PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Erste plavi kupi sve pred sobom,iznimno stabilna vlasnicka struktura,na zalost po petricu to je jedina pozitivna okolnost oko nje za sada.

Erste plavi!?
Dobro,
zanima me kakvo će biti izvješće 2Q, koliko su se uspjeli presložiti i smanjiti mnoštvo negativnih utjecaja na poslvoanje.
Svakako treba vidjeti kakav će biti rezultat Yare, jer to nam jasno govori kakvo je stanje na svjetskom tržištu umjetnih gnojiva, a domaće tržište je ionako slabo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne znam šta mi bi jučer,pospan i umoran.Naravno da se o PBZ mirovincu radi,lapsus lingue.

Šta kažu dežurni stručnjaci za gap-ove….

Kupnje: Cijena Količina
122,12 39
118,20 17
116,65 100
115,03 91
115,01 22
114,51 10
113,03 100
113,01 200
112,00 1
111,01 34
Prodaje: Količina Cijena
23 124,76
211 129,00

15 129,49
30 129,98
456 130,00
3 133,44
20 133,49
105 133,50
27 134,97
8 134,98

marcello

Nisam strucnjak i ne bih dao ruku u vatru, al’ ako je nekome cilj ubosti par tisuca komada, mogao bi druk na dolje dok se ne skupi fina kolicina za pocistiti prema gore.

Al’ i sve ovisi o stanju vani na burzama. Ako se nastavi pozitivan trend vani, mozda ostane preslikan i na nasu "kladionicu" pa pocisti netko i ovoga na 130 ako se izmedju skupi dovoljno komada.

Ja osobno cekam FI za Q2 da vidim dal’ da nastavim s kupovinom ili da samo nastavim drzati ono sto imam..

prije sam se logirao pod snupy sad sam pod snupy2 imao sam problema oko logiranja pa sam dodao ovu dvojku da me ne optuzujete za duple nikove ja sa se prijavio


Nisam strucnjak i ne bih dao ruku u vatru, al’ ako je nekome cilj ubosti par tisuca komada, mogao bi druk na dolje dok se ne skupi fina kolicina za pocistiti prema gore.

Al’ i sve ovisi o stanju vani na burzama. Ako se nastavi pozitivan trend vani, mozda ostane preslikan i na nasu "kladionicu" pa pocisti netko i ovoga na 130 ako se izmedju skupi dovoljno komada.

Ja osobno cekam FI za Q2 da vidim dal’ da nastavim s kupovinom ili da samo nastavim drzati ono sto imam..

Pad prihoda u odnosu na lani je zagaranitran, a gubitak bi trebao biti manji nego lani , ukoliko bude veći nego lani to nije dobro za firmu, a za dionicu to u kratkom roku ne mora značiti ništa je veliki igrači mogu zakucati gdje god žele ako im se prohtije.
Tako je to na zse.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

lijepo je vidjeti onu dvojicu da lipare, i povecavaju cijenu na bidu…
ali ako pogledamo kako je ask šupalj svima je jasno da će cijena kada dođe potražnja strelovito prema gore…

D. Kosor danas u podne na konferenciji za tisak izmedju ostalog:
– najavila objavu nove strategije Vlade o prodaji poduzeča u večinskom vlasništvu države,
– najavila put u Rusiju radi otvorenja predstavništva HGK ali i susret s predsjednikom Putinom.

marcello

Opet kao "radnicki" paket prosao.

PTKM-R-A

119,05 123,99 119,10 119,01 119,01 -2,93 12.624,06 106

Da bi se bolje razumjela sadašnja situacija oko plina i nafte, posjete Kosor Rusiji i dogovora u ožujku i prije nekoliko dana, dobro je pročitati članak Jutarnjeg u kojem je opisano stanje i budući razvoj oko plina i nafte, naročito sa stanovišta Rusije. Zašto se Hrvatskoj "prašta" i postaje strateški važna.
Članak je pisan početkom travnja o.g.:

“MOSKVA IPAK NEĆE KAZNITI ZAGREB
Cijena plina u Europi pala, plinovod će ići kroz Hrvatsku

http://www.jutarnji.hr/plinovod-ce-ici-kroz-hrvatsku/686640/

marcello


Da bi se bolje razumjela sadašnja situacija oko plina i nafte, posjete Kosor Rusiji i dogovora u ožujku i prije nekoliko dana, dobro je pročitati članak Jutarnjeg u kojem je opisano stanje i budući razvoj oko plina i nafte, naročito sa stanovišta Rusije. Zašto se Hrvatskoj "prašta" i postaje strateški važna.
Članak je pisan početkom travnja o.g.:

… usput već se kopa plinovod od sl. broda (bos. broda) prema donjem miholjcu (beničancima), pa na dalje za mađu. kažu sve je više pušaća(iz pušće bistre), pa treba plina za upaljaće !… sve se to na veliko i na brzo radi već odavno, a kao će završiti ? Možda mnogi budu zatečeni, nema godišnjeg, rebalans, nema prihoda, sindikati,seljaci,brodogradilišta, poglavlja, pravosuđe, a zoka bazoka čeka ko viktor bubanj da on da sve na bubanj. Bojim se da će ga ovi preteći pa neće biti ništa za bubanj, a njemu će ostati vuvuzele da mu zuje u glavi !

"MOSKVA IPAK NEĆE KAZNITI ZAGREB
Cijena plina u Europi pala, plinovod će ići kroz Hrvatsku

http://www.jutarnji.hr/plinovod-ce-ici-kroz-hrvatsku/686640/

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

stvarno mi je žao one 106-e što je danas po 119 kuna prodala…

netko polako skuplja….

New Report

Close