PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Složio bi se sa konstatacijom da nas čekaju ružne brojke na polugodistu jer efekt od promjene na čelu firme nije realno očekivati tako brzo. Makar je tržište živnulo pretpostavljam da će dominantan utjecaj na poslovanje imati visoka cijena plina kao i nepovoljan tečaj USD. Ohrabrujuće su najave pokretanja proizvodnje na pogonima koji su bili u zastoju. Ono što me brine i dalje je politika koja nikako da skine šapu sa Petrokemije. U nadzorni su ponovo imenovani stranački ljudi – Nenadić je izgleda dobio dostojnog zamjenika u osobi lokalnog hadezeovca Šepaka o čijim "djelima" se vode zanimljive rasprave na lokalnim kutinskim portalima. Kad će više ti natječaji za članove Nadzornog?

"Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje!"

"…….Orban je na zajedničkoj konferenciji za novinare s Kosor istaknuo da će »cijenu Hrvatske u EU-u i srednjoj Europi podići ono što ta zemlja nudi u energetskom smislu«, spomenuvši pritom planiranju gradnju LNG terminala za ukapljeni plin u Omišlju te plinovode koji će kroz Hrvatsku prolaziti.

»Bez Hrvatske nema energetske sigurnosti u Europi«, rekao je Orban, koji je LNG terminal nazvao »kamenom temeljcem« hrvatsko-mađarskih odnosa i ključnim za energetsku stabilnost srednje Europe koja ne smije biti ovisna o tradicionalnim opskrbnim pravcima………"

http://www.novilist.hr/Vijesti/Novosti/orban-3A-bez-hrvatske-nema-ni-eu.aspx

marcello

Stisnuli mađari ali stisnuli i naši. Oni misle zaraditi veliku lovu na provozu velikih količina plina i nafte a naši da konačno počnu kupovati enrgente direktno.
Kolika ušteda u odnosu na sadašnju dopremu plina na pr. wow…….A tek naši prihodi od transporta……!

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
118,00 104 12.272,00 23.7.2010 15:35:45
116,90 88 10.287,20 23.7.2010 15:35:21
116,00 34 3.944,00 23.7.2010 15:35:21
115,11 8 920,88 23.7.2010 15:34:50
115,10 50 5.755,00 23.7.2010 15:34:50
115,00 100 11.500,00 23.7.2010 15:34:50
115,10 50 5.755,00 23.7.2010 15:25:27

marcello


Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
118,00 104 12.272,00 23.7.2010 15:35:45
116,90 88 10.287,20 23.7.2010 15:35:21

današnjim danom, rekao bih da će stvari krenuti na bolje…to se vidi i po cijeni….ali trebamo naravno pričekati polugodišnje izvješće…iako nisam pretjerano optimističan koja će brojka ispasti…

I ovo je bitno za Petrokemiju, naravno uz bolje rezultate nove uprave. Da li su se rasteretili poklon marži i provizija posrednicima, izvoznicima, trgovcima. Kupovine sirovina u korist posrednika u nepovoljnim tržišnim uvjetima i sl.

http://www.poslovni.hr/vijesti/plinacro-radovi-na-interkonekciji-s-madarskom-u-skladu-s-planom-153620.aspx

marcello


I ovo je bitno za Petrokemiju, naravno uz bolje rezultate nove uprave. Da li su se rasteretili poklon marži i provizija posrednicima, izvoznicima, trgovcima. Kupovine sirovina u korist posrednika u nepovoljnim tržišnim uvjetima i sl.

http://www.poslovni.hr/vijesti/plinacro-radovi-na-interkonekciji-s-madarskom-u-skladu-s-planom-153620.aspx

kada se to spoji, tada više nitko neće imati opravdanja da industrija plaća skupi plin…biti će veća konkurencija, 2 dobavljača za Petrokemiju u najmanju ruku…
ovom mrežom koja će biti gotova kako članak kaže krajem ove ili početkom iduće godine, vrijednosti ove dionice mora rasti…a da ne govorim o tome u kakvom će strateškom položaju biti sama tvornica kada/ako bude izgrađen LNG terminal….

ja neznam ko je ovdje lud ovaj tip tvornice sa tim kapacitetom proizvodnje gnoja nema u svijetu ispod 300mil eura u boljim trzisnim uvijetima i kad nije kriza 400-500mil.a ona se trzi kao da vrijedi 7puta manje bez obzira na minus koji smo imali prosle i vjerovatno ove godine podsjetit cu samo kad se Pliva prodala imala je minus od 75mil dolara onda je dolar vrijedio 8.4kn

Vidošević i Štern riktaju teren za ulazak Rusa u Petrokemiju. Oni to nikad ne bi napravili bez dozvole velikog gazde. Kad se spojimo na Mađarske plinovode za koji mjesec ruski plin bez problema kreće prema Kutini. Za uzvrat Rusi moraju ući u vlasničku strukturu, sa kojim postotkom uskoro ćemo vidjeti. Većih prodavača dionica više nema što se dobro vidi i po trgovini zadnjih dana. Za kupiti veći paket cijena mora prema 200 kuna. Odlaskom Mesarića stvorena je pretpostavka za normalniji rad i Jagušt bi uskoro trebao povući jače poteze da stvari stavi na svoje mjesto. Nadam se samo da je zaustavio pljačku koja je do nedavno bila najnormalnija stvar u kutinskom divu.

Na kraju Mandžukić vrijedi 10 milja eura , a čitava ptkm 50 milja. Svaka čast dokle smo dotjerali ovu jadnu državu.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Drago mi je miku vidjeti ponovo, živio legendo.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


…. Većih prodavača dionica više nema što se dobro vidi i po trgovini zadnjih dana. Za kupiti veći paket cijena mora prema 200 kuna.

Ovo sam i ja zaključio i to na temelju mojeg prethodnog posta. Naime, skenirani članak o plinu koji sam objavio u prethodnom postu je preuzet svega 77 puta, dok je primjerice u jednom mom postu na temi ATPL dokument preuzet 260 puta.
Uz to treba uzeti u obzir da su članak o plinu preuzimali i kolege DIOK-ičari, što dovoljno govori koliko je tu malo dioničara ostalo.
Što se tiče ulaska Rusa u vlasničku strukturu, i ja sam načuo nešto slično, a da li će šta biti od toga – vidjeti ćemo !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Drago mi je miku vidjeti ponovo, živio legendo.

Pozdrav i tebi prijatelju i vjerujem da će se uskoro isplatiti sva ova muka koju prolazimo mi vjerni dioničari kutinskog diva. Što se tiče Rusa oni su prilično svjesni činjenice da se proizvodnja plina ne može zaustaviti i da ga netko mora trošiti i preko ljeta. S druge strane ekipa iz INE kao da nije svjesna toga ili ih nije niti briga. Konekcija s novim plinovodom definitivno nam daje mogućnost izbora dobavljača i vjerujem da je Jagušt spreman i na radikalni zaokret po tom pitanju. Vjerujem da će im u zamjenu za dobru cijenu ponuditi i vlasnički udio. A onda će gospodin Grivičić i njegova ekipa đubrivo moći nabavljati i iz Srbije, a mi ćemo sve svoje prodavati u izvoz kako je uostalom to već i trebalo biti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ovo bi bilo sve za danas:

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
113,00 300 33.900,00 28.7.2010 15:59:31
110,03 106 11.663,18 28.7.2010 15:37:51

marcello

New Report

Close