PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upravo je na dnevniku HTV 1 voditeljica izjavila kako će država nakon privatizacije brodogradilišta tijekom ljeta ići u privatizaciju svih poduzeća koja su u državnom vlasništvu. Neka me netko ispravi ako sam pogrešno čuo.

koja je to najava privatizacije državnih firmi? 75-a? kako vam više ne dosadi iz dana u dan prepričavati te iste šuplje najave naših "državnika" ….

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

bojim se da ovog puta stvarno nmju izbora omca im se steze svakim danom sve vise a ovo je laka lova privatizirati i kupiti socijalni mir


koja je to najava privatizacije državnih firmi? 75-a? kako vam više ne dosadi iz dana u dan prepričavati te iste šuplje najave naših "državnika" ….

Čuj, ja to nisam izmislio nego sam tako čuo na središnjem dnevniku, pa ako te zanima odvrti na 03:45 min:

http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik

Osim toga, ovoga puta ih na privatizaciju ne sili samo prazan proračun nego i EU.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

a sad sto se tice kradja u firmi ptkm mogi kratko trajati jer biti ce problem oko poglavlja trzisno natjecanje da je prodaju za kunu malo prekasno trbali su je onda unistiti prije dvije godine sad ce je morati prodati i na tome banke budu dobro zaradile

Danas je emisija Otvoreno nešto ranije u 22.00 prema rasporedu. Za manje od pola sata. Tema je privatizacija vojnih objekata i turističkih objekata koji su u vlasništvu države. Nije direktno vezano uz ovu temu ali……..početak je.

marcello


Upravo je na dnevniku HTV 1 voditeljica izjavila kako će država nakon privatizacije brodogradilišta tijekom ljeta ići u privatizaciju svih poduzeća koja su u državnom vlasništvu. Neka me netko ispravi ako sam pogrešno čuo.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ceka-nas-rast-broja-nezaposlenih-skuplja-struja-clanak-111759
Ako ne uspije privatizacija brodogradilišta, postoji i alternativno rješenje o kojemu Lovrinčević nije želio govoriti. U drugom dijelu godine, rekao je, treba očekivati i nastavak privatizacije drugih tvrtki jer su se cijene dionica oporavile.



Upravo je na dnevniku HTV 1 voditeljica izjavila kako će država nakon privatizacije brodogradilišta tijekom ljeta ići u privatizaciju svih poduzeća koja su u državnom vlasništvu. Neka me netko ispravi ako sam pogrešno čuo.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ceka-nas-rast-broja-nezaposlenih-skuplja-struja-clanak-111759
Ako ne uspije privatizacija brodogradilišta, postoji i alternativno rješenje o kojemu Lovrinčević nije želio govoriti. U drugom dijelu godine, rekao je, treba očekivati i nastavak privatizacije drugih tvrtki jer su se cijene dionica oporavile.
[/quote]

Na koje trziste taj gleda kad veli da su se cijene oporavile. Dokle god su cijene ispod BV nisu se oporavile, a i kad dostignu BV ni tad nije vrijeme za prodaju jer cijene dionica moraju biti iznad BV.

Nije bolest sve što boli


…. jer cijene dionica moraju biti iznad BV.

… iz čega proizlazi da bi se cijene do trenutka privatizacije trebale podignuti iznad razine BV. [wink]

Npr. da danas poželiš dignuti cijenu na 155 kn, trebaš u 10:00 kupiti oko 5000 dionica.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Eto ja kupil 10 komada i digel cijenu 0,74%.
Molim cijenjene ulagace da krenu mojim stopama.

Nije bolest sve što boli


Eto ja kupil 10 komada i digel cijenu 0,74%.
Molim cijenjene ulagace da krenu mojim stopama.

Ja više nemam kinte, PTKM mi je skoro 50% portfelja, a ostali očigledno više vole čučat na bidu. [embarass]

Uglavnom, danas je dionica u jednom trenutku porasla za oko 2,7% na prometu od par tisuća kuna.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Eto ja kupil 10 komada i digel cijenu 0,74%.
Molim cijenjene ulagace da krenu mojim stopama.

Ja više nemam kinte, PTKM mi je skoro 50% portfelja, a ostali očigledno više vole čučat na bidu. [embarass]

Uglavnom, danas je dionica u jednom trenutku porasla za oko 2,7% na prometu od par tisuća kuna.

[/quote]

Glavni igrači na petrokemiji sa par desetak milijuna kuna dionicu mogu dignuti na vrlo visoke razine i tamo je umiriti.
Generalno više nema tko prodavati zato cijena stagnira, a do kada će i u kojem smijeru ići odlučit će glavni igrači bez obzira na rezultate poslvanja koji niti su bitni, niti ih više itko gleda, niti se na fundamente i finakcijske pokazatelje obazire.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Glavni igrači na petrokemiji sa par desetak milijuna kuna dionicu mogu dignuti na vrlo visoke razine i tamo je umiriti.

glavni igrači na PTKM isto tako mogu sa 10.000 komada spustiti cijenu na 90 kn i tamo je držati mjesecima sve dok im mali u očaju ne prodaju zadnje dionice iz portfelja

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

New Report

Close