PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eto htio sam samo napisati da je stvarno veliki problem s pšenicom u Rusiji procjenjuje se da je 20 posto pšenice propalo zbog požara i suša, a u drugim dijelovim svijeta zbog poplava i suša!

Danas u vijestima bilo kako je u Francuskoj cijena pšenice u jednom danu skočila 10 posto!

Dakle što je bit ovoga posta, upravo jer će cijene proizvoda biti visoke ne samo pšenice motivirati će druge da sade više a time cijene gnojiva će biti znatno veće zbog znatno veće potražnje!

Evo gdje se sve pšenica sije, kada je cijena pšenice ovolika u ovome mjesecu kolika će tek biti u 9 i 10, to ćemo da vidimo

http://www.wikinvest.com/images/4/40/2005wheat.jpg

U potpunosti manjak pšenice će se odraziti na cijenu gnojiva.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo i mali osvrt g. Bakica na ‘polugodisnje’ izvjesce PTKM.

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

meni, kad gledam graf ove dionice, čini mi se da se ovdje bilda jako dno….

Evo članka iz travnja ove godine koji pokazuje kuda AZ-ovci ulažu.

"Mirovinci vole ETF-ove, energetiku i gnojiva

Elektroenergetske kompanije iz regije poput češkog ČEZ-a ili poljskog PGE-a zanimljive su domaćim mirovinskim fondovima kao dobre potencijalne investicije ………

Maštoviti AZ
Inače, AZ-ovi mirovinski fondovi pokazali su se kao najmaštovitiji što se tiče izbora inozemnih dionica uz naglasak na energetiku i mineralna gnojiva. Tako je dobrovoljni AZ Profit uložio u dionice mađarskog Mola, češke energetske kompanije ČEZ i poljske PGE, norveškog proizvođača mineralnih gnojiva Yara International, njemačkog farmaceuta Stada i slovenske Krke te dviju kompanija za proizvodnju sirovina za mineralna gnojiva iz Kanade i SAD-a – Potash Corp. i Intrepid Potash. Ukupna je vrijednost tih dionica 47,6 milijuna kuna. Taj je fond svojom strategijom nešto više okrenut malo rizičnijim, ali potencijalno unosnijim ulaganjima.

Bez komentara
AZ obvezni fond zato je uložio nešto veći iznos samo u Yara International, a vrijednost tih dionica krajem prosinca je dosegla 157,4 milijuna kuna. U AZ-u nisu željeli kometirati razloge takvog izbora ulaganja u inozemnu imovinu……."

Netko će pitati gdje je tu Petrokemija…..? Samo to pitanje čekam. [lol] [lol] [lol]

http://www.poslovni.hr/vijesti/mirovinci-vole-etfove-energetiku-i-gnojiva-143844.aspx

marcello


Evo i mali osvrt g. Bakica na ‘polugodisnje’ izvjesce PTKM.

Vaš link

I sam Bakić zna da promjena uprave nema nikakve veze sa rezultatima poslovanja, već oporavak potražnje i cijene na inozemnom tržitu, te vrlo visoka cijena umjetnih gnojiva na domaćem tržištu.
Generalno govoreći Petrokemija ne bi trebala imati problema sa plasmanom svoje robe u inozemstvu u narednih 6 mjeseci sudeći prema impulsima sa starnih tržišta.
Vjerujem da će slijedeći izvještaj biti oko” 0 ” ili u + – milijun kn.
Generalno najgore je za nama, a što se tiče cijene dionice ona će rasti ili padati ovisno o željama top 10.
Mirovinci su nakrcavali po mom mišljenju i opažanju :
– Erste proko 220 kn
– Az OMF nešto ispod 200 kn, jer je nedozvoljeno kupovao Ptkm kad je pala ispod tržišne kapitalizacije od 650 milijuna kuna
– AZ dobrovoljni negdje između 115-140 kn
– Pbz negdje oko 145 kn
– N.bakić mislim da ima najniži prosjek i vjerujem da mu je isti ispod 100 kn jer je jedini bio na kupnji kada su se BNKY i KD victoria iskrcavali

Radnika dioničara ima debelo ispod 2000 i prestali su sa rasprodajom,

Generalno više nikome u ovom društvu ne odgovara pad dionice jer više nemaju od koga kupovati, a rast je izgledan bez obzira na rezultate poslovanja ili eventualnu privatizaciju.

Jedine opasnosti za dionicu su;
– eventualna nemogućnsot servisiranja obveza prema komercijalnim zapisima koje je Petrokemija izdavala prošle godine.
– katastrofalan pad corbexa prema 1500 ili 1000 bodova

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

u posljednja dva broja nacionala bila su dva članka o novom plinovodu i liberalizaciji tržišta…ako netko ima, neka skenira…i stavi…
ono što je važno rečeno je da će tada Hrvatska moći kupovati ne samo plin što dolazi preko Mađarske, nego i od njemačkog E.on Ruhr gasa, koji pak dobavlja plin iz Nizozemske, Njemačke i Norveške…te se govori da će doći do pada cijene plina za gospodarstvo, i rasta cijene za pučanstvo.

Zanimljiv je naslov jednog od članka:
POČETAK RADA PLINOVODA između Hrvatske i Mađarske početkom 2011. godine mogao bi biti jedan od ključnih događaja u izlasku Hrvatske iz ekonomske krize
http://www.nacional.hr/clanak/88034/novi-plinovod-za-spas-privrede

a vjerujem da će to biti i ključni događaj i prekretnica za ovu dionicu…nije niti čudo što se (po meni) formira jako dno na ovoj dionici.

rast cijene pšenice vraća nas u euforiju 2007 i 2008 .
Ukoliko žele, veliki investitori mogu sutra iskoristiti špekulacije i ovakve članke te katapultirati dionicu u nebo.
Vidjet ćemo uskoro.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


rast cijene pšenice vraća nas u euforiju 2007 i 2008 .
Ukoliko žele, veliki investitori mogu sutra iskoristiti špekulacije i ovakve članke te katapultirati dionicu u nebo.
Vidjet ćemo uskoro.

Kakve to veze ima sa Petrokemijom i Hrvatskom?

Nama je potpuno svejedno koliko košta pšenica u Americi jer je ne moramo uvoziti

Bez obzira na cijenu pšenice ili gnojiva Petrokemija će završiti u gubitku

Yara je od početka rasta pšenice narasla 29% s tim da je najavila otkup vlastitih dionica

Cijena gnojiva može samo pasti jer je već sad preskupo

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim



rast cijene pšenice vraća nas u euforiju 2007 i 2008 .
Ukoliko žele, veliki investitori mogu sutra iskoristiti špekulacije i ovakve članke te katapultirati dionicu u nebo.
Vidjet ćemo uskoro.

Kakve to veze ima sa Petrokemijom i Hrvatskom?

Nama je potpuno svejedno koliko košta pšenica u Americi jer je ne moramo uvoziti

Bez obzira na cijenu pšenice ili gnojiva Petrokemija će završiti u gubitku

Yara je od početka rasta pšenice narasla 29% s tim da je najavila otkup vlastitih dionica

Cijena gnojiva može samo pasti jer je već sad preskupo
[/quote]

SMATRAM BITNIM
60-70% petrokemija prodaje u inozemstvu.

Ali da me krivo ne shvatite, rezultati poslvanja i fundamenti nikad nisu bili presudni za PTKM-R-A, jer da su se oni gledali cijena bi nekad bila 700kn a sad bi bila 46kn.
Kolega neke su druge stvari kod ove dionice bitne, a rezultati poslovanje i fundamenti skoro da su nebitni odnosno manje bitni ali sve je to objašnjeno ovdje na forumu negdje 2006-2007g.

Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju i prodaju ptkm-r-a

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Fondovi odlučuju o cijeni ptkm, ali činjenica je da je agrokor korigirao cijene pšenice koju otkupljuje za 20 posto, pa tako i podravka, već je sada prisutno stanje veće potražnje za gnojivom……..
Još kada ptkm bude mogla kupovati na spot plin, eto prilika yari …….idilično

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Fondovi odlučuju o cijeni ptkm, ali činjenica je da je agrokor korigirao cijene pšenice koju otkupljuje za 20 posto, pa tako i podravka, već je sada prisutno stanje veće potražnje za gnojivom……..
Još kada ptkm bude mogla kupovati na spot plin, eto prilika yari …….idilično
[/quote]

Zadovoljan sam sa današnjim danom, sve je tu manje – više jasno.
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


u posljednja dva broja nacionala bila su dva članka o novom plinovodu i liberalizaciji tržišta…ako netko ima, neka skenira…i stavi…
ono što je važno rečeno je da će tada Hrvatska moći kupovati ne samo plin što dolazi preko Mađarske, nego i od njemačkog E.on Ruhr gasa, koji pak dobavlja plin iz Nizozemske, Njemačke i Norveške…te se govori da će doći do pada cijene plina za gospodarstvo, i rasta cijene za pučanstvo.

Zanimljiv je naslov jednog od članka:
POČETAK RADA PLINOVODA između Hrvatske i Mađarske početkom 2011. godine mogao bi biti jedan od ključnih događaja u izlasku Hrvatske iz ekonomske krize
http://www.nacional.hr/clanak/88034/novi-plinovod-za-spas-privrede

a vjerujem da će to biti i ključni događaj i prekretnica za ovu dionicu…nije niti čudo što se (po meni) formira jako dno na ovoj dionici.

Ovaj plinovod će zasigurno smanjiti transportne troškove i cijenu ruskug plina u HR a onda i cijenu plina iz domaćih plinskih izvora.
Glede E.ON-a malo sam skeptičan da bi se mogao ubaciti na HR tržište – likvidirali su UPP doo a također i akcije u Adria LNG im više ne stoje tako dobro.
Kako HR mora preuzeti Prirodni plin doo do početka 12. mjeseca ove godine čini mi se da se zaigralo na južni dobavni pravac pa bi se moglo dogoditi da Prirodni plin doo ode nekom jakom svjetskom igraču iz Italije npr ENI-ju. Oni su dobro integrirani u HR kroz plinska polja u Sjevernom Jadranu ali i s Sjevernom Afrikom.
I ova događanja oko Diokija glede Vinyls Italije, priča oko prodaje Inine zgrade u Šubićevoj, pregovori oko prodaje Prirodni plin doo – sve upućije da se igra jedna velika igra oko plina i petrokemije u HR.
U toj igri bi mnogi iz branše mogli biti veliki dobitnici – bilo kroz određena vlasnička prestrojavanja bilo kroz niže cijene plina u bliskoj budućnosti!

New Report

Close