PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jutros slučajno naletim na poljoprivrednu emisiju Radio ZG1. Taman priča jedan seljak, gost u emisiji, mislim da je iz okolice Darde. Priča on, vezano na umjetno gnojivo Petrokemije;

" Jeftinije nam je uzeti kamion i otilći u Mađarsku. Kupim gnojivo Petrokemije, platim carinu, troškove transporta i još mi je uvijek jeftinije nego da gnojivo kupim u našoj Zadruzi!"

Slične priče čule su se i ranije. Pa jel to moguće. To je višestruki kriminal!
1. Prena državi koja ostaje bez PDV-a. Pustimo sad uvoznu carinu….
2. Prema firmi PTKM i njezinim zaposlenicima
3. Prema vlasnicima, velikim i malim dioničarima i
4. Još bi se toga moglo nabrojati………..

Zar to Vlada nezna, gdje je pametni Šuker? Izgleda da će i iz PTKM trebati popuniti preostala mjesta
u Remetincu? Sramota. Gdje su "istraživački novinari"? Za čiji račun se to radi. Netko još od te niske cijene u Mađarskoj prije ubere izvoznu proviziju i tko zna kakve još troškove i marže.
O ovome treba tražiti očitovanje Uprave PTKM!!!!

Netko nam direktno uzima novac iz đepova [angry] [angry] [angry]

Mesariću, knock, knock. Anybody home?!

marcello


Jutros slučajno naletim na poljoprivrednu emisiju Radio ZG1. Taman priča jedan seljak, gost u emisiji, mislim da je iz okolice Darde. Priča on, vezano na umjetno gnojivo Petrokemije;

" Jeftinije nam je uzeti kamion i otilći u Mađarsku. Kupim gnojivo Petrokemije, platim carinu, troškove transporta i još mi je uvijek jeftinije nego da gnojivo kupim u našoj Zadruzi!"

Slične priče čule su se i ranije. Pa jel to moguće. To je višestruki kriminal!
1. Prena državi koja ostaje bez PDV-a. Pustimo sad uvoznu carinu….
2. Prema firmi PTKM i njezinim zaposlenicima
3. Prema vlasnicima, velikim i malim dioničarima i
4. Još bi se toga moglo nabrojati………..

Zar to Vlada nezna, gdje je pametni Šuker? Izgleda da će i iz PTKM trebati popuniti preostala mjesta
u Remetincu? Sramota. Gdje su "istraživački novinari"? Za čiji račun se to radi. Netko još od te niske cijene u Mađarskoj prije ubere izvoznu proviziju i tko zna kakve još troškove i marže.
O ovome treba tražiti očitovanje Uprave PTKM!!!!

Netko nam direktno uzima novac iz đepova [angry] [angry] [angry]

Mesariću, knock, knock. Anybody home?!


Zašto misliš da to vlada ne zna?
Skupa smo država, znamo to.
Zato i nismo konkurentni
Ne radi se tu samo o gnojivu..evo ti primjer cigarete
U bosni šteka ronhilla je 25 km(cca 100 kn) a kod nas 180
Razliku kod nas država pokupi kroz razne poreze i prireze
A njima vrijedi više jedan euro iz vana nego 2 iz sustava…

sijem žito raste grahorica

EBRD izvijestio o pokretanju postupaka javne nabave za projekt obnove Luke Šibenik

Europska banka za obnovu i razvitak (EBRD) danas je izvijestila o pokretanju postupaka javne nabave za projekt obnove infrastrukture u Luci Šibenik, vezane za proširenje pristaništa Vrulje.

Kako je dalje priopćeno, Luka Šibenik će s 12 milijuna eura zajma dobivenog od EBRD-a financirati projekt proširenja i rekonfiguracije putničkih vezova u pristaništu Vrulje. Predloženi projekt zahtijeva postupak javne nabave za javne radove na proširenju i rekonfiguraciji putničkih vezova u pristaništu Vrulje, te za konzultantske usluge za poslove supervizije.

Početak prikupljanja ponuda za navedene radove i usluge u EBRD-u očekuju u drugom kvartalu 2010. Ugovori koji će se financirati novcem od EBRD-ovog zajma moraju biti u skladu s bančinim pravilima i mjerama za postupke vođenja javne nabave. Sudjelovanje u postupku javne nabave otvoreno je za sve zemlje, kaže se dalje u priopćenju.

Projekt ukupne vrijednosti 15 milijuna eura obuhvaća pretvaranje pristaništa Vrulje u pristanište za trajekte dužine do 150 metara, kruzere dužine do 260 metara, trajekte i dužobalne brodove dužine do 50 metara i brodove u međunarodnom prometu, sa suvremenim putničko-prometnim terminalom.

Proširenje vezova potrebno je kako bi se povećao kapacitet postojeće lučke infrastrukture i time omogućio efikasniji prihvat otočnih trajekata i uplov kruzera srednje veličine u lučki akvatorij, stoji u priopćenju.

koliko ja znam ptkm je suvlasnik 25pct luke


Jutros slučajno naletim na poljoprivrednu emisiju Radio ZG1. Taman priča jedan seljak, gost u emisiji, mislim da je iz okolice Darde. Priča on, vezano na umjetno gnojivo Petrokemije;

" Jeftinije nam je uzeti kamion i otilći u Mađarsku. Kupim gnojivo Petrokemije, platim carinu, troškove transporta i još mi je uvijek jeftinije nego da gnojivo kupim u našoj Zadruzi!"

Slične priče čule su se i ranije. Pa jel to moguće. To je višestruki kriminal!
1. Prena državi koja ostaje bez PDV-a. Pustimo sad uvoznu carinu….
2. Prema firmi PTKM i njezinim zaposlenicima
3. Prema vlasnicima, velikim i malim dioničarima i
4. Još bi se toga moglo nabrojati………..

Zar to Vlada nezna, gdje je pametni Šuker? Izgleda da će i iz PTKM trebati popuniti preostala mjesta
u Remetincu? Sramota. Gdje su "istraživački novinari"? Za čiji račun se to radi. Netko još od te niske cijene u Mađarskoj prije ubere izvoznu proviziju i tko zna kakve još troškove i marže.
O ovome treba tražiti očitovanje Uprave PTKM!!!!

Netko nam direktno uzima novac iz đepova [angry] [angry] [angry]

Mesariću, knock, knock. Anybody home?!

E upravo to meni cijelo vrijeme govori punac kad se prepucavamo oko Petrokemijinog gnojiva.
Ja se svaki put iznova cudim kako je moguce ako PTKM nudi povlastene cijene za HR i na HR trziste plasira gnojivo bez profita, cak i kontra sebe, a da je to isto gnojivo uvezeno izvana jeftinije iako za ta trzista PTKM ima druge, navodno vise cijene.

No, u raspravi sam shvatio kako nije tu problem toliko razlike u cijeni po kojoj PTKM prodaje gnojivo, nego u trgovackom lobiju koji u HR pumpa cijene. PTKM mozda i proda jeftinije gnojivo, ali seljak ga na kraju placa bitno skuplje nego u Madjarskoj ili BiH jer si trgovci uzimaju prevelike marze.

Uz to, u Slavoniji je jako tesko nabaviti Petrokemijino gnojivo. Vecinom trgovci prodaju nekakva uvozna gnojiva losije kvalitete i po nizoj cijeni. Vecina seljaka je neuka i neobrazovana i gleda iskljucivo cijenu po kojoj kupuje gnojivo, a ne i kvalitetu.

I jos cesto slusam kako u poslovima oko firme za proizvodnju umjetnog gnojiva u Vukovaru imaju svoje prste umjesane i Šeks i jos nekolicina politicara i da mu se cini kako se sustavno radi na unistavanju Petrokemije.

Da ne spominjem jos hrpu muljaza kojima trgovci gnojivom manipuliraju seljacima i rade kontra Petrokemije. Drzava naravno u svim ovim slucajevima i dalje ne poduzima nista i nastavlja i ona unistavati Petrokemiju koristeci ju za kupovinu socijalnog mira.

Ako se ovdje ne bude nista ubrzo promijenilo, bojim se da se nece imati sto privatizirati prije ulaska u EU. Prije da ce to kupiti neki 20-godisnji student za male pare.

Imam dionice PTKM i ovo nije poziv na prodaju, nego samo prenosim sto sam cuo.
Za sada jos uvijek vjerujem da PTKM ima buducnost, ali samo ako se stvari pocnu brzo i iz korijena mijenjati – sto iznutra unutar tvornice i njene uprave, sto izvana, tj. drzave koja nikako da shvati kakav potencijal ima ta tvornica osim za smirivanje seljackih buna.

Sve ovo šta si gore naveo Stalker visoko je ako ne i apsolutno moguće. Znači postoji! Ukratko možemo zaključiti:

1. Uprava Petrokemije je ili visoko korumpirana od strane trgovačkog lobija i raznih posrednika ili je i osim toga i nesposobna voditi tvrtku. U večinskom vlasništvu je države (znači li to ničija?) a uloga i efikasnost Nadzornog odbora može se isčitati iz slučaja Nenadić.

2. Ako ne postoji sposobna uprava, nekompetentan je nadzorni odbor i nezainteresiran večinski vlasnik (država) rezultat je "raspašoj", razvlačenje "ničijih" dobara, netransparentno poslovanje i t.d.
Iz toga izvlače največu korist pojedinci i organizirane grupe – lobiji.

3. Rješenje je racionalizacija poslovanja, optimalizacija broja zaposlenih bez obzira na familijarne i kumske, prijateljske veze. Bolje i transparentnije poslovanje u svakom segmentu.

4. Petrokemija (i bez radnika koji imaju vezane ruke reagirati na poslovanje, zna se zbog čega…)
ima tisuće manjih, večih dioničara koji imaju pravo znati kako i zašto tvrtka posluje ovako, trenutno s velikim gubicima.

5. S obzirom da nas ima na tisuće trebalo bi zasuti mailovima:
a – Upravu Petrokemije
b – Predsjednicu vlade i Ministarstvo gospodarstva (za početak) a onda i ostale organe DORH i t.d.
zahtjevima da se razvidno na web stranicama Petrokemije objave (prvo, a onda i ostalo) izvješće Izvoznih poslova, cijena, izvoznika, posrednika, zemalja izvoza i cijena po kojima su izvožena pojedina gnojiva iz proizvodne palete PTKM. Za 2009 godinu kao početak, pa onda unatrag…….

Bilo bi dobro da netko izradi unificiranu sažetu "šprancu"- koncept takvog zahtjeva, email adrese primatelja i objavi na forumu da možemo mailati sa svim našim podacima i potpisom, koji se mogu provjeriti u knjizi dioničara.
Ako se više stotina ili tisuću takvih zahtjeva stušti na odgovone, moguće je da polučimo i neke rezultate. NA TO IMAMO PRAVO! Da saznamo tko i kako nam oduzima naš vlastiti uloženi novac iz đepova.
Dosta je bilo varanja i krađe a da mi ŠUTKE PRELAZIMO PREKO TOGA!

Šta mislite o tome?

marcello

Dokle god predsjednik uprave više vremena provodi oko svojeg Škrleta, nego oko posla za koji je krvavo plačen, do tada nema naprijed….ovo je jedan od ostatka ostataka socijalističkog načina gospodarenja…..država mora pod hitno riješiti pitanje takvih poduzeča, jer su im tako i tako na teret, jedino rješenje je drugi krug privatizacije, ostaviti sebi 10% ostalo prodati ……


…. Šta mislite o tome?

Ja sam također nakon godišnjeg financijskog izvješća predlagao da se pokrenemo, no nisam dobio nikakvu podršku, niti je bilo nekog interesa. Nitko mi nije dostavio niti jedan relevantan podatak niti dokaz u prilog tvrdnjama da se kompanija namjerno obezvrjeđuje ili da se čine kaznena djela, iako ima indicija koje upućuju na tako nešto.

Slanjem mailova se neće ništa postići, niti će se nešto postići ako se pošalje neargumentirano pismo državnom odvjetništvu. Puno je šuškanja kako Mesarić češka jajca, "bavi se sportom" u HOO i glumi nedodirljivog, umjesto da brine o nabavi plina, cijeni plina i drugog repromaterijala, dobiti/gubitku, jednako kao što nije jasno da li se gnojivo kroz poticaje naplaćuje ili se djeli besplatno.

http://ns1.vjesnik.com/Pdf/2009%5C08%5C14%5C05A5.PDF

Također se šuška o mogućim lešinarima za koje se priprema teren kako bi se što jeftinije izvršili preuzimanje kompanije, a tu ne mislim samo na Agrokor. Ne bih se čudio da koja tona gnojiva završi u privatnim rukama bez naknade.
Ono što bi po meni trebalo je da manjinski dioničari nastupe organizirano i sa čvrstim dokazima, odnosno da ih netko zastupa i predstavlja. Nenad Bakić na svojem blogu piše o svemu i svačemu, ali je na prijedlog da on kao jedan od većih dioničara pokrene takvu inicijativu ostao bez teksta. Na svojim blog stranicama je napisao da ukoliko postoje naznake ili sumnje da se kroz Petrokemiju daju mekane subvencije poljoprivredi, treba pisati Europskoj komisiji.

Mirovinski fondovi s druge strane akumuliraju dionice, a za sada ne poduzimaju ništa da zaštite svoju i imovinu svojih članova, budućih penzića. Sveukupno puno dima, a nigdje plamena.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ne ova firma je u rukama banaka i nikakvi mesaric,seks nemoze utjecati na firmu banke kolo vode i sasvim sam siguran da vc imaju kupca

Snupy, boldaj gdje/koje misliš da su te banke u Top Ten. Ili se one nalaze u ostatku dionica koji tu nije vidljiv?

Važeći podaci za uredovni dan 16.03.2010 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 112.349 3,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. BAKIĆ NENAD 37.756 1,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 30.583 0,92 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 69,53

marcello

Upravo je na dnevniku HTV 1 voditeljica izjavila kako će država nakon privatizacije brodogradilišta tijekom ljeta ići u privatizaciju svih poduzeća koja su u državnom vlasništvu. Neka me netko ispravi ako sam pogrešno čuo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ne dobro si cuo ocekujem nakon dividende okidac

na 11je erste kupuje kao i bakic,pbzmiroviski a i azdobrovoljni kao i broj 14

New Report

Close