PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upravo slušam na Dnevniku HTV 1: Petrokemiji povečana cijena plina, a Petrokemija najavljuje povečanje cijena gnojiva krajnjim korisnicima!. Onda……šta? država će subvencionirati poljoprivrednicima kupovanje gnojiva…….

Ne bih se čudio da na kraju ne bude niti povećanja cijene plina niti gnojiva, sigurno to Sanaderu ne treba prije izbora.

Ovo je čisti primijer kako cjene tvrtki na našemu tržištu vrijednosnih papira , su apsolutno nerealne .
poslužiti ću se , Petrokemijom. njena prave vrijednost je ona koja bi se na tržištu , postigla u slučaju da ta dionica nije pod tolikom , političkom utjecaju.
1. država drži plin jeftinijji za nju zašto , to anlogno za sobom povlači nerealne prihode, neizvjesnu budućnost , , nemogućnost planiranja investicija itd., Nemožemo govoriti i relnoj cjeni, ili bilo čemu , dok se petrokemije ne počme sama , snalaziti a ne stalno , se skrivati iz države.
2. izborna je godina , zar stvarno mislite da će Sanader , dozvoliti, da ljudima poskupi struja , u izbornoj godini ,
3. na čelu Ine je čovjek kojega je postavila određena opcija (budući je on zet , jedne , naše ugledne političarke) , iz nekih drugih vremena. tako se na taj način , vrši veliki politički pritisak.
4. dionica , Petrokemije , koja je nevjerovatno porasla kada se započelo sa gradnjom , plinovoda, i to je zapravo jedina stavka oko koje se je došlo do te cjene , 80% porasta , je nastalo na toj informaciji.
5. politika i business, nisu nikada si bili jako dobri.

po meni će doći do poskupljenja , cjene plina Petrokemiji, dok će se Hrvatskoj elektroprivredi, prožmiriti, radi politike to će biti , politički dogovor za mir , između HNS-a i HDZ-a

znam sada će biti to je naš najveći , proizvođač, itd ali

TO JE MOJE MIŠLJENJE


Upravo slušam na Dnevniku HTV 1: Petrokemiji povečana cijena plina, a Petrokemija najavljuje povečanje cijena gnojiva krajnjim korisnicima!. Onda……šta? država će subvencionirati poljoprivrednicima kupovanje gnojiva………[smiley8] INA cijene plina povlaštenim korisnicima formira na bazi cjene uvoznog plina iz Rusije. Domači plin INA će ……zamislite, i z v o z i t i ! Tko tu koga…….

Slušao sam i ja Ina će domaći plin ……zamislite ,I DALJE izvozit????
Ali to je samo prijedlog Ine koji vlada mora odobriti,koliko sam ja razumio!!!

nebi bilo čudno , da joj vlada to odobri, treba je dobro prodati .

petrokemija je po meni kao da staviš lovu na rulet , ništa sa pouzdanjem ne možeš , predviditi. kada je čista politika nutra. alo ,


nebi bilo čudno , da joj vlada to odobri, treba je dobro prodati . petrokemija je po meni kao da staviš lovu na rulet , ništa sa pouzdanjem ne možeš , predviditi. kada je čista politika nutra. alo ,

INU će sa skupljim ili jeftinijim plinom ionako dobro prodati ,ali i PTKM isto treba dobro prodati ,zar ne?


cartmann: ” Nek se prodaje i dalje, na kraju trgovanja su neki prihvacali i naloge s kupnje, evo je na 224kn. Btw., cestitke ppeci koji je prognozirao pad, ja priznajem da sam racunao na blag rast, jer se vecina rasta ionako vec dogodila, svi su odlucili biti pametniji i kupiti prije no sto skoci. [smiley2][smiley2] Jedini problem je sto su svi tako procjenili, a za trgovinu treba biti dvoje, tj. treba se naci i onaj tko ce kupiti po cijeni nakon skoka. [smiley2] ” Kolega Cartman što mislite da li je i ovo vjerojatno povečanje cijene plina za Petrokemiju od 20 % bilo očekivano od strane ulagaća i kako će to utjecati ( ako hoče ) na cijenu? Možete nam dati kakve kalkulacije o učinku tog povečanja na bilancu Petrokemije ubuduće?

prije par dana napišeš skoro briljantnu analizu mogućnosti investiranja nakon plive i svi te pohvalimo, a onda opet kreneš u krivom smjeru i udariš na PTKM a neznaš apsolutno ništa o toj dionici. neznam čemu to.
Ako cijena plina skoči skočiće i cijena petrokemijinih proizvoda i ti i ja ćemo to platiti kroz veću cijenu poljoprivrednih proizvoda. Mislim da ti je to jasno jer je stvar vrlo jednostavna. Imaj na pameti da je od danas bilančna pozicija PTKM sjajna jer u rubrici dugoročne obveze od danas piše 0 (nula). A kad dođe novi gazda vjeruj da ovo postaje jedna od jačih firmi u RH.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

…u tom grmu leži zec….ovaj mina [smiley2]

dixi, 26.10.2006. u 20:51
cartmann
A Petrokemija i dalje pada. Ako ovako nastavi mogla bi mi zahvatit mine
.

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Ne kažem da treba braniti i samo pozitivno govoriti o Petrokemiji, ali predviđanje budućih radnji jasno daje saznanje kako se Internetom služim i kod kuće, dapače, vrlo brza linija i direktno me spaja s Petrokemijom.
S obzirom na nepoznavanje materije potrebno se vratiti nekoliko postova unazad gdje je moguće pročitati što će se dogoditi u budućem periodu vezano za Petrokemiju.
A što se poskupljenja tiče, znači da država samoj sebi poskupljuje nešto, kako je i to uračunato u buduću dobit, jer poznaješ odluke koje ćeš donijeti, i dalje stoji financijski plan koji je predočen prije nekoliko mjeseci i dobit koja se očekuje do 2010. godine.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


,ali i PTKM isto treba dobro prodati ,zar ne?

da apsolutno, samo zašto je do sada nisu prodali ,je se prvo , treba prodati inu , da petrokemija , se vrati u realnost , kada joj novi valasnik ine , nabije pravu cjenu , plina jer ga uopće neće brigati to što će netko kukat ili ne , a tada petrokemije pada dolazi u relativno relnost , pa možemo , govoriti , o prodaji.
pa nije niko glup kupiti , nešto što je na takvoj ledini , da je sa svake strane možeš lomiti.


hakela9: ” ,ali i PTKM isto treba dobro prodati ,zar ne? ” da apsolutno, samo zašto je do sada nisu prodali ,je se prvo , treba prodati inu , da petrokemija , se vrati u realnost , kada joj novi valasnik ine , nabije pravu cjenu , plina jer ga uopće neće brigati to što će netko kukat ili ne , a tada petrokemije pada dolazi u relativno relnost , pa možemo , govoriti , o prodaji. pa nije niko glup kupiti , nešto što je na takvoj ledini , da je sa svake strane možeš lomiti.

slažem se sa razmišljanjima kolege dmilanovića, novi vlasnik INE (državnog udjela) neće imati nikakvih sociopolitčkih obaveza davati popuste niti HEPu niti Petrokemiji niti bilo kome drugom … a niti će trebati kupovati socijalni mir … a

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Ako cijena plina skoči skočiće i cijena petrokemijinih proizvoda i ti i ja ćemo to platiti kroz veću cijenu poljoprivrednih proizvoda.

aha , moš misliti kakvu će lijepu potporu , sanadr imati od hss ,ako se to dogodi da seljaci , moraju i to plaćati skuplje , moš milsiti kako će se dogoditi takav scenari.

ma pusti ti to, sanader je maher za pretakati iz šupljeg u prazno, smislit će već nešto da seljacima za kratko zamaže oči …

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

New Report

Close