoliko paleta gnojiva, ništa, ama baš ništa. Neka prilazna cestica – putić…?????????????
Peyo javi se, javi se, javi seeeeeeeeeeeeeeeeeeee…. brate dosadno.

bio sam i ja u toj tvornici (ne u prolazu, nego u posjeti)…tada se radilo..ono što me je zapanilo…u razgovoru sam saznao da tvornica radi u 3 smjene…znate li vi što to znači u 3 smjene…tada su kapaciteti iskorišteni 100 posto..ako PTKM radi u jednoj smjeni znači da koristi samo 33% kapaciteta…

eto vidite, to je tako kad je talijan gazda i kada upravlja čvrstom rukom…ta firma nije nikakva konkurencija PTKM, da budemo jasni..(različita tržišta, različita kvaliteta robe)..

ono što hoću reći, jest kolika bi ušteda bila kada bi se u PTKM radilo u 3 smjene…jel može netko potvrditi u koliko se smjena radi u PTKM? pošto ja nemam takvu informaciju…

za INU se opako grebu, grebat će se i za ovu dionicu.

Prvi put sam na ovom forumu jer ti moram odgovoriti da se u Petrokemiji radi u 3 smjene 335 dana u godini i to već više od 40 god. Godišnja proizvodnja je više od 1 000 000 – 1 250 000 t/god, a talijan proizbvodi (tj. miješa) 100 000 t.

New Report

Close