PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da samo što je državi interesantnije… povećavati zaduženost putem garancija ili se riješiti tog gubitaša u potpunosti ili ući i dil s nekim strateškim partnerom …
ali ipka nije zati ni Šuker tako blesav, kako da izda garanciju kada nema od kuda vratiti ?

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

I još jedna stvar INA ne može repom mrdnuti ako to vlada ne želi, prema tome mogu oni pričati štogod žele…tako i tako se prijete već godinama

sve je lako kad si mlad :)


za uvođenje novih tehnologije na alternativna goriva u PTKM potrebna su dosta velika ulaganja, za to im je potreban kredit (kada nemoju vlastitu dobit), a tko će im ga dati ??? nije moguće samo tako preći sa jedne tehnologije na drugu, kao kad bi u benzinac počeli točiti dizel ili plin (jer je jeftiniji) morate napraviti preinake… izlaz je u tome da se to proda… a što će država sada napraviti kada će PTKM (pretpostavljam) povećati gubitke? možda ubrzati proces prodaje

krediti se inače vraćaju i iz amortizacije pored neto dobiti, zato i postoji amortizacija investicijske opreme koja se onda može financirati i iz kredita.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

o tome dal će PTKM dolje …. ne bi govorio, niti sam to rekao, jače bi naglasio da PTKM zasigurno ima značajan prostor za gore, ali je upitan vremenski okvir u kojem će ona znatno gore… (vjerojatno ne tako brzo, sve dok vlada ne donese strategiju za dalje)

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


I još jedna stvar INA ne može repom mrdnuti ako to vlada ne želi, prema tome mogu oni pričati štogod žele…tako i tako se prijete već godinama

Da, a toj tezi ide u prilog i način na koji je članak napisan. Pazi ovo:

Yoda1, 26.10.2006. u 15:26
…To je podobna cijena, a oni nek se ‘prestroje’ u glavi “, rezolutan je Zelić koji naglašava da su Inine rezerve godinama obezvrijeđivane jer ih se poklanjalo Petrokemiji…

Da oni to samo tako mogu napraviti ne bi Zelić bio “rezolitan” (ja bih rekao _revoltiran_) u ovakvoj izjavi. Puno hladnije bi tako nešta izjavio. [smiley2]

Ne zabrinjava me ni najmanje [smiley1]

*******
Da li netko zna kako je završila današnja sjedica vlade, što su poručili o našoj voljenoj čađari?

1500 kom dionica petrokemije se prodaje ispod 230, da li to znaci kako vlada nije otpisala dug?


1500 kom dionica petrokemije se prodaje ispod 230, da li to znaci kako vlada nije otpisala dug?

u pravu si nije ga otpisala, pretvorila ga je u kapital

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

i šta sad to znači?


1500 kom dionica petrokemije se prodaje ispod 230, da li to znaci kako vlada nije otpisala dug?

Nek se prodaje i dalje, na kraju trgovanja su neki prihvacali i naloge s kupnje, evo je na 224kn. Btw., cestitke ppeci koji je prognozirao pad, ja priznajem da sam racunao na blag rast, jer se vecina rasta ionako vec dogodila, svi su odlucili biti pametniji i kupiti prije no sto skoci. [smiley2][smiley2] Jedini problem je sto su svi tako procjenili, a za trgovinu treba biti dvoje, tj. treba se naci i onaj tko ce kupiti po cijeni nakon skoka. [smiley2]

Evo napokon i odluke:

Vlada je prihvatila i prijedlog stjecanja državnog udjela u temeljnom kapitalu kutinske “Petrokemije” d.d. radi prebijanja duga državi od 241 milijun kuna pa bi državni udio porastao na 67,81 posto.

Nažalost informacija je došla tek nakon zatvaranja burze.
Mada je određenim dijelom ta odluka od prije ukalkulirana u cijenu PTKM-a, dok god se ona nije i formalno donijela postajala je mogućnost da se to ipak ne dogodi.
Tako da očekujemo pozitivnu reakciju tržišta sutra i sljedeći tjedan sad kad je ta priča i formalno završila pozitivno [smiley2]

oni koji dizu i spustaju cijenu petrokemiji to su znali prije par mjeseci, u vrijeme rasta s razine 130-140 na danasnju razinu.

pa sta vi mislite da fond menageri nemaju svoja duboka grla u vladi?
da manageri hpb ne znaju za svaku odluku vlade barem par mjeseci unaprijed?

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

New Report

Close