PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je moj odgovor na izjavu -PTKM SKOČILA 5 % ZBOG UGOVORA SA INOM.
Pa to znamo još od 17.12.ove godine.
A da izbacimo sredinu rečenice-šta ostane-PTKM SA INOM.To je razlog šta PETRICA raste,samo trebamo pričekati službeno izvješće,a ne mazanje očiju i šetanja oko istine ko mačak oko vruče kaše.
Mislite da je onih 1500 komada otišlo jučer samo tako-mislim da se već puno toga zna ali da se odbiju špekulacije ko jesenas ne ide se van.
Ako se INA vratila na cijene od prije velikog potopa šta mislite gdje će završiti PTKM,koja ni nije došla do svoje realne cijene.Ili to nekom jako odgovara??????????????????
U svakom slučaju čekaju nas veseli dani.
Mirovinci radi naših mirovina u budučnosti -pamet u glavu i akcija,pa valjda i kod vas ima ljudi sa mudima??????????????????????

peyo

Još samo nešta-pa zar nevidite da sve ono šta smo puškom obranili odlazi u tuđe ruke samo tako.Ja sam Hrvat dušom i tijelom,i sad gledam kako se sve vraća na ono šta je godinama funkcioniralo u cjelini,bez menađera,bez tisuće direktora savjetnika,sa svojim tajnicama i, i, i ,i……….Pa zar ne vidite da su nas ti isti PAMETNI OBRAZOVANI ljudi upropastili.Pa to su ljudi koji su većinom za rata imali radne obaveze kao neophodni kadar,ljudi koji su upisivali fakultete dok smo mi branili zemlju,ali isto tako ljudi koji nisu mogli doći do izražaja u djetinjstvu,u srednjoj školi,cure su krenule njima odma u ranim četrdesetima.I šta smo mogli i očekivati od takvih nesocijaliziranih ljudi-upravo ovo u čemu smo sada.DA moramo kupovati svoje tvornice,jer su njima bile neisplative.Oko nafte i plina se vode krvavi ratovi u svijetu , a nama su to gubitaši-SRAMOTA.
PTKM je jedna od tih firmi samo ima nas Hrvata KOJI IMAMO I LOVE,kad nismo uspjeli zadržati puškom obranjeno ,idemo to napraviti sa novcem.
SRETNO PTKM I SVI KOJI JU IMATE I KOJI ĆETE JU IMATI.

peyo

Biti će interesantno vidjeti razvoj situacije. Gnojivo se prodaje više nego dobro. Slijedi remont i pitanje je hoće li biti gnoja za sve koji ga budu htjeli u 2 mjesecu. U prvih 9 mjeseci proizvedeno 876, a prodano 854 tis. tona đubra. Dakle sve što je proizvedeno proda se. Sad slijedi remont od mjesec dana i ako nema nekih zaliha od prije gnojiva bi moglo gadno faliti. Dakle cijena mora gore.

Dalje, prema nekim informacijama radi se na vrlo ozbiljnom restrukturiranju bilance pogotovo u dijelu kratkoročnih obveza što će smanjiti trošak financiranja u idućim godinama.
Eto Mađaroni stavite malo jači nalog na 1000 kuna i sve smo dogovorili.
Jučer je gosn. Nadan rekao da je jedina prava investicija u zadnjih 35 godina u Hrvata bila naša ptkm.

Mislim da je sa tim sve rečeno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

peyo sve je to ok što pričaš ali nagovori ove kaj su na 164,xx-170 kn nek se maknu i da vidiš kak bu za nama krenuli gore [smiley]

Jučer je gosn. Nadan rekao da je jedina prava investicija u zadnjih 35 godina u Hrvata bila naša ptkm.

Može link?


Jučer je gosn. Nadan rekao da je jedina prava investicija u zadnjih 35 godina u Hrvata bila naša ptkm.

Može link?
[/quote]

sinoć u zadnjem dnevniku hrt-a

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ne mogu i ne želim nikoga nagovarati,ljudi smo i svako igra svoju igru i ja to poštujem.I oni koji igraju na sitno i oni koji čekaju debelu lovu.Puno ih se opeklo na špekulacijama na konto odličnog trečeg kvartala,pa sad uzmu koju kunu i to je ok.Za nas bi bilo dobro da ih se šta više istrese na ovim ciframa,jer će biti poslije bolja zarada,a neće biti onih koji rušaju cijenu.Evo Vam primjer onog od jučer sa 1500 komada.Mislim da je već sad skužio zaheb i da čeka da ask popusti ,ali sory ovaj put u nekom drugom filmu.Sve ovo šta se događa ne ovisi o nama.Ja predpostavljam da je ovo sada dno i da let na mjesec kreče,a ko misli drugačije sretno mu bilo.Ja sam svoja mišljenja,informacije podijelio sa svima,a sada…………………………Sretno

peyo


Još samo nešta-pa zar nevidite da sve ono šta smo puškom obranili odlazi u tuđe ruke samo tako.Ja sam Hrvat dušom i tijelom,i sad gledam kako se sve vraća na ono šta je godinama funkcioniralo u cjelini,bez menađera,bez tisuće direktora savjetnika,sa svojim tajnicama i, i, i ,i……….Pa zar ne vidite da su nas ti isti PAMETNI OBRAZOVANI ljudi upropastili.Pa to su ljudi koji su većinom za rata imali radne obaveze kao neophodni kadar,ljudi koji su upisivali fakultete dok smo mi branili zemlju,ali isto tako ljudi koji nisu mogli doći do izražaja u djetinjstvu,u srednjoj školi,cure su krenule njima odma u ranim četrdesetima.I šta smo mogli i očekivati od takvih nesocijaliziranih ljudi-upravo ovo u čemu smo sada.DA moramo kupovati svoje tvornice,jer su njima bile neisplative.Oko nafte i plina se vode krvavi ratovi u svijetu , a nama su to gubitaši-SRAMOTA.
PTKM je jedna od tih firmi samo ima nas Hrvata KOJI IMAMO I LOVE,kad nismo uspjeli zadržati puškom obranjeno ,idemo to napraviti sa novcem.
SRETNO PTKM I SVI KOJI JU IMATE I KOJI ĆETE JU IMATI.

***e ovo si super napisao…ka Njegoš… podržavam svaku riječ

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!



Jučer je gosn. Nadan rekao da je jedina prava investicija u zadnjih 35 godina u Hrvata bila naša ptkm.

Može link?
[/quote]

sinoć u zadnjem dnevniku hrt-a
[/quote]

… i ja svedočio očima i ušima. Smeta me što za takve stvari zovu druga Nadana, ali eto spomenuo je da je jedina prava investicija u 40 godima kutinska Petrokemija, aako bude samo jedna investicija u 2011 godini bitće dobro, odnosno bolje !I još bla, bla…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nadan je spomenuo "jednu velikuu investiciju u 2011"! Pitanje je da li će biti i mala a kamoli velika…….Do izbora samo najave, otvorenja jer nema love.

marcello

Evo još nešta -upravo smo imali žustru raspravu na poslu,i na kraju su se složili da sam u većini u pravu.Ali nije to bitno.Zaintrigirala me je izjava jednog od mojih kolega-PTKM je jedna od firmi kojima će vlada poslije nove godine dodijeliti sredstva za razvoj iz onog fonda o kojem se na veliko priča.Ima logike ako to sve povežem sa svojim razmišljanjima i teorijama jer bi vlada ulagala u sebe,a znamo da je izborna godina,a Sisačko moslavačka županija ima puno glasača.A drugo moja teorija o vraćanju PTKM pod INU bila bi istinita.Da li netko zna više o toj informaciji i da li se u samoj PTKM,osim klasičnog remonta nešta novo gradi ili se možda proširuju kapaciteti.

peyo

Izrael pronašao novi izvor plina…dovoljno za 100 godina njegove potrošnje…
http://online.wsj.com/article/SB10001424052970204204004576049842786766586.html

New Report

Close