PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Zast. račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 112.095 3,36 Skrb. račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 78.277 2,34 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 41.655 1,25 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 40.372 1,21 Skrb. račun
10. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
Ukupno: 71,98
kaj to oni znaju a mi ne azmirovinski


kaj to oni znaju a mi ne azmirovinski

ne znaju oni ništa, zato i kupuju bez glave i repa. dosta pogledati kako su se krcali na ATH s INGR, ADRS-P, KOEI itd….

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

neka bar imaju para

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2010-1H-NotREV-K-HR.pdf

Eto, bar polagano racionaliziraju zaposlenost… i to je nešto 🙂

ovo je za mene dobar rezultat….samo 10,594 milijuna gubitka…a to je mnogo manje nego prošle godine za 2. kvartal kada je gubitak iznosio 49,851 milijuna kuna…to je značajno poboljšanje…uzimajući u obzir da su 3 i 4. kvartal mnogo bolji…inače…

smanjeni troškovi osoblja za 21,8%! to je veliki napredak…za prvih 6 mjeseci, troškovi zaposlenih pali za oko 30 milijuna kuna…zamislite koliko bi pali kada bi firma prešla u privatne ruke….???????


ovo je za mene dobar rezultat….samo 10,594 milijuna gubitka…a to je mnogo manje nego prošle godine za 2. kvartal kada je gubitak iznosio 49,851 milijuna kuna…to je značajno poboljšanje…uzimajući u obzir da su 3 i 4. kvartal mnogo bolji…inače…

smanjeni troškovi osoblja za 21,8%! to je veliki napredak…za prvih 6 mjeseci, troškovi zaposlenih pali za oko 30 milijuna kuna…zamislite koliko bi pali kada bi firma prešla u privatne ruke….???????

Generalno podaci su u skladu sa očekivanjima, a dobra stvar jest da su prihodi veći od istog razdoblja 2006 što govori puno.
Inače gubitak koji je ove godine cca 50 mil kuna kad zbrojimo sa lanjskim govori da petrokemija nije u stanju poslvoati pozitivno gledajući period od zadnjih 12 godina.
Knjigovotstvena vrijednost je sve manja i manja a to je znak da mora mijenjati vlasnika.
Razultati poslovanja nemaju nikakav utjecaj na kretanje cijene ove dionice a sigurnost je u strukturi vlasništva tako da je TOP 10 može podići na razinu svojih želja bez obzira na rezultate poslovanja.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Očajno kao i uvijek,

Ovdje pomaže samo ključ u bravu jer je to jedini način da ne posluju s gubitkom,

Precijenjena dionica s obzirom na rezultate,

Dionice kao ZVZD,TNPL,ULPL,BLJE koje posluju sa dobiti se trže na na 0,3-0,4BV a PTKM je na 0,5

I 50 kuna za ovu dionicu je previše

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim


Očajno kao i uvijek,

Ovdje pomaže samo ključ u bravu jer je to jedini način da ne posluju s gubitkom,

Precijenjena dionica s obzirom na rezultate,

Dionice kao ZVZD,TNPL,ULPL,BLJE koje posluju sa dobiti se trže na na 0,3-0,4BV a PTKM je na 0,5

I 50 kuna za ovu dionicu je previše

Kolega ovdje postoji konsenzus velikih investitora da dionica treba rasti, a fundamenti i projekcije sa tim nemaju veze.
Npr. Imamo firmi koje postižu izvrsne rezultate a cijena dionica pada ili stagnira, a trže se po findamentima iziuuzetno nisko , dalje imamo firme koje iamju gubitke čak i veće od tržišne kapitalizacije a one rastu.
To je ZSE i tko kratkoročno (1-3g) ulaže na temleju FI i parametara P/S, P/E ili P/B taj je u velikoj zabludi.
OVo je moje mišljene i nije nagovor na kupnju ili prodaju bilo koje dionice na ZSE ili šire.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

izvješće očekivano loše, OMF-ovi očekivano i dalje kupuju ovaj šrot od dionice. što gori rezultati, to više kupuju. da nije tragično jer će nam upropastiti mirovine, bilo bi smiješno…ovako mogu samo reći [cry] [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Eto sada uprava PTKM mora prepoznati trend i osigurati inpute za proizvodnju gnojiva, jer kako kažu očekuju jaču potražnju za gnojivom u 2011., te nakon toga kada cijene skoče, skočiti će i od inputa ali i od outputa, te nakon velikog skoka kupovati komponente kvartalno dok se opet ne desi neki pad, i kada ima priliku da proda veliku količinu gnojiva po visokim cijenama, i da zna pauzirati proizvodnju kada treba. Ako ne može to država može privatni vlasnik……
Da se ptkm dozvolilo da ostvari extra dobitak 2007. i 2008. sada bi podnijela ovu krizu bez ikakvih financijskih opterećenja na tržištu jer bi u zalihi imala oko pola milijarde Kn dobiti……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Eto sada uprava PTKM mora prepoznati trend i osigurati inpute za proizvodnju gnojiva, jer kako kažu očekuju jaču potražnju za gnojivom u 2011., te nakon toga kada cijene skoče, skočiti će i od inputa ali i od outputa, te nakon velikog skoka kupovati komponente kvartalno dok se opet ne desi neki pad, i kada ima priliku da proda veliku količinu gnojiva po visokim cijenama, i da zna pauzirati proizvodnju kada treba. Ako ne može to država može privatni vlasnik……
Da se ptkm dozvolilo da ostvari extra dobitak 2007. i 2008. sada bi podnijela ovu krizu bez ikakvih financijskih opterećenja na tržištu jer bi u zalihi imala oko pola milijarde Kn dobiti……
[/quote]

Kao što sam napisao, kontinuirano smanjenje BV u zadnjih 12 godina jasno goviri da Petrkomeija mora promijeniti vlasnika ili barem uvesti strateškog partnera.
Međutim Država je propustila povijesnu priliku da proda Petrokemiju u paketu sa INOM i postigne fer cijenu, jer će se za drugu priliku čekati 5-10 godina.
Međtuim sumnjam da je Državi ikad bio cilj prodati firmu najboljem ponuđaču jer bi to sigurno učinila 2007 ili 2008g.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vidim da se tu sve piše osim onog što je bitno za budućnost PTKM. Dobar dio bio je po prvi put iznijet u emisiji Otvoreno u četvrtak. Ministar Popijač je direktoru INA-e otvoreno i jasno rekao da
– žele prodavati plin Petrokemiji kao "commodity" a ne kao "raw material" a razlika je u tome da je prvo roba a drugo repromaterijal. Petrokemija je največi potrošać plina u RH sa 1,6 milrdi kubika plina i zlatna koka INA-e koju će ubrzo izgubiti.

– INA "se trudi sa Croplinom ulagati u novo podzemno skladište" a u stvari vuku sve na to da se mađarska skladišta plina koja su prekapacitirana i neiskorištena iskoriste za skladištenja hrvatskog plina. Znači da "ne govore istinu". Drugim riječima, uzmimo lovu hrvatima oni su ionako "budale". Ina je (za sada) formalno mađarska pa se tako i ponaša.
– Međutim Popijač je otvoreno rekao da je RH dovoljno novo podzemno skladište od cca 2,5 mlrdi kubika za premoštenje kriznih zimskih razdoblja. Ustvrdio je i da RH NETREBA koristiti i plaćati mađarska prazna skladišta. Postoje iscrpljena nalazišta plina u RH koja bi se uz relativno malo ulaganja mogla pretvoriti u NAŠA skladišta.

– Krajem godine biti će fizički ostvarena "konekcija" plinovoda između Mađarske i RH te početkom iduće godine prestaje obaveza kupovanja plina i plačanja protoka kroz Baumgarten (AU) i slovenski plinovod. Plin će Petrokemija moći nabaviti iz više izvora kao i na "spot" tržištu po povoljnijim cijenama. Petrokemija je veliki izvoznik i to će joj biti način da se proizvodnja racionalizira kao i ulazni troškovi.
Također je utvrđeno da RH koristi 66% posto vlastitog plina (a ne 60&), to je priznao i direktor
INA-e uz vrlo nespretan komentar da ako Petrokemija bude samostalno uvozila plin "onda mi nećemo morati uvoziti plin". Pametnom i ovo dosta. Znači: za domačinstva i manje tarifne korisnike uključivo HEP ima dosta domačeg plina a za Petrokemiju se neće morati uvoziti, ha, ha…………..

Ovo sve znaju oni koji su gledali Otvoreno i oni koji su dobro informirani jer ja više neću prepričavati sadržaj emisije i knedle koje su gutali dir. INA-e i HEP-a.
Čestitan ministru Popijaču kao i uredniku Otvorenog koji je jedan od najboljih poznavatelja energetske problematike u nas!!!!

Onaj koga zanimaju detalji neka potraži snimku emisije Otvoreno na HRT. Već dugo INA i HEP nisu bili tako javno prozvani! Pozdrav.

marcello

New Report

Close