PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Matematika je jednostavna: recimo da je udio cijene plina u cijeni petrokemijinih proizvoda 7%. Nek taj plin poskupi 20%. 20% na 7% je dodatnih 1,40%. Treba li dalje racunati koliko to ima utjecaja na eventualno povecanje cijene proizvoda i reagiranje trzista na “takvo ogromno” povecanje cijene proizvoda? Nitko ne bi ni skuzio. Dakle, to mahanje cijenom plina je skoro pa zanemariva stvar.

Govoriš o hipotetičkim brojevima pa ja ne vidim svrhu ovakvoga nagađanja.
A što ako nije 7% nego je 40% (da i ja malo lupetam).[smiley2]

Činjenica je da Petrokemija u ukupnoj potrošnji plina u Hrvatskoj sudjeluje sa oko 24% što čini sigurno više od 7% u cijeni proizvoda.

Pozdrav

ma koja panika…pad je dobar koliko i rast…posjedujem ovu dionicu,vjerujem u nju na duže staze i ovo mi je dobra prilika za dokup..iskreno što se mene tiće volio bih je vidjeti još niže…pozdrav svim prodavateljima!!!

Podsjetnik na par činjenica:
1. Plina ima dosta, nema više zastoja u proizvodnji.
2. Država povećala udjel u vlasništvu (izgledna privatizacija).
3. Nema više utega od kamata po dugu za plin.
4. Prijedlog da plin poskupi tek mora proći Vladu.

Ukratko, svi su uvjeti da PTKM uz gnojivo i čađu počne prizvoditi i dobitak! [smiley2][smiley1][smiley2]

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."


Podsjetnik na par činjenica: 1. Plina ima dosta, nema više zastoja u proizvodnji. 2. Država povećala udjel u vlasništvu (izgledna privatizacija). 3. Nema više utega od kamata po dugu za plin. 4. Prijedlog da plin poskupi tek mora proći Vladu. Ukratko, svi su uvjeti da PTKM uz gnojivo i čađu počne prizvoditi i dobitak! [smiley2][smiley1][smiley2]

Ova prva tri su najbitnija ,ali slijepci ih trenutno ne vide, četvrta je apsolutno nebitna ,ako i bude 20% što čisto sumnjam!![smiley2]

Lijepo si ovo napisao. Same činjenice.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kako se danas netko nakrcao zahvaljujući paničarima, 2.5 milijuna kn prometa.
Jučer na svim vjestima bombardiranje o povećanju cijene plina za Petrokemiju, danas naslov i u Poslovnom što je izazvalo određenu paniku ali se na kraju stabilizirala na 220 što je pad od samo 1.84%.
Dobar pokazatelj granice otpora.


Kako se danas netko nakrcao zahvaljujući paničarima, 2.5 milijuna kn prometa. Jučer na svim vjestima bombardiranje o povećanju cijene plina za Petrokemiju, danas naslov i u Poslovnom što je izazvalo određenu paniku ali se na kraju stabilizirala na 220 što je pad od samo 1.84%. Dobar pokazatelj granice otpora.

sad pa nadalje čekati će se nove vijesti oko privatizacije. Mislim da će se cijena stabilizirati između 200-225 kuna dok se ne objavi privatizacijski tender a onda će vrijediti neki drugi brojevi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

U razgovoru sa jednim uspješnim hrvatskim fond managerom saznah da u principu prodaje dobar dio RH portfelja, no PTKM ostavlja jer vjeruje da ona na neki rok od godinu dana ima priličan potencijal rasta.

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]

Zanimljivo kako je na kraju tjedna koji je obilovao vijestima o Petrokemiji, od pozitivnih do negativnih, zadnja cijena potpuno identična kao na kraju prošlog tjedna – 220kn.

Evo i malo transakcija od danas. Stvarno je bila gužva na zatvaranju. Malo se skidalo sa aska, malo sa bida [smiley1]

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]

Pa iskreno govoreči, mene veseli kad vidim da se volumen trgovanja nakon korekcije manje od 2% cijene, poveča za 300 %! [smiley2]

marcello

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PTKM-R-A
Stanje na dan: 27.10.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
SZIF D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN ZAGREB, HRVATSKA +
Skrbnički račun:
PBZ D.D./KAPITALNI FOND D.D. ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND ZAGREB, HRVATSKA +
Skrbnički račun:
HPB D.D. ZAGREB, HRVATSKA –
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
ŠKOJO FRANJO OSIJEK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA

New Report

Close